LIVE: Σάκκαρη - Andreescu 6-7 (2), 7-6 (6), 6-3

Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Mike Lawrence/USTA
tennisnews team Τρίτη, 07 Σεπτεμβρίου 2021 - 5:31

Η Μαρία Σάκκαρη αντιμετωπίζει αυτή την ώρα στο Arthur Ashe Stadium την Bianca Andreescu, για μια θέση στα προημιτελικά του US Open.

UPDATE 09:14 ΤΕΛΟΣ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΓΩΝΑ! Η Μαρία κάνει και 2ο break για το 6-3, παίρνοντας το game στο 4o match point της και μετά από μεγάλη μάχη της Andreescu για να μείνει στο ματς, παρότι δεν ήταν καλά.

UPDATE 09:05 Σβήνει break point η Μαρία και κρατάει το σερβίς της για το 5-3! Ένα game μακριά από μια μεγάλη πρόκριση!

UPDATE 08:50 Δεν φαίνεται να πατάει καλά στο γήπεδο αυτή την ώρα η Andreescu και η Σάκκαρη κάνει ένα καλό game για την ισοφάριση στο 3-όλα.

UPDATE 08:47 Επέστρεψε στο γήπεδο η Andreescu. Σερβίρει στο 2-3 η Μαρία. Στα 6 λεπτά συνολικά η διακοπή.

UPDATE 08:43 Αποχωρεί ξανά από το court η Andreescu, που πήρε ιατρικό τάιμ άουτ για τον αριστερό της προσαγωγό.

UPDATE 08:41 Επιστρέφει από το 15-30 και κρατάει το σερβίς της η Andreescu, που προηγείται με 3-2. Πλησιάζουμε τις 3 ώρες αγώνα.

UPDATE 08:37 2ο σερί love game για τη Σάκκαρη, που κάνει το 2-2 με 8 διαδοχικούς κερδισμένους πόντους!

UPDATE 08:32 1-2 μειώνει η Σάκκαρη. Άμεση απάντηση στο break, με ένα love game στο σερβίς της Καναδής.

UPDATE 08:29 Μετά από μεγάλο game σε διάρκεια, η Andreescu κάνει το break και προηγείται με 2-0.

UPDATE 08:21 Κρατάει το σερβίς της με 15 στο πρώτο game του αποφασιστικού σετ η Andreescu.

UPDATE 08:18 Επέστρεψε η Καναδή, έτοιμες για επανεκκίνηση οι δυο αθλήτριες.

UPDATE 08:15 Αποχώρησε για τα αποδυτήρια η Andreescu μετά το τέλος του 2ου σετ.

UPDATE 08:13 Απίθανο tie-break, η Σάκκαρη έχασε τριπλό set point από το 6-3, αλλά τελικά επικράτησε της Andreescu με 8-6 και μετά από 2,5 ώρες στο court, στέλνει την αναμέτρηση σε 3ο σετ!

UPDATE 08:01 Στο tie-break θα κριθεί και το 2ο σετ - Ήδη 2 ώρες και 17 λεπτά στο court και ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί το 2ο σετ!

UPDATE 07:36 Πολύ σημαντικό game για τη Σάκκαρη, που κατάφερε να σβήσει break point και πλέον είναι μπροστά με 5-4. Θα αναγκαστεί να σερβίρει για την παραμονή της στο σετ η Andreescu.

UPDATE 07:15 4ο συνεχόμενο break στο παιχνίδι, με την Andreescu να μειώνει ξανά, σε 3-2.

UPDATE 07:07 Απαντάει προσωρινά η Andreescu για το 2-1, αλλά η Σάκκαρη κάνει κι άλλο break και ανακτά το πάνω χέρι στο 2ο σετ, αφού προηγείται με 3-1.

UPDATE 06:58 Γρήγορο BREAK για τη Σάκκαρη για το 2-0 στο 2ο σετ. Η Μαρία έχανε με 0-30 στο 1ο game και με 30-0 στο 2ο, αλλά κατάφερε να τα κερδίσει και τα δυο, ξεκινώντας δυνατά το 2ο σετ.

UPDATE 06:46 1-0 ΣΕΤ H ANDREESCU. Ένα διπλό λάθος της Μαρίας και ένας τυχερός πόντος με τη βοήθεια του φιλέ, ήταν τα μόνα mini-breaks στο tie-break και έκαναν τη διαφορά για την Andreescu, που το κατέκτησε με 7-2.

UPDATE 06:39 Έσβησε set point η Σάκκαρη (5-6, 30-40) που για ακόμα μια φορά μένει ζωντανή σ' αυτό το 1ο σετ και το στέλνει σε tie-break.

UPDATE 06:34 Love service game για την Andreescu που κάνει το 6-5.

UPDATE 06:31 Ανταπεξέρχεται η Μαρία, που ισοφαρίζει σε 5-5 εύκολα (με 15).

UPDATE 06:27 Ψύχραιμη η Andreescu, που κάνει καλό service game τώρα για το 5-4. Θα σερβίρει για την παραμονή της στο σετ η Σάκκαρη.

UPDATE 06:23 Ισοφαρίζει σε 4-4 η Μαρία, που μεταφέρει όλη την πίεση στην πλευρά της Καναδής.

UPDATE 06:18 BREAK BACK για τη Σάκκαρη, που μειώνει σε 4-3! Επιβραβεύεται για το γεγονός ότι έμεινε στο σετ σβήνοντας 2 break points για το double break η Ελληνίδα παίκτρια, που είναι για τα καλά μέσα στο σετ.

UPDATE 06:14 Μειώνει σε 4-2 η Σάκκαρη. Ακόμα ένα game στο οποίο αντιμετώπισε break point (1-4, 30-40) και στο τέλος ανταπεξήλθε η Μαρία, που μένει ζωντανή στο σετ.

UPDATE 06:04 Με σβησμένο break point, το οποίο διαδέχτηκαν 3 μεγάλα σερβίς, κερδίζει το 1ο της game η Μαρία. Πολύ σημαντικό game - και ιδιαίτερα με τον τρόπο που ήρθε - και για την ψυχολογία της Μαρίας.

UPDATE 05:59 Με 4 συνεχόμενους πόντους η Andreescu γύρισε το game από το 0-30 και έκανε το 3-0, αποκτώντας πλέον καθαρό προβάδισμα στο 1ο σετ.

UPDATE 05:56 BREAK για την Andreescu για το 2-0, σε ένα service game που η Σάκκαρη έκανε 3 διπλά λάθη.

UPDATE 05:47 H Σάκκαρη είχε το πρώτο της break point με το καλημέρα στο ματς, αλλά η Andreescu ανταπεξέρχεται και κρατάει το σερβίς της.

UPDATE 05:39 Ξεκινάει σε λίγα λεπτά ο αγώνας, η Andreescu επέλεξε να σερβίρει στο 1ο game.