tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Iraklio O.A.A.: Τα αποτελέσματα του 1ου γύρου

E-mail Εκτύπωση

iraklio oaa
Ολοκληρώθηκε ο 1ος γύρος των μονών στο διεθνές τουρνουά της Tennis Europe που φιλοξενείται αυτή την εβδομάδα στον "Ηράκλειο" Ο.Α.Α. 21 εκπρόσωποι των ελληνικών χρωμάτων προκρίθηκαν συνολικά στον 2ο γύρο, 12 στα κορίτσια και 9 στα αγόρια.

Στο ταμπλό των κοριτσιών U14, στον 2ο γύρο προκρίθηκαν οι Καλομοίρα Ράλλη, Ελένη Καρανταλή, Δήμητρα Παππά, Μυρτώ Παπαλάμπρου, Νικολέτα Παρετζόγλου, Ευγενία Μουρούτσου, Αλεξάνδρα Παναγιωτίδου, Μαρία Τσιρώνη, Χρυσή Νταμπακάκη, Στυλιανή Μαρινάκη και Αριάδνη Συμέλα Κοκούλα. Χωρίς αγώνα προκρίθηκε στον 2ο γύρο η Ιφιγένεια Κάφκα.

Στη φάση των "32" των αγοριών U14, μπήκαν οι Ευγένιος Βασιλάκης, Βλαδιμίρ Χόλμπαν, Βίκτωρ Καλαϊτζής, Αχιλλέας Ραφαήλ Κουσαρίδης, Σπύρος Παπαγεωργίου, Ανδρέας Λοϊζας, Ανδρέας Πολυχρονόπουλος, Σπυρίδων Καρακώστας και Ανάργυρος Παναγιώτου.

Αγόρια 14 - Αγώνες 1ου γύρου:

Ευγένιος Βασιλάκης - Hristian Bidjev (Βουλγαρία) 6-3, 6-1
Βλαδιμίρ Χόλμπαν - Carlo Alberto Caniato (10, Ιταλία) 6-4, 6-3
Βίκτωρ Καλαϊτζής - Angelo Dillon Demosthenous (Μ. Βρετανία) 6-2, 6-1
Αχιλλέας Ραφαήλ Κουσαρίδης - Louis Drapeau (Γαλλία) 6-4, 6-0
Σπύρος Παπαγεωργίου - Anton Goncear (Μολδαβία) 6-4, 6-2
Ανδρέας Λοϊζάς - Trisztan Gubi (14, Ουγγαρία) 4-6, 6-2, 7-5
Ανδρέας Πολυχρονόπουλος - Clement Lemire (Γαλλία) 6-2, 6-2
Σπυρίδων Καρακώστας - Artem Pashchenko (12, Ρωσία) 3-6, 6-3, 6-4
Ανάργυρος Παναγιώτου - Ivan Cado (Σλοβενία) 6-3, 6-0
Carl Labitzke (1, Γερμανία) - Αλέξανδρος Καλατζής 6-0, 6-0
Amit Shahar (Ισραήλ) - Ντένης Γουβέλης 6-4, 6-2
Γιώργος Πρωτόπαπας (Κύπρος) - Νικόλας Γιαννιτσιώτης 6-0, 6-0
Camille Chantron (Γαλλία) - Παύλος Τσιτσιπάς 6-2, 2-6, 6-2
Alexander Nordal Clausen (Δανία) - Γιάννης Νικολιδάκης 6-1, 6-1
Bastien Danicher (13, Γαλλία) - Γιώργος Κοκκινάκης 6-0, 6-1
Στυλιανός Παπαμιχαήλ (9, Κύπρος) - Σταύρος Μαστρογαμβράκης 1-6, 6-2, 6-3
Petar Markovic (Σερβία) - Δημήτρης Μπουνάκης 7-6 (3), 6-0
Raphael Vaksmann (7, Γαλλία) - Γιάννης Αλεξανδρής 3-6, 6-0, 6-4
Luciano Larosa (ΗΠΑ) - Θοδωρής Καπέλλος 6-2, 2-6, 6-2
Thomas Mesmisoglu (Γαλλία) - Στέλιος Ζερβός 7-5, 4-6, 6-2
Martin Popovski (Βουλγαρία) - Βασίλης Τζορμπατζάκης 6-2, 6-2
Eytan Miessen (Κονγκό) - Ανδρέας Κυριακόπουλος 6-3, 6-4
Luc Ananda Ceuca (16, Γερμανία) - Ζαχαρίας Αμανάκης 6-1, 6-0
Adrian Smater (Πολωνία) - Γρηγόρης Μαλεβίτης 6-2, 6-0

Κορίτσια 14 - Αγώνες 1ου γύρου:

Καλομοίρα Ράλλη - Polina Zotova (Ρωσία) 7-5, 6-0
Ελένη Καρανταλή - Ελένη Τσέτσου 6-4, 6-3
Δήμητρα Παππά - Sofia Corte Real (Πορτογαλία) 6-1, 6-0
Μυρτώ Παπαλάμπρου - Petra Koszo (Ουγγαρία) 6-1, 6-1
Νικολέτα Παρετζόγλου - Εβελίνα Λαμπράκη 6-0, 6-0
Ευγενία Μουρούτσου - Mille Moerk (15, Δανία) 6-4, 4-6, 6-3
Αλεξάνδρα Παναγιωτίδου - Εβελίνα Αναστάση (Κύπρος) 6-1, 6-0
Μαρία Τσιρώνη - Iva Ivanova (11, Βουλγαρία) 6-3, 6-4
Χρυσή Νταμπακάκη - Dora Olgungul (Τουρκία) 6-1, 6-3
Στυλιανή Μαρινάκη - Maria Aldea Wesselly (14, Ρουμανία) 6-2, 7-5
Αριάδνη Συμέλα Κοκούλα - Κωνσταντίνα Τεμβριώτη (Κύπρος) 6-1, 6-2
Indira Lepage (13, Βέλγιο) - Αγγελική Καμπουράκη 6-1, 6-0
Daria Zhurid (Ουκρανία) - Αλεξάνδρα Ζαχαράκη 6-2, 6-2
Daria Tudor (12, Ρουμανία) - Σωτηρία Κατσάλη 6-3, 6-3
Mafalda Almela Lozano (Μ. Βρετανία) - Ναταλία Κάσση 6-3, 7-6 (11)
Denise Pozzetti (Ιταλία) - Ασημίνα Σακογιάννη 6-0, 6-1
Tia Kaukena (Λιθουανία) - Μιχαέλα Παρασκευαΐδη 6-1, 6-0
Alyssa Reguer (16, Γαλλία) - Δήμητρα Γεωργακοπούλου 6-1, 6-1
Carla Ferrer Salat (Ισπανία) - Θεοδώρα Λιάπη 6-3, 6-2
Edda Mamedova (Ρωσία) - Χριστίνα Λιόρδου 6-0, 6-0
Dilana Rsovac (Αυστραλία) - Ευαγγελία Δερμιτζάκη 5-7, 6-3, 6-0
Lara Kaya (Μ. Βρετανία) - Γεωργία Λαγουδάκη 6-1, 6-1

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση