"Double" στο Πανελλήνιο ο Μητσάκος

Θοδωρής Μητσάκος
tennisnews team Δευτέρα, 10 Αυγούστου 2020 - 9:58

Ο Θοδωρής Μητσάκος έκανε κατέκτησε δυο τίτλους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Juniors, καθώς ήταν ο πρωταθλητής στο μονό των αγοριών U16 και στο διπλό, μαζί με τον Μάριο Σαμολαδά.

Ο Θοδωρής Μητσάκος κέρδισε στον τελικό του μονού αγοριών U16 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Juniors τον Γιώργο Βάλαρη (ΟΑ Βούλας) με 6-3, 6-3 και έγινε ο νέος πρωταθλητής της κατηγορίας.

Ο Μητσάκος, ο οποίος εκπροσωπεί τον Α.Σ. Κολλεγίου Ντερή, πριν δυο χρόνια είχε κατακτήσει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στην κατηγορία των 14 ετών, κερδίζοντας και σε εκείνον τον τελικό τον Βάλαρη.

Η επιτυχία του Μητσάκου στο φετινό Πανελλήνιο δεν περιορίστηκε στο μονό, καθώς αναδείχθηκε πρωταθλητής και στο διπλό αγοριών U16, μαζί με τον Μάριο Σαμολαδά (ΑΟΑ Ηλιούπολης). Οι δυο αθλητές επικράτησαν στον τελικό των Γιάννη Μπεχλιβανίδη (ΟΑ Φοίβος Λάρισας) και Γιώργου Βάλαρη με 7-6 (4), 7-5, σε έναν πολύ κλειστό αγώνα.