tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Wimbledon: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

E-mail Εκτύπωση

nadal kyrgios
Οι αναμετρήσεις του Μάρκου Παγδατή και του Roger Federer για τον 2ο γύρο, ο πολυαναμενόμενος αγώνας του Rafael Nadal με τον Νικ Κύργιο, καθώς και η πρεμιέρα της Μαρίας Σάκκαρη στο διπλό. Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα του Wimbledon.

Στις 13:00 το μεσημέρι θα αρχίσει η δράση στα γήπεδα του All England Club, για την 4η μέρα του Wimbledon. Εκείνη την ώρα, η Μαρία Σάκκαρη και η συμπαίκτριά της, Ajla Tomljanovic, θα αντιμετωπίσουν τις Lucie Hradecka και Andreja Klepac, No. 11 στο ταμπλό.

O Μάρκος Παγδατής αναμένεται να αντιμετωπίσει τον Matteo Berrettini στον τελευταίο αγώνα του No.2 Court, που αν ηττηθεί θα είναι και ο τελευταίος της καριέρας του.

Ο Roger Federer θα αντιμετωπίσει περίπου στις 17:00 στο Νο.1 Court τον 20χρονο Βρετανό, Jay Clarke, ενώ το μεγάλο παιχνίδι του Rafael Nadal με τον Νικ Κύργιο, θα είναι το τρίτο προγραμματισμένο στο Centre Court.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (04/07):

Centre Court (έναρξη αγώνων 15:00):
1) Kei Nishikori [8] v. Cameron Norrie
2) Katerina Siniakova v. Johanna Konta [19]
3) Nick Kyrgios v. Rafael Nadal [3]

No.1 Court (15:00):
1) Kristina Mladenovic v. Petra Kvitova [6]
2) Jay Clarke v. Roger Federer [2]
3) Serena Williams [11] v. Kaja Juvan

No.2 Court (13:00):
1) Ashleigh Barty [1] v. Alison Van Uytvanck
2) Daniel Evans v. Nikoloz Basilashvili [18]
3) Lauren Davis v. Angelique Kerber [5]
4) Matteo Berrettini [17] v. Marcos Baghdatis

No.3 Court (13:00):
1) Sloane Stephens [9] v. Yafan Wang
2) Mikhail Kukushkin v. John Isner [9]
3) Marton Fucsovics v. Fabio Fognini [12]

Court 12 (13:00):
1) Harriet Dart v. Beatriz Haddad Maia
2) Marin Cilic [13] v. Joao Sousa
3) Amanda Anisimova [25] v. Magda Linette
4) Dominik Koepfer v. Diego Schwartzman [24]

Court 18 (13:00):
1) Steve Johnson v. Alex De Minaur [25]
2) Kiki Bertens [4] v. Taylor Townsend
3) Kaia Kanepi v. Belinda Bencic [13]

Court 11 (13:00):
1) Sakkari/Tomljanovic v. Hradecka/Klepac [11]

Court 14 (13:00):
1) John Millman v. Laslo Djere [31]
2) Carla Suarez Navarro [30] v. Pauline Parmentier
3) Varvara Flink v. Julia Goerges [18]

Court 15 (13:00):
1) Jan-Lennard Struff [33] v. Taylor Fritz
2) Elise Mertens [21] v. Monica Niculescu
3) Lucas Pouille [27] v. Gregoire Barrere

Court 16 (13:00):
1) Sam Querrey v. Andrey Rublev
2) Alison Riske v. Ivana Jorovic
3) Gilles Simon [20] v. Tennys Sandgren

Court 17 (13:00):
1) Tamara Zidansek v. Qiang Wang [15]
2) Laura Siegemund v. Barbora Strycova
3) Ricardas Berankis v. Jo-Wilfried Tsonga

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση





latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση