tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

 

Koufalia Cup: Τα αποτελέσματα του 1ου γύρου

E-mail Εκτύπωση

Koufalia Cup
Οι επιτυχίες για τους αθλητές μας συνεχίζονται στα Κουφάλια, καθώς 21 τενίστες και τενίστριες από τη χώρα μας προκρίθηκαν στον 2ο γύρο των μονών του Koufalia Cup. Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του 1ου γύρου του διεθνούς τουρνουά της Tennis Europe. 

Συγκεκριμένα, στη φάση των "16" του μονού αγοριών, πέρασαν οι Δημήτρης Χούμης, Δημήτρης Αναγνωστόπουλος, Δημήτρης Τερτίγκας, Βίκτωρας Ζερβουδάκης, Κωνσταντίνος Ράπτης, Pablo Luis Μπαλάφας, Κωνσταντίνος Τερλεμές, Βαγγέλης Κυπριώτης, Φώτης Ανδρέας Αντωνιάδης, Γιώργος Νουχάκης, Γιώργος Τσαλόπουλος, Νίκος Μανόπουλος, Δημήτρης Μπινόπουλος και Δημοσθένης Ταραμονλής. 

Τις πιο εντυπωσιακές νίκες πέτυχαν οι Βίκτωρας Ζερβουδάκης και Κωνσταντίνος Ράπτης. Ο Ζερβουδάκης έχασε μόνο ένα game από τον Ρώσο Daniil Romanov, Νο. 7 στο ταμπλό, ενώ ο Ράπτης επιβλήθηκε με 6-4, 6-2 του Ρουμάνου Schinteie, που βρισκόταν στο Νο. 4 του ταμπλό.

Στον 2ο γύρο του μονού κοριτσιών, προκρίθηκαν οι Μαριλένα Καραδήμου, Παρθένα Παυλίδου, Έλλη Λογοθέτη, Νικολέτα Τοπουζίδου, Ιωάννα Γιαννακού, Δήμητρα Παύλου και Νεφέλη Ζαφείρη, ενώ χωρίς αγώνα, με bye, είχαν περάσει ήδη οι δυο κορυφαίες του ταμπλό, Αναστασία Παρασκευούδη και Στεφανία Μωϋσιάδη.

e tennis40 shoes465

Μονό αγοριών - 1ος γύρος:
Δημήτρης Χούμης (1) - Τάσος Ντιβανίδης 6-2, 6-0
Δημήτρης Αναγνωστόπουλος - Ilija Trenchevski 6-0, 6-1
Δημήτρης Τερτίγκας - Νικόλαος Ρόζος 6-3, 7-5
Βίκτωρας Ζερβουδάκης - Daniil Romanov (7) 6-1, 6-0
Κωνσταντίνος Ράπτης - Gheorghe Claudiu Schinteie (4) 6-4, 6-2
Pablo Luis Μπαλάφας - Αδαμάντιος Σταύρακας 6-4, 7-6 (4)
Κωνσταντίνος Τερλεμές - Νικόλας Κωνσταντίνου 6-1, 6-2
Βαγγέλης Κυπριώτης (5) - Αναστάσιος Τσελέπης 6-1, 6-1
Alex Cosmin Pavel (8) - Νίκος Ουσταμπασίδης 6-1, 6-2
Φώτης Ανδρέας Αντωνιάδης - Θανάσης Δράκος 1-6, 5-4 εγκατέλειψε
Γιώργος Τσαλόπουλος - Yaroslav Kostyuk 6-0, 6-4
Γιώργος Νουχάκης (3) - Damjan Popovski 6-1, 6-2
Νίκος Μανόπουλος (6) - Βασίλης Σιούλης 7-6 (5), 5-3 εγκατέλειψε
Raz Haviv - Δημήτρης Κουσαρίδης 6-1, 6-0
Δημήτρης Μπινόπουλος - Amir Rakhimov 6-3, 6-3
Δημοσθένης Ταραμονλής (2) - Φίλιππος Ζαχιώτης 6-1, 6-2

Μονό κοριτσιών - 1ος γύρος:
Αναστασία Παρασκευούδη (1) - bye
Μαριλένα Καραδήμου - Arina Yuvchenko 6-1, 6-4
Παρθένα Παυλίδου - Έλενα Μαρία Παπακωνσταντίνου 6-4, 6-1
Bianca Maria Gheorghe (8) - Μαρία Γεωργιάδου 6-3, 6-2
Valerija Kravchuk (3) - bye
Έλλη Λογοθέτη - Karin Maria Handiakova 6-1 εγκατέλειψε
Νικολέτα Τοπουζίδου - Arianna Iannone 6-0, 6-4
Ιωάννα Γιαννακού (5) - Λυδία Βλάχου 6-2, 6-2
Δήμητρα Παύλου (6) - Μάρθα Μακαντάση 5-7, 6-3, 6-0
Viviane Suffert - Φωτεινή Ανδρεασίδου 7-6 (1), 6-1
Νεφέλη Ζαφείρη - Ksenia Shevchenko 6-1, 3-1 εγκατέλειψε
Ana Maria Daniela Dinu (4) - Μάγδα Αδαμοπούλου 6-3, 6-1
Andreea Daria Constantin - Βασιλεία Γρίβα (7) 4-6, 6-4, 6-2
Daria Artemyeva - Μαρία Ελένη Πούλκα 6-2, 6-3
Lolita Gukasyan - Ερατώ Ψωμαδάκη 6-2, 6-2
Στεφανία Μωϋσιάδη (2) - bye

Σήμερα, η δράση στα γήπεδα του Ο.Α. Κουφαλίων θα συνεχιστεί με τον 2ο γύρο των μονών και τον 1ο γύρο των διπλών. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση