LIVE: Coric - Τσιτσιπάς 4-6, 6-4, 7-6 (4)

tn team Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2022 - 20:35

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντιμετωπίζει αυτή την ώρα τον Borna Coric για τον 2ο γύρο του Erste Bank Open στη Βιέννη.

UPDATE 23:10 Game, set & match, Coric. Ένα mini-break ήταν αρκετό για να δώσει στον Κροάτη το καθοριστικό tie-break (7-4) και την πρόκριση για την προημιτελική φάση της Βιέννης. Διαβάστε περισσότερα.

UPDATE 23:06 Ο Coric έχει κάνει το μοναδικό mini-break μέχρι στιγμής στο tie-break και προηγείται με 4-2.

UPDATE 23:01 Άντεξε ξανά ο Coric, στο tie-break θα κριθεί η πρόκριση.

UPDATE 22:56 Συνεχίζεται χωρίς κάποιο νέο break το ματς, ο Τσιτσιπάς μπροστά με 6-5 και ο Coric θα σερβίρει για 2η φορά για την παραμονή του στη Βιέννη.

UPDATE 22:46 Ο Τσιτσιπάς κρατάει το σερβίς του για το 5-4, θα σερβίρει για την παραμονή του στο τουρνουά ο Çoric.

UPDATE 22:36 3-3 Ισοφαρίζει ο Τσιτσιπάς! Βρίσκει απάντηση ο Στέφανος και συνεχίζει να έχει σφυγμό στο ματς!

UPDATE 22:25 3-2 ο Coric με break στο 3ο σετ. O Στέφανος επέστρεψε από το 0-40, ακολούθησαν όμως δυο λάθη στο 40-40 και ο Coric τελικά έκανε το πρώτο break στο 3ο σετ.

UPDATE 21:58 Κράτησε και το σερβίς του ο Coric, παίρνοντας το 2ο σετ με 6-4 και ισοφαρίζοντας το ματς. Θυμίζουμε πως ο Τσιτσιπάς είχε προηγηθεί με 2-0 στο 2ο σετ.

UPDATE 21:54 Break για τον Coric που περνάει μπροστά με 5-4 στο 2ο σετ. Γυρνάει το σετ ο Κροάτης, μετά από ένα κακό game του Στέφανου που έκανε τρια αβίαστα λάθη στη σειρά.

UPDATE 21:26 Break back τώρα για τον Coric, μειώνει σε 6-4, 2-1 ο Κροάτης, που έκανε ένα καταπληκτικό game και στο break point πέρασε winner με πολύ σπουδαία λόμπα.

UPDATE 21:21 Δεύτερο συνεχόμενο break από τον Στέφανο, που επιστρέφει από το 30-0 στο 2ο game του 2ου σετ και κάνει το break! 6-4, 2-0 το προβάδισμα του Έλληνα τενίστα.

UPDATE 21:12 Ο Τσιτσιπάς κάνει το 1ο break του αγώνα στο 10ο game και κατακτά το 1ο σετ με 6-4! Σημαντικό βήμα για τη ρεβάνς του Έλληνα τενίστα, για την ήττα του πριν λίγους μήνες στον τελικό του Σινσινάτι.

UPDATE 20:56 Ο Τσιτσιπάς επέστρεψε από το 0-30 για να περάσει μπροστά με 4-3, ακόμα χωρίς break το ματς.

UPDATE 20:39 Μετά από μια πτώση που είχε στο court στο ξεκίνημα του 3ου game, o Στέφανος πήρε medical time out, καθώς είχε ένα μικρό κόψιμο στο χέρι του.