tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Ο Σταμένος στον 2ο προκριματικό γύρο

E-mail Εκτύπωση

Ο Σταμένος στον 2ο προκριματικό γύρο

Ο Αντώνης Σταμένος προκρίθηκε στο 2ο γύρο των προκριματικών των ανδρών της 1ης εβδομάδας των Futures $10.000 που διεξάγονται στην Χερσόνησο στα πλαίσια του “3rd Hellenic ITF Pro Circuit”, μετά την επικράτησή του επί του Θόδωρου Καβάλλα στον 1ο προκριματικό γύρο την Κυριακή (13/10).



Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους άνδρες:


Αντώνιος Σταμένος (GRE) Vs Θεόδωρος Καβάλλας (GRE) 6-3, 6-1

Gil Uwe Grund (GER) Vs Tristan Tringali (AUS) 6-0, 6-3



Όσον αφορά τις γυναίκες στο κυρίως ταμπλό προκρίθηκαν οι Βρετανίδες Dominique Convigton και Kyria Dunford, οι Ιταλίδες Giulia Guidetti και Beatrice Τorelli, καθώς και η Αμερικανίδα Elisabeth Kobak, η Γερμανίδα Theresa Kleinsteuber, η Τσέχα Veronica Kolarova και η Ρωσσίδα Polina Novoselina.



Αναλυτικά τα αποτελέσματα στις γυναίκες:


Veronica Kolarova (CZE) Vs Lauren McMinn (GBR) 6-1, 6-3

Kyria Dunford (GBR) Vs Marta Bellucco (ITA) 6-2, 6-2

Dominique Covington (GBR) Vs Aida Kalimullina (Rus) 6-1,  4-6, 6-4

Polina Novoselina (RUS) Vs Nicola Schweinerova (CZE) 6-1, 6-4

Theresa Kleinsteuber (GER) Vs Erika Vogelsang (NED) 6-4, 6-0

Beatrice Torelli (ITA) Vs Nina Holanova (CZE) 6-3, 6-0

Giulia Guidetti (ITA) Vs Amaia Ormazabal-Oregui (ESP) 6-4, 6-7, 6-1

Elisabeth Kobak (USA) Vs Daryna Kovalenko (UKR) 6-0, 6-2



Με δύο Ελληνοκυπριακές μάχες ξεκινάει αύριο Δευτέρα (14/10) ο 2ος προκριματικός γύρος στους άνδρες. 
Πιο συγκεκριμένα, ο Θανάσης Βέρμπης θα αντιμετωπίσει τον Χρήστο Χατζηγεωργίου, 
ενώ ο Αλέξανδος-Βασίλειος Κάλτγουελ θα βρεθεί αντιμέτοπως με τον Σέργη Κυριατζή. 
Δύο ακόμα Ελληνικές συμμετοχές θα υπάρξουν στο αυριανό πρόγραμμα των ανδρών, αυτές του Παναγιώτη Καζαντζίδη που θα αντιμετωπίσει τον Ελβετό Jessy Kalambay, και του Αντώνη Σταμένου που θα αντιμετωπίσει τον Bisco Michail απο την Τσεχία.



Αναλυτικά το αυριανό πρόγραμμα στους άνδρες (14/10):


Boris Nicola Bakalov (BUL) Vs Gil Uwe Grund (GER)

Loic Perret (SUI) Vs Arseniy Morozov (RUS)

Antonios Stamenos (GRE) Vs Michail Bisko (CZE)

Jessy Kalambay (SUI) Vs Panagiotis Kazantzidis (GRE)

Christos Hatzigeorgiou (CYP) Vs Athanasios Verbis (GRE)

Joe Cooper (GBR) Vs Kevin Kylar (KAN)

Sergis Kyriatzis (CYP) Vs Alexandros Vasileios Kalntgouel (GRE)

Igor Solomatin (UKR) Vs Adrian Bodmer (SUI)



Αγωνιστική δράση με Ελληνικη συμετοχη θα έχουμε και στις γυναίκες αφού αύριο (14/10) η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου θα κληθεί να ξεπεράσει το εμπόδιο της Dominique Covington στα πλαίσια του 1ου γύρου του κυρίως ταμπλό. Αύριο θα πραγματοποιηθούν και οι πρώτοι αγώνες στο διπλό των γυναικών.



Αναλυτικά το αυριανό πρόγραμμα των γυναικών (14/10)


Laetitia Sarrazin (FRA) Vs Jelena Stojanovic (AUS)

Mandy Wagemaker (NED) Vs Polina Novoselova (RUS)

Elisabeth Kobak (USA) Vs Charlotte Van Der Meij (NED)

Rosalie Van Der Hoek (NED) Vs Kyria Dunford (GBR)

Martina Caciotti (ITA) Vs Sabina Shaydullina (Rus)

Beatrice Torelli (ITA) Vs Ulyana Ayzatulina (RUS)

Dominique Covington (GBR) Vs Valentini Grammatikopoyloy (GRE)

Noelia Zebalos (BOL) Vs Lisa Sabino (SUI)



Μπορείτε να ενημερώνεστε καθημερινά για την αγωνιστική δράση της ημέρας, live παρακολούθηση αγώνων καθώς και πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την επίσημη ιστοσελίδα της διοργάνωσης http://www.helleniczeustennis.com και από την σελίδα του tennisnews.gr.

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση