tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Πολλές ελληνικές προκρίσεις στα προημιτελικά της Μυτιλήνης

E-mail Εκτύπωση

Κωνσταντίνος Ράπτης
Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη ο 2ος γύρος των μονών στο διεθνές τουρνουά της ITF για αγόρια και κορίτσια έως 18 ετών που φιλοξενείται στη Μυτιλήνη και αρκετά ελληνόπουλα κατάφεραν να προκριθούν.

Συγκεκριμένα, στα προημιτελικά του μονού αγοριών προκρίθηκαν οι Φίλιππος Αστρεινίδης, Κωνσταντίνος Ράπτης, Χάρης Φούζας, Βασίλης Βολτυράκης και Γιάννης Ξυλάς.

Αντίστοιχα, στην προημιτελική φάση του μονού κοριτσιών θα συνεχίσουν οι Δήμητρα Παύλου, Θεοδώρα Χαντάβα, Βάλια Σαμαρά, Στυλιανή Ρουσσοπούλου και Νεφέλη Ζαφείρη.

Σημαντική είναι η ελληνική εκπροσώπηση και στα ταμπλό των διπλών του τουρνουά της Μυτιλήνης, καθώς στα αγόρια προκρίθηκαν στα ημιτελικά τρια ελληνικά ζευγάρια και στα κορίτσια δυο.

Το Cosmote Mytilene Junior Cup, όπως είναι η επίσημη ονομασία του τουρνουά, ανήκει στην κατηγορία Grade 5 της ITF και διεξάγεται σε σκληρές επιφάνειες.

Όλα τα αποτελέσματα της Πέμπτης:

Μονό αγοριών - 2ος γύρος:
Mert Arabaci - Joel Pierleoni (1) 6-4, 6-1
Φίλιππος Αστρεινίδης - Matteo Da Ros 4-1 ret.
Κωνσταντίνος Ράπτης (4) - Γιάννης Μπεχλιβανίδης 6-3, 6-0
Raz Haviv (6) - Γιώργος Βάλαρης 7-5, 4-6, 6-1
Χάρης Φούζας (7) - Φίλιππος Ζαχιώτης 6-1, 6-2
Eduardo Cohen (3) - Γιάννης Κουντουράκης 3-6, 6-3, 6-4
Βασίλης Βολτυράκης - Νίκος Μανόπουλος (8) 7-6 (7), 6-0
Γιάννης Ξυλάς (2) - Θοδωρής Μητσάκος 7-5, 6-3

Διπλό αγοριών - Προημιτελικά:
Κυπριώτης/Ξυλάς (1) - Μπένος/Κασσής 6-1, 6-1
Κουντουράκης/Μητσάκος - Arabaci/Pierleoni (3) 4-1 ret.
Ράπτης/Ζαχιώτης - Φούζας/Μανόπουλος 6-3, 2-6, 10-8
Cohen/Haviv (2) - Μπεχλιβανίδης/Βάλαρης 7-6 (3), 6-2

Μονό κοριτσιών - 2ος γύρος:
Δήμητρα Παύλου (1) - Αναστασία Τσουκνένκο 6-1, 6-0
Θεοδώρα Χαντάβα - Alexandra Iordache (8) 6-1, 1-6, 7-6 (3)
Warda Ait El Bachir (4) - Leah Gonzales Edwards 2-6, 6-2, 6-1
Maria Sara Popa (5) - Elizaveta Cherednyk 7-5, 6-4
Βάλια Σαμαρά - Elif Albayrak (7) 6-4, 6-2
Ana Dinu (3) - Martyna Zaremba 6-1, 6-1
Στυλιανή Ρουσσοπούλου - Martina Smolenova (6) 6-4, 6-4
Νεφέλη Ζαφείρη (2) - Mariia Maksimova 7-6 (5), 6-3

Διπλό κοριτσιών - Προημιτελικά:
Dinu/Smolenova (1) - Cherednyk/Tσουκνένκο 6-1, 6-2
Ρουσσοπούλου/Σαμαρά (4) - Μαστροδήμα/Χαντάβα 4-6, 7-6 (4), 10-7
Γρίβα/Παύλου (3) - Gonzales Edwards/Thiemke 3-6, 6-1, 10-6
Ait El Bachir/Albayrak (2) - Αδαμοπούλου/Λαζαρίδου 6-4, 6-3

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση