Έκανε την ανατροπή ο Medvedev και πήρε τη πρόκριση (vid)

tn team Σάββατο, 27 Απριλίου 2024 - 19:11

Δύσκολη πρεμιέρα για τον Daniil Medvedev, όπου τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Matteo Arnaldi, καθώς χρειάστηκε να φτάσει στην ανατροπή μετά το χαμένο 1ο σετ για να κερδίσει μια θέση στον 3ο γύρο της Μαδρίτης.

Αρκετά λάθη στη σημερινή αναμέτρηση για τον Medvedev που του κόστισαν το 1ο σετ απέναντι στον μάχιμο Ιταλό αντίπαλο του. Το Νο.4 της παγκόσμιας κατάταξης έκανε την ανατροπή και έφτασε στη νίκη έπειτα από 2 ώρες και 3 λεπτά, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 2-6, 6-4, 6-4.

Ο Ρώσος τενίστας συμμετέχει στο 2ο τουρνουά του τη χωμάτινη περίοδο μετά το Monte-Carlo, εκεί όπου είχε γνωρίσει την ήταν στην φάση των 16 από τον Karen Khachanov.

Επόμενος αντίπαλος για τον Medvedev θα είναι ο Sebastian Korda που νίκησε νωρίτερα τον Αυστραλό Max Purcel.

H αποστολή του tennisnews.gr στη Μαδρίτη είναι μια χορηγία της Volkl Tennis Greece.