tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της Κυριακής

E-mail Εκτύπωση

Novak Djokovic - Juan Martin Del Potro
Οι πρώτοι αγώνες των Serena Williams, Rafael Nadal, Andy Murray, Garbine Muguruza, Angelique Kerber, αλλά και το πολύ μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε Novak Djokovic και Juan Martin Del Potro, ξεχωρίζουν από το μενού της δεύτερης ημέρας των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής.

Με αναμετρήσεις για όλα τα γούστα θα συνεχιστεί σήμερα ο 1ος γύρος των τουρνουά των Ολυμπιακών Αγώνων, με ένα πλούσιο πρόγραμμα. Η δράση θα αρχίσει στις 16:45 ώρα Ελλάδας, με την πρώτη αναμέτρηση στο Centre Court να είναι ανάμεσα στον τοπικό ήρωα, Thomaz Bellucci και τον Dustin Brown.

Θα ακολουθήσει η πρώτη αναμέτρηση της κορυφαίας τενίστριας του κόσμου, Serena Williams, ενάντια στην Daria Gavrilova. Στη συνέχεια ο χρυσός Ολυμπιονίκης του Λονδίνου, Andy Murray, θα παίξει με τον Viktor Troicki, ενώ η Garbine Muguruza θα έχει πρεμιέρα που κρύβει παγίδες, ενάντια στην πάντα υπολογίσιμη, Jelena Jankovic.

Περίπου στις 02:30 τα ξημερώματα (της Δευτέρας), ο Novak Djokovic θα αντιμετωπίσει τον Juan Martin Del Potro στον μεγαλύτερο αγώνα της ημέρας, αλλά και του 1ου γύρου. Θυμίζουμε πως οι δυο τους είχαν αναμετρηθεί και στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2012 στο Wimbledon, με τον Αργεντινό να κερδίζει το παιχνίδι και να κατακτά το χάλκινο μετάλλιο.

Στο Court 1 η Angelique Kerber θα συναντήσει τη Mariana Duque Marino στις 17:00 και θα ακολουθήσει η πρώτη αναμέτρηση του Rafael Nadal μετά το Roland Garros, κόντρα στον Federico Delbonis. Στο Court 2 θα αγωνιστούν οι David Ferrer και Petra Kvitova, ενώ στη μάχη των διπλών θα μπουν οι αδερφές Williams, Nadal και Murray.

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Centre Court (16:45):
1. Dustin Brown v. Thomaz Bellucci
2. Serena Williams (1) v. Daria Gavrilova
3. Viktor Troicki v. Andy Murray (2)
(Not Before 00:45)
4. Garbine Muguruza (3) v. Jelena Jankovic
5. Novak Djokovic (1) v. Juan Martin Del Potro

Court 1 (17:00):
1. Angelique Kerber (2) v. Mariana Duque-Marino
2. Rafael Nadal (3) v. Federico Delbonis
3. Caroline Garcia v. Teliana Pereira
4. Serena Williams/Venus Williams v. Lucie Safarova/Barbora Strycova
5. Thomaz Bellucci/Andre Sa v. Andy Murray/Jamie Murray

Court 2 (17:00):
1. David Ferrer (7) v. Denis Istomin
2. Petra Kvitova (11) v. Timea Babos
3. Samantha Stosur (13) v. Jelena Ostapenko
4. Marcelo Melo/Bruno Soares v. Sanchai Ratiwatana/Sonchat Ratiwatana
5. Marc Lopez/Rafael Nadal v. Robin Haase/Jean-Julien Rojer

Court 3 (17:00):
1. Rogerio Dutra Silva v. Thomas Fabbiano
2. Caroline Wozniacki v. Lucie Hradecka
3. Sam Groth v. David Goffin (8)
4. Stephanie Vogt v. Johanna Konta (10)
5. Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut v. Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah

Court 4 (17:00):
1. Svetlana Kuznetsova (8) v. Qiang Wang
2. Nao Hibino v. Irina-Camelia Begu
3. Benoit Paire (16) v. Lukas Rosol
4. Pablo Cuevas (11) v. Nikoloz Basilashvili
5. Brian Baker/Rajeev Ram v. Gael Monfils/Jo-Wilfried Tsonga

Court 5 (17:00):
1. Roberto Bautista Agut (10) v. Andrey Kuznetsov
2. Joao Sousa v. Robin Haase
3. Johanna Larsson v. Alize Cornet
4. Andrea Hlavackova/Lucie Hradecka v. Olga Savchuk/Elina Svitolina

Court 6 (17:00):
1. Monica Puig v. Polona Hercog
2. Misaki Doi v. Yaroslava Shvedova
3. Radu Albot v. Teymuraz Gabashvili
4. Yaroslava Shvedova/Galina Voskoboeva v. Kirsten Flipkens/Yanina Wickmayer

Court 7 (17:00):
1. Liudmyla Kichenok/Nadiia Kichenok v. Yifan Xu/Saisai Zheng
2. Yen-Hsun Lu v. Paolo Lorenzi
3. Laura Siegemund v. Tsvetana Pironkova
4. Klaudia Jans-Ignacik/Paula Kania v. Eugenie Bouchard/Gabriela Dabrowski
5. Irina-Camelia Begu/Monica Niculescu v. Hao-Ching Chan/Yung-Jan Chan

Court 8 (17:00):
1. Medina Garrigues/Parra-Santonja v. Mattek-Sands/Vandeweghe
2. Fabio Fognini v. Victor Estrella Burgos
3. Philipp Kohlschreiber/Jan-Lennard Struff v. Andrej Martin/Igor Zelenay
3. Angelique Kerber/Andrea Petkovic v. Sara Errani/Roberta Vinci
4. Daniel Nestor/Vasek Pospsiil v. Marcus Daniell/Michael Venus

Court 9 (17:00):
1. Gilles Muller v. Jerzy Janowicz
2. Ekaterina Makarova v. Cagla Buyukakcay
3. Julio Peralta/Hans Podlipnik-Castillo v. Steve Johnson/Jack Sock
4. Timea Babos/Reka-Luca Jani v. Andreea Mitu/Raluca Olaru
5. Illya Marhcenko/Denys Molchanov v. Fabio Fognini/Andreas Seppi

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση