tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

US Open: Το πρόγραμμα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

Roger Federer
Στη μάχη του US Open μπαίνουν σήμερα οι Roger Federer, Novak Djokovic και Μάρκος Παγδατής. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης ημέρας.

Η δράση στα γήπεδα του Flushing Meadows θα αρχίσει στις 18:00 το απόγευμα, ενώ στο Arthur Ashe Stadium μια ώρα αργότερα, με την αναμέτρηση της Caroline Wozniacki ενάντια στην Samantha Stosur. Θα ακολουθήσει το παιχνίδι του Novak Djokovic με τον Marton Fucsovics, που θα αρχίσει περίπου στις 21:00.

Δύο ώρες μετά τα μεσάνυκτα θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του ο Roger Federer, που θα αντιμετωπίσει τον Yoshihito Nishioka. Στην τελευταία αναμέτρηση του μεγαλύτερου γηπέδου τένις στον κόσμο για σήμερα, η Madison Keys θα παίξει με την Pauline Parmentier.

Στο Louis Armstrong Stadium θα αγωνιστούν οι Alexander Zverev, Angelique Kerber, Νικ Κύργιος και Maria Sharapova, με τη Ρωσίδα να αντιμετωπίζει μια παίκτρια που έχει βρεθεί στο Top 10 της παγκόσμιας κατάταξης, την 38χρονη πια Patty Schnyder.

Στο Grandstand ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Johanna Konta με την Carolina Garcia, ενώ ο Μάρκος Παγδατής θα αγωνιστεί στο Court 6, περίπου στις 23:00 ώρα Ελλάδας, ενάντια στον Mikhail Youzhny.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (28/08):

Arthur Ashe Stadium:
19:00 Samantha Stosur v. Caroline Wozniacki (2)
21:00 Novak Djokovic (6) v. Marton Fucsovics
(not before 02:00)
02:00 Yoshihito Nishioka v. Roger Federer (2)
04:00 Madison Keys (14) v. Pauline Parmentier

Louis Armstrong Stadium:
18:00 Andrea Petkovic v. Jelena Ostapenko (10)
20:00 Margarita Gasparyan v. Angelique Kerber (4)
22:00 Peter Polansky v. Alexander Zverev (4)
(not before 02:00)
02:00 Nick Kyrgios (30) v. Radu Albot
04:00 Maria Sharapova (22) v. Patty Schnyder

Grandstand:
18:00 Naomi Osaka (20) v. Laura Siegemund
20:00 Marin Cilic (7) v. Marius Copil
22:00 Caroline Garcia (6) v. Johanna Konta
00:00 Frances Tiafoe v. Adrian Mannarino (29)

Court 17:
18:00 Petra Kvitova (5) v. Yanina Wickmayer
20:00 Kirsten Flipkens v. Coco Vandeweghe (24)
22:00 Fabio Fognini (14) v. Michael Mmoh
01:00 Maximilian Marterer v. Kei Nishikori (21)

Court 5:
18:00 Yuichi Sugita v. Richard Gasquet (26)
21:00 Kiki Bertens (13) v. Kristyna Pliskova
23:00 Danielle Collins v. Aryna Sabalenka (26)
01:00 Facungo Bagnis v. Gael Monfils

Court 10:
18:00 Ricardas Berankis v. Hyeon Chung (23)
21:00 Diego Schwartzman (13) v. Federico Delbonis
00:00 Timea Babos v. Daria Kasatkina (11)
02:00 Anett Kontaveit (28) v. Katerina Siniakova

Court 13:
18:00 Alize Cornet v. Johanna Larsson
20:00 Marco Cecchinato (22) v. Julien Benneteau
23:00 Marketa Vondrousova v. Mihaela Buzarnescu (21)
01:00 Alex De Minaur v. Taro Daniel

Court 4:
18:00 Yafan Wang v. Anna Karolina Schmiedlova
20:00 Malek Jaziri v. Pablo Carreno Busta (12)
23:00 Lucas Pouille (17) v. Yannick Maden
02:00 Nicole Gibbs v. Carla Suarez Navarro (30)

Court 6:
18:00 Monica Niculescu v. Julia Glushko
20:00 Jenson Brooksby v. John Millman
23:00 Marcos Baghdatis v. Mikhail Youzhny
02:00 Lizette Cabrera v. Ajla Tomljanovic

Court 7:
18:00 Mikhail Kukushkin v. Noah Rubin
21:00 Dominika Cibulkova (29) v. Arantxa Rus
23:00 Federico Gaio v. David Goffin (10)
01:00 Yulia Putintseva v. Bernarda Pera

Court 8:
18:00 Laslo Djere v. Leonardo Mayer
21:00 Aliaksandra Sasnovich v. Belinda Bencic
23:00 Monica Puig v. Stefanie Voegele
01:00 Benoit Paire v. Dennis Novak

Court 9:
18:00 Joao Sousa v. Marcel Granollers
21:00 Timea Bacsinszky v. Aleksandra Krunic
23:00 Filip Krajinovic (32) v. Matthew Ebden

Court 11:
18:00 Taylor Townsend v. Amanda Anisimova
20:00 Viktor Troicki v. Tennys Sandgren
23:00 Yannick Hanfmann v. Philipp Kohlschreiber
02:00 Sorana Cirstea v. Alison Riske

Court 12:
18:00 Tim Smyczek v. Jan-Lennard Struff
21:00 Francesca Di Lorenzo v. Christina McHale
23:00 Mackenzie McDonald v. Robin Haase
02:00 Harmony Tan v. Eugenie Bouchard

Court 14:
18:00 Stefano Travaglia v. Hubert Hurkacz
21:00 Guillermo Garcia-Lopez v. Jaume Munar
00:00 Vera Zvonareva v. Anna Blinkova
02:00 Kristina Mladenovic v. Tamara Zidansek

Court 15:
18:00 Alison Van Uytvanck v. Lesia Tsurenko
20:00 Ekaterina Alexandrova v. Su-wei Hsieh
22:00 Jiri Vesely v. Corentin Moutet
01:00 Yuki Bhambri v. Pierre-Hugues Herbert

Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport

Οι ώρες των αγώνων αναγράφονται κατά προσέγγιση (με εξαίρεση τους πρώτους), οι αγώνες θα ξεκινούν περίπου 20 λεπτά μετά την ολοκλήρωση των προηγούμενων αγώνων

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση