tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

RG: Το πρόγραμμα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Η Μαρία Σάκκαρη αναμένεται να πραγματοποιήσει την πρεμιέρα της σήμερα στο Roland Garros. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης ημέρας.

apostoli live

Η Μαρία, η οποία βρίσκεται στο Νο. 29 του ταμπλό, θα αντιμετωπίσει στην τελευταία αναμέτρηση του Court 14 την Αnna Tatishvili. Αυτό σημαίνει πως θα βγει στο court νωρίς το βράδυ, περίπου 20:00 με 21:00, ίσως νωρίτερα αν όλα πάνε καλά, ίσως όμως και καθόλου, καθώς η πρόβλεψη για την ώρα δείχνει πως θα υπάρξουν βροχοπτώσεις την Τρίτη στο Παρίσι.

Στο κεντρικό court θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους οι Alexander Zverev, Naomi Osaka, Simona Halep και Gael Monfils, ενώ στο Suzanne Lenglen θα αγωνιστεί ο Juan Martin Del Potro, σε μια επικίνδυνη αναμέτρηση με τον Nicolas Jarry.

Στο Simonne Mathieu θα γίνει ο ιταλικός "εμφύλιος" ανάμεσα στον Fabio Fognini και τον Andrea Seppi, ενώ στο ίδιο γήπεδο θα γίνουν και δυο σημαντικές αναμετρήσεις για το γυναικείο ταμπλό. Η Jelena Ostapenko θα αντιμετωπίσει τη Victoria Azarenka και η Aryna Sabalenka θα παίξει με την Dominika Cibulkova.

Philippe Chatrier (έναρξη πρώτου αγώνα: 12.00):
1) John Millman v Alexander Zverev (5)
2) Naomi Osaka (1) v Anna Karolina Schmiedlova
3) Simona Halep (3) v Ajla Tomljanovic
4) Taro Daniel v Gael Monfils (14)

Suzanne Lenglen (12.00):
1) Nicolas Jarry v Juan Martin Del Potro (8)
2) Caroline Garcia (24) v Mona Barthel
3) Simone Bolelli (Q) v Lucas Pouille (22)
4) Evgeniya Rodina v Madison Keys (14)

Simonne Mathieu (12.00):
1) Fabio Fognini (9) v Andreas Seppi
2) Jelena Ostapenko v Victoria Azarenka
3) Aryna Sabalenka (11) v Dominika Cibulkova
4) Stefano Travaglia (Q) v Adrian Mannarino

Court 1 (12.00):
1) Daria Kasatkina (21) v Jasmine Paolini (Q)
2) Jeremy Chardy v Kyle Edmund (28) 6-7 (1), 7-5, 4-6, 6-4, 5-5
3) Steve Johnson v Roberto Bautista Agut (18)
4) Karen Khachanov (10) v Cedrik-Mate Stebe
5) Eugenie Bouchard v Lesia Tsurenko (27)

Court 14 (12.00):
1) Taylor Fritz v Bernard Tomic
2) Marie Bouzkova v Bianca Andreescu (22) 7-5, 4-6
3) Chloe Paquet v Magda Linette
4) Gregoire Barrere v Matthew Ebden
5) Anna Tatishvili v Maria Sakkari (29)

Court 6 (12.00):
1) Monica Puig v Kirsten Flipkens
2) Ivo Karlovic v Feliciano Lopez
3) Antoine Hoang v Damir Dzumhur

Court 7 (12.00):
1) Cameron Norrie v Elliott Benchetrit (Q)
2) Karolina Muchova v Anett Kontaveit (17)
3) Fernando Verdasco (23) v Daniel Evans
4) Iga Swiatek v Selena Janicijevic

Court 9 (12.00):
1) Guillermo Garcia-Lopez (Q) v Federico Delbonis
2) Anna Blinkova (Q) v Margarita Gasparyan
3) Timea Babos (LL) v Priscilla Hon
4) Elena Rybakina (Q) v Katerina Siniakova

Court 10 (12.00):
1) Yoshihito Nishioka v Mackenzie McDonald
2) Kurumi Nara v Dalila Jakupovic 7-5, 5-7

Court 11:
13:30 Dusan Lajovic (30) v Thiago Monteiro (Q)
18:00 Daria Gavrilova v Aleksandra Krunic

Court 12:
12:00 Irina-Camelia Begu v Lin Zhu
15:30 Alejandro Davidovich Fokina (LL) v Jordan Thompson
18:00 Saisai Zheng v Qiang Wang (16)

Court 13 (12.00):
1) Mikael Ymer (Q) v Blaz Rola (Q)
2) Amanda Anisimova v Harmony Tan
3) Martin Klizan v Mikhail Kukushkin

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση

roland garros 2016

ROLAND GARROS | GRAND SLAM
PARIS
, 16 MAY - 5 JUNE 2016
MEN'S SINGLES | MEN'S DOUBLES | WOMEN'S SINGLES | WOMEN'S DOUBLES | OOP | LIVE SCORES

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση