Μέλισσες σταμάτησαν τους αγώνες στη Γουαδαλαχάρα! (vid)

tn team Τρίτη, 18 Οκτωβρίου 2022 - 12:46

Για έναν... όχι και τόσο συνηθισμένο λόγο διακόπηκαν οι αγώνες στο κεντρικό γήπεδο της Γουαδαλαχάρα, αφού ένα σμήνος μελισσών έκαναν επιδρομή στο court και τελικά έστησαν φωλιά στην καρέκλα του διαιτητή!

Όπως ήταν φυσικό δεν μπορούσαν να βγουν στο γήπεδο η Petra Kvitova και η Bernarda Pera, που ετοιμαζόντουσαν για τον αγώνα τους εκείνη την ώρα, με αποτέλεσμα να καθυστερήσει να ξεκινήσει το ματς αρκετά λεπτά.

Οι διοργανωτές πάντως αντιμετώπισαν με χιούμορ την κατάσταση.

Τελικά οι μέλισσες απομακρύνθηκαν από τους φροντιστές, οι δυο παίκτριες βγήκαν στο court και για την ιστορία η Kvitova πήρε τη νίκη με 6-3, 7-5 και θα συνεχίσει στον 2ο γύρο του Guadalajara Akron Open.