tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Ολοκληρώθηκε ο 1ος γύρος του Preveza Cup

E-mail Εκτύπωση

Φίλιππος Αστρεινίδης
Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες για τον 1ο γύρο των μονών του Preveza Cup στην Πρέβεζα, με τους Βίκτωρα Ζερβουδάκη, Βασίλη Βολτυράκη, Φίλιππο Αστρεινίδη, Βαγγέλη Κυπριώτη, Παύλο Μπαλάφα και τις Χριστίνα Ντάνου και Μαρία Γεωργιάδου να προκρίνονται στη φάση των "16".

Ο Βίκτωρας Ζερβουδάκης επικράτησε του Πολωνού Olaf Pieczkowski με 6-4, 6-1 και θα αντιμετωπίσει στον 2ο γύρο τον Ιταλό Leonardo Biasiolo. Ο Βασίλης Βολτυράκης απέκλεισε τον επίσης Πολωνό Makary Adamek, No. 8 στο ταμπλό, με 6-2, 6-3 και θα αντιμετωπίσει τον Ιταλό Alessio Tramontin.

Στη φάση των "16" θα είναι και ο Φίλιππος, που κέρδισε μετά από ένα πολύ κλειστό παιχνίδι τον Ιταλό Benito Massacri με 5-7, 7-5, 7-6 (5) και θα αντιμετωπίσει το Νο. 6 του ταμπλό, Peter Alam, από τη Μεγάλη Βρετανία.

Ο Βαγγέλης Κυπριώτης επέστρεψε από σετ πίσω και κέρδισε τον Λευκορώσο Timofey Stepanov με 2-6, 6-2, 6-2. Στον 2ο γύρο ο Κυπριώτης θα αντιμετωπίσει τον Αυστριακό Marko Andrejic, Νο. 2 στο ταμπλό. Τέλος, στους "16" πέρασε και ο Παύλος Λουίς Μπαλάφας, που επικράτησε του Πολωνού Filip Pieczonka, Νο. 7 στο ταμπλό, με 7-5, 6-1. Επόμενος αντίπαλος για τον Μπαλάφα, ο Ιταλός Jonas Greif.

Στα κορίτσια, η Μαρία Γεωργιάδου βγήκε ζωντανή από τη μάχη της με την Αυστριακή Sophia Wurm με 6-3, 1-6, 7-5 και θα παίξει στον 2ο γύρο με την κορυφαία του ταμπλό, Laura Hietaranta.

Στον 2ο γύρο πέρασε και η 14χρονη Αθηνά Πήττα, που απέκλεισε τη Ρουμάνα Rianna Ioana Coreisa με 6-0, 6-4 και θα αντιμετωπίσει στη συνέχεια τη Βουλγάρα Katerina Dimitrova, No. 3 στο ταμπλό.

Τα αποτελέσματα του 1ου γύρου - αγόρια:
Βίκτωρας Ζερβουδάκης - Olaf Pieczkowski 6-4, 6-1
Βασίλης Βολτυράκης - Makary Adamek (8) 6-2, 6-3
Παύλος Μπαλάφας - Filip Pieczonka (7) 7-5, 6-1
Φίλιππος Αστρεινίδης - Benito Massacri 5-7, 7-5, 7-6 (5)
Βαγγέλης Κυπριώτης - Timofey Stepanov 2-6, 6-2, 6-2
Peter Alam (6) - Γιώργος Βάλαρης 6-3, 6-2
Nicolas Moser - Φίλιππος Ζαχιώτης 6-3, 3-6, 3-1, εγκατέλειψε
Jonas Greif - Κωνσταντίνος Ράπτης 6-2, 3-6, 6-2
Dinko Dinev - Νίκος Μανόπουλος 4-6, 7-5, 6-4
Jaroslav Smeder (4) - Χρήστος Νικολούλης 6-4, 7-6 (5)
Michael Frank - Χάρης Φούζας 6-3, 6-2
Aleksandr Myagkov (1) - Γιάννης Σταμούλος 5-7, 6-4, 6-0

Tα αποτελέσματα του 1ου γύρου - κορίτσια:
Μαρία Γεωργιάδου - Sophia Wurm 6-3, 1-6, 7-5
Χριστίνα Ντάνου - Carmen Roxana Manu (4) 7-6 (5), 7-6 (3)
Αθηνά Πήττα - Rianna Ioana Coreisa 6-0, 6-4
Laura Hietaranta (1) - Θεοδώρα Χαντάβα 6-2, 6-1
Sila Ak - Χαρά Γραμματικάκη 7-5, 6-2
Daria Shalamanova (5) - Κυριακή Μήτσου 6-0, 6-0
Milena Jevtovic - Μελπομένη Κίτση 6-1, 6-0
Brina Sulin - Βασιλεία Γρίβα 7-5, 6-1
Daria Khomutsianskaya (6) - Μάγδα Αδαλόγλου 6-4, 6-0
Rozalia Gruszczynska (7) - Στεφανία Μωϋσιάδη 6-0, 6-0
Amelie Smejkalova - Μαργαρίτα Χουλιάρα 6-3, 6-4
Katerina Dimitrova (3) - Δήμητρα Παύλου 6-4, 6-1
Nicole Kiefer (8) - Δέσποινα Μαστροδήμα 6-0, 6-0
Ana Dinu - Λυδία Βλάχου 6-4, 6-1
Elif Albayrak - Νεφέλη Ζαφείρη 4-6, 6-2, 7-6 (7)
Elena Karner (2) - Μάρθα Μακαντάση 6-2, 6-1

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση