tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Οι αγώνες της ημέρας (31/07)

E-mail Εκτύπωση

Μάρκος Παγδατής
Η Serena Williams θα αντιμετωπίσει την Johanna Konta στο Σαν Χοσέ, ενώ στην Ουάσινγκτον θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους οι Stan Wawrinka, Alexander Zverev και Μάρκος Παγδατής. Δείτε αναλυτικά τους αγώνες της ημέρας και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις.

Στις Ηνωμένες Πολιτείες επικεντρώνεται το μεγαλύτερο τενιστικό ενδιαφέρον αυτή την εβδομάδα. Στην Ουάσινγκτον, σήμερα θα αγωνιστούν για πρώτη φορά οι Alexander Zverev και Stan Wawrinka, που θα αντιμετωπίσουν τους Malek Jaziri και Donald Young αντίστοιχα.

Την πρεμιέρα του στο Citi Open θα κάνει απόψε και ο Μάρκος Παγδατής, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τα μεσάνυκτα τον Benoit Paire, θέλοντας να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις του από την Ατλάντα.

Στο Σαν Χοσέ, ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Serena Williams με την Johanna Konta, που θα αρχίσει στις 05:00 τα ξημερώματα της Τετάρτης. Νωρίτερα, στις 21:30 το βράδυ, θα γίνει η αναμέτρηση της Kristina Mladenovic με την Timea Babos, από την οποία θα προκύψει η αντίπαλη της Μαρίας Σάκκαρη στον 2ο γύρο.


Το πρόγραμμα της Τρίτης (31/07):


Citi Open, Ουάσινγκτον ΗΠΑ (ATP 500, WTA International)

Stadium:
21:30 Bethanie Mattek-Sands v. Sloane Stephens
23:30 Lukas Lacko v. Denis Kudla 1-0 COSMOTE SPORT 6 HD
02:00 Stan Wawrinka v. Donald Young COSMOTE SPORT 6 HD/SuperTennis HD
04:00 Alexander Zverev v. Malek Jaziri COSMOTE SPORT 6 HD/SuperTennis HD

Grandstand:
21:00 Naomi Osaka v. Bernarda Pera
22:30 Jared Donaldson v. Jordan Thompson
00:00 Marcos Baghdatis v. Benoit Paire
02:00 Pierre-Hugues Herbert v. Mitchell Krueger
04:00 Camoline Wozniacki v. Anhelina Kalinina

Grandstand 2:
21:00 Yulia Putintseva v. Tatjana Maria
23:00 Yosuke Watanuki v. Daniil Medvedev
01:00 Tommy Paul v. Alex Bolt
03:00 Katie Swan v. Saisai Zheng
05:00 Jennifer Brady v. Natalia Vikhlyantseva

Court 1:
21:00 Ana Bogdan v. Ekaterina Makarova
23:00 Belinda Bencic v. Harriet Dart 7-5, 4-2
23:30 James Duckworth v. Thai-son Kwiatkowski
01:00 Vasek Pospisil v. Alex De Minaur
03:00 Vincent Millot v. Yuichi Sugita
05:00 Magda Linette v. Olivia Rogowska

Court 2:
21:00 Nao Hibino v. Sofya Zhuk

Court 3:
21:00 Caroline Dolehide v. Donna Vekic


Silicon Valley Classic, Σαν Χοσέ, ΗΠΑ (WTA Premier)

Stadium:
20:00 Vera Lapko v. Shuai Zhang
22:00 Kristina Mladenovic v. Timea Babos SuperTennis HD
00:00 Mihaela Buzarnescu v. Sachia Vickery
02:00 Heather Watson v. Claire Liu
05:00 Serena Williams v. Johanna Konta SuperTennis HD
07:00 Qiang Wang v. Amanda Anisimova


Los Cabos Open, Los Cabos, Μεξικό (ATP 250)

Estadio Pegaso:
04:00 Lucas Gomez v. Sam Querrey
05:30 Feliciano Lopez v. Mohamed Safwat
07:00 Gilles Muller v. Quentin Halys

Grandstand Caliente:
04:00 Bernard Tomic v. Egor Gerasimov
06:00 Peter Polansky v. Daniel Elahi Galan

Court 1:
04:00 Cameron Norrie v. Prajnesh Gunneswaran
06:00 Marcos Giron v. Marcelo Arevalo


Generali Open Kitzbuhel, Kitzbuhel, Αυστρία (ATP 250)

Center Court:
14:00 Maximilian Marterer v. Jurgen Zopp SuperTennis HD
18:00 Sebastian Ofner v. Martin Klizan SuperTennis HD

Court Kuchenmeister:
12:00 Roberto Carballes Baena v. Nicolas Jarry
14:00 Taro Daniel v. Jan-Lennard Struff
16:00 Laslo Djere v. Nikoloz Basilashvili
18:00 Gilles Simon v. Matteo Berrettini

Court Riedel:
14:00 Jozef Kovalik v. Radu Albot

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση