tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

US Open: Το πρόγραμμα του Σαββάτου

E-mail Εκτύπωση

Nick Kyrgios
Rafael Nadal και Νικ Κύργιος θα πέσουν απόψε στη μάχη του 3ου γύρου του US Open. Για τον 2ο γύρο του διπλού θα αγωνιστεί η Μαρία Σάκκαρη. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης ημέρας.

O Rafael Nadal θα αντιμετωπίσει τον Hyeon Chung για μια θέση στον 4ο γύρο του US Open, περίπου στις 21:00 ώρα Ελλάδας, αμέσως μετά την αναμέτρηση της Caroline Wozniacki με την Bianca Andreescu, που θα ανοίξει την "αυλαία" στο Arthur Ashe Stadium στις 19:00.

Δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα θα γίνει ο πολυαναμενόμενος αγώνας της περσινής πρωταθλήτριας και Νο. 1 στον κόσμο, Naomi Osaka, με την 15χρονη Coco Gauff, που έχει ήδη κεντρίσει το ενδιαφέρον.

Το πρόγραμμα του κεντρικού γηπέδου θα ολοκληρώσει ακόμα ένας σπουδαίος αγώνας, μεταξύ του Νικ Κύργιου και του φορμαρισμένου Andrey Rublev.

Στο Louis Armstrong Stadium θα αγωνιστούν οι Alexander Zverev και Gael Monfils, ενώ στο Grandstand ξεχωρίζει η αναμέτρηση του John Isner με τον Marin Cilic.

Τέλος, η Μαρία Σάκκαρη και η Ajla Tomljanovic θα αγωνιστούν για τον 2ο γύρο του διπλού γυναικών στις 20:00, ενάντια στις Γερμανίδες Anna-Lena Friedsam και Laura Siegemund.

Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport.

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (31/08):

Arthur Ashe Stadium:
19:00 Caroline Wozniacki [19] v. Bianca Andreescu
21:00 Hyeon Chung v. Rafael Nadal [2]
02:00 Naomi Osaka [2] v. Coco Gauff
04:00 Andrey Rublev v. Nick Kyrgios [28]

Louis Armstrong Stadium:
18:00 Taylor Townsend v. Sorana Cirstea
20:00 Julia Gorges v. Kiki Bertens [7]
22:00 Alexander Zverev [6] v. Aljaz Bedene
02:00 Gael Monfils [13] v. Denis Shapovalov
04:30 Anett Kontaveit [21] v. Belinda Bencic [13]

Grandstand:
18:00 Elise Mertens [25] v. Andrea Petkovic
20:00 Kristie Ahn v. Jelena Ostapenko
22:00 John Isner [14] v. Marin Cilic [22]
00:00 Diego Schwartzman [20] v. Tennys Sandgren

Court 17:
19:30 Yulia Putintseva v. Donna Vekic [23]
23:00 Matteo Berrettini [24] v. Alexei Popyrin

Court 5:
21:00 Pablo Andujar v. Alexander Bublik

Court 14:
20:00 Sakkari/Tomljanovic v. Friedsam/Siegemund

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση