US Open: Το πρόγραμμα της Πέμπτης
Η Μαρία Σάκκαρη θα διεκδικήσει ένα εισιτήριο για τον 3ο γύρο του US Open σήμερα το απόγευμα, απέναντι στην Bernarda Pera. Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης ημέρας.
Η Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Αμερικανίδα τενίστρια στις 18:00 ώρα Ελλάδας, στο Court 8 του USTA Billie Jean King National Tennis Center.
Στο Arthur Ashe Stadium, το πρόγραμμα θα ανοίξει μια ώρα αργότερα, η αναμέτρηση της Sofia Kenin με τη Leylah Fernandez. Στις 21:00 περίπου ο Dominic Thiem θα αντιμετωπίσει τον Sumit Nagal, ενώ για το night session η Serena Williams θα αντιμετωπίσει τη Margarita Gasparyan και ο Andy Murray, μετά την επική ανατροπή του 1ου γύρου, θα έχει την πολύ δύσκολη αποστολή με τον Felix Auger-Aliassime.
Στο Louis Armstrong Stadium θα αγωνιστούν οι Amanda Anisimova, Milos Raonic, Sloane Stephens και Daniil Medvedev, ενώ το πρόγραμμα του γηπέδου θα κλείσει το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στις δυο Λευκορωσίδες παίκτριες, τη Victoria Azarenka και την Aryna Sabalenka.
Το πρόγραμμα της Πέμπτης (03/09):
Arthur Ashe Stadium:
19:00 Leylah Fernandez v Sofia Kenin [2]
21:00 Sumit Nagal v Dominic Thiem [2]
02:00 Margarita Gasparyan v Serena Williams [3]
04:00 Felix Auger-Aliassime [15] v Andy Murray
Louis Armstrong Stadium:
18:00 Katrina Scott v Amanda Anisimova [22]
20:00 Vasek Pospisil v Milos Raonic [25]
22:30 Sloane Stephens [26] v Olga Govortsova
00:30 Chris O'Connell v Daniil Medvedev [3]
03:00 Aryna Sabalenka [5] v Victoria Azarenka
Court 17:
18:00 Tsvetana Pironkova v Garbine Muguruza [10]
20:00 Gregoire Barrere v Andrey Rublev [10]
22:30 Matteo Berrettini [6] v Ugo Humbert
01:00 Madison Keys [7] v Aliona Bolsova
Court 5:
18:00 Andrey Kuznetsov v Karen Khachanov [11]
20:30 Sorana Cirstea v Johanna Konta [9]
22:30 Corentin Moutet v Daniel Evans [23]
01:00 Caty McNally v Ekaterina Alexandrova [21]
Court 7:
18:00 Ons Jabeur v Kaia Kanepi
20:00 Marin Cilic [31] v Norbert Gombos
Court 8:
18:00 Maria Sakkari [15] v Bernarda Pera
20:00 Emil Ruusuvuori v Casper Ruud [30]
22:30 Alize Cornet v Ysaline Bonaventure
Court 12:
18:00 Roberto Bautista Agut [8] v Miomir Kecmanovic
20:30 Grigor Dimitrov [14] v Marton Fucsovics
Πατήστε εδώ για να δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας
(η Νέα Υόρκη έχει διαφορά 7 ώρες από την Ελλάδα)
*Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.
**Οι ώρες που αναγράφονται έχουν υπολογιστεί κατά προσέγγιση, για να ξεκινήσει ένας αγώνας θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί ο προηγούμενος από το εκάστοτε γήπεδο.
Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.