Australian Open: Το πρόγραμμα της Παρασκευής

 
Alexander Zverev
Alexander Zverev Φωτογραφία: Tennis Photo Network
 
tennisnews team Πέμπτη, 11 Φεβρουαρίου 2021 08:39

Ξεκινάει αύριο ο 3ος γύρος του Australian Open, με την αναμέτρηση του Νικ Κύργιου απέναντι στον Dominic Thiem, αλλά και τους αγώνες των Novak Djokovic και Alexander Zverev. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται το πρόγραμμα της 5ης ημέρας του Australian Open, το οποίο περιλαμβάνει τους πρώτους αγώνες για τον 3ο γύρο των μονών, σε άνδρες και γυναίκες.

Αναμφίβολα πολύ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει ο αγώνας του Dominic Thiem με τον Νικ Κύργιο, ο οποίος θα πραγματοποιηθεί στις 10:00 το πρωί ώρα Ελλάδας, στην John Cain Arena.

Την ίδια ώρα, στην Margaret Court Arena, θα ξεκινήσει επίσης ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, ανάμεσα στους δυο πολύ ταλαντούχους Καναδούς, τον Denis Shapovalov και τον Felix Auger-Aliassime.

Ο Novak Djokovic θα παίξει στον τελευταίο αγώνα της Rod Laver Arena (περίπου 12:00 ώρα Ελλάδας) ενάντια στον Taylor Fritz, ενώ στη Rod Laver Arena θα αγωνιστεί και ο Alexander Zverev, απέναντι στον Adrian Mannarino. O Grigor Dimitrov θα αντιμετωπίσει τον Pablo Carreno Busta στη Margaret Court Arena και ο Diego Schwartzman τον Aslan Karatsev στην John Cain Arena.

Στις γυναίκες, η Aryna Sabalenka θα παίξει με την αήττητη ακόμα στη Μελβούρνη Ann Li, στον αγώνα που θα ανοίξει το πρόγραμμα στη Rod Laver Arena, ενώ στη συνέχεια η Serena Williams θα αναμετρηθεί με την Anastasia Potapova. Στις 10:00, η Simona Halep θα αντιμετωπίσει τη Veronika Kudermetova.

Ένα εισιτήριο για τον 4ο γύρο του πρώτου Grand Slam της χρονιάς, θα αναζητήσουν ακόμα η Naomi Osaka, η οποία θα παίξει με την Ons Jabeur, η Garbine Muguruza, η Iga Swiatek και η Marketa Vondrousova.

Το πρόγραμμα της Παρασκευής (12/02):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Aryna Sabalenka [7] v. Ann Li

(όχι πριν τις 04:00)
2) Anastasia Potapova v. Serena Williams [10]
3) Adrian Mannarino [32] v. Alexander Zverev [6]

(night session - έναρξη 10:00)
4) Veronika Kudermetova [32] v. Simona Halep [2]
5) Novak Djokovic [1] v. Taylor Fritz [27]

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Marketa Vondrousova [19] v. Sorana Cirstea

(όχι πριν τις 03:30)
2) Garbine Muguruza [14] v. Zarina Diyas
3) Grigor Dimitrov [18] v. Pablo Carreno Busta [15]

(night session - έναρξη 10:00)
4) Denis Shapovalov [11] v. Felix Auger-Aliassime [20]
5) Iga Swiatek [15] v. Fiona Ferro

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 03:00)
1) Su-wei Hsieh v. Sara Errani [Q]

(όχι πριν τις 04:30)
2) Ons Jabeur [27] v. Naomi Osaka [3]

(όχι πριν τις 06:00)
3) Aslan Karatsev [Q] v. Diego Schwartzman [8]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Dominic Thiem [3] v. Nick Kyrgios

1573 Arena:
(όχι πριν τις 08:00)
Marton Fucsovics v. Milos Raonic [4]

Court 3:
(όχι πριν τις 06:30)
Pedro Martinez v. Dusan Lajovic [23]

Δείτε αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας εδώ

  • Οι αγώνες του Australian Open θα μεταδοθούν στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.