tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Ολυμπιακοί Αγώνες: Τα αποτελέσματα της 3ης ημέρας

E-mail Εκτύπωση

Rafael Nadal και Marc Lopez
Η Serena Williams ξεπέρασε τη δοκιμασία της Alize Cornet, οι Rafael Nadal και Marc Lopez προκρίθηκαν στα προημιτελικά των διπλών, ενώ δεν έκανε το ίδιο ο Novak Djokovic και ο Nenad Zimonjic. Ο Kei Nishikori πήρε την τελευταία νίκη της ημέρας, επικρατώντας του John Millman στα δυο σετ. Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της Δευτέρας.

ΜΟΝΟ ΑΝΔΡΩΝ - 2ος γύρος:
Juan Martin Del Potro d. Joao Sousa 6-3, 1-6, 6-3
Kei Nishikori (4) d. John Millman 7-6 (4), 6-4
Gael Monfils (6) d. Rogerio Dutra Silva 6-2, 6-4
Gilles Muller d. Jo-Wilfried Tsonga (5) 6-4, 6-3
Roberto Bautista Agut (10) d. Paolo Lorenzi 7-6 (2), 6-2
Taro Daniel d. Kyle Edmund 6-4, 7-5
Andrej Martin d. Philipp Kohlschreiber walkover
Marin Cilic (9) d. Radu Albot 6-3, 6-4

ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - 2ος γύρος:
Petra Kvitova (11) d. Caroline Wozniacki 6-2, 6-4
Angelique Kerber (2) d. Eugenie Bouchard 6-4, 6-2
Serena Williams (1) d. Alize Cornet 7-6 (5), 6-2
Madison Keys (7) d. Kristina Mladenovic 7-5, 6-7 (4), 7-6 (5)
Samantha Stosur (13) d. Misaki Doi 6-3, 6-4
Carla Suarez Navarro (9) d. Ana Konjuh 7-6 (5), 6-3
Johanna Konta (10) d. Caroline Garcia 6-2, 6-3
Garbine Muguruza (3) d. Nao Hibino 6-1, 6-1
Monica Puig d. Anastasia Pavlyuchenkova (14) 6-3, 6-2
Svetlana Kuznetsova (8) d. Monica Niculescu walkover
Elina Svitolina (15) d. Heather Watson 6-3, 1-6, 6-3
Ekaterina Makarova d. Anna Karolina Schmiedlova 6-3, 4-6, 6-2
Sara Errani d. Barbora Strycova 6-2, 6-2
Daria Kasatkina d. Saisai Zheng 6-1, 6-4
Kirsten Flipkens d. Lucie Safarova 6-2 εγκατέλειψε
Laura Siegemund d. Shuai Zhang 6-2, 6-4

ΔΙΠΛΟ ΑΝΔΡΩΝ - 2ος γύρος:
Fognini/Seppi d. Bellucci/Sa 5-7, 7-5, 6-3
Melo/Soares d. Djokovic/Zimonjic 6-4, 6-4
Lopez/Nadal d. Del Potro/Gonzalez 6-3, 5-7, 6-2
Bautista Agut/Ferrer (8) d. Kubot/Matkowski 6-3, 7-6 (5)
Marach/Peya d. Baker/Ram 6-4, 6-7 (2), 6-3
Johnson/Sock d. Cabal/Farah 6-4, 7-6 (1)
Nestor/Pospisil (7) d. Elias/Sousa 6-1, 6-4
Mergea/Tecau (5) d. Gonzalez/Reyes-Varela 6-3, 7-6 (9)

ΔΙΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - 2ος γύρος:
Bacsinszky/Hingis (5) d. Mattek-Sands/Vandeweghe 6-4, 6-4
Hao-Ching Chan/Yung-Jan Chan d. Konta/Watson 3-6, 6-0, 6-4
Kasatkina/Kuznetsova d. Doi/Hozumi 6-4, 1-6, 6-1

Όλα τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας
Όλα τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση