tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

US Open: To πρόγραμμα της Τετάρτης

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Με τις αναμετρήσεις της Μαρίας Σάκκαρη, του Roger Federer και του Novak Djokovic για τον 2ο γύρο του US Open, θα συνεχιστεί σήμερα το πρόγραμμα του US Open. Δείτε το αναλυτικά.

H Μαρία Σάκκαρη θα αγωνιστεί και πάλι περίπου στις 23:00 ώρα Ελλάδας, στο Court 5 αυτή τη φορά, απέναντι στην Κινέζα Shuai Peng, που μπορεί να μη διανύει την καλύτερή της σεζόν, είναι όμως μια πολύ έμπειρη παίκτρια, ημιφιναλίστ στο US Open πριν από 4 χρόνια και qualifier σ' αυτό το τουρνουά, που σημαίνει πως έχει ήδη πετύχει 5 νίκες στα γήπεδα του Flushing Meadows.

Στο Arthur Ashe το πρόγραμμα της ημέρας θα ανοίξουν στις 19:00 οι Karolina Pliskova και Mariam Bolkvadze, ενώ θα ακολουθήσει η αναμέτρηση του Roger Federer, απέναντι στον πάντα επικίνδυνο Damir Dzumhur.

Δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα ο κορυφαίος παίκτης του κόσμου και υπερασπιστής του τίτλου, Novak Djokovic, θα αντιμετωπίσει τον Juan Ignacio Londero, ενώ στις 04:00 περίπου τα ξημερώματα, η Serena Williams θα αναμετρηθεί με την κατά 20 χρόνια μικρότερή της, Caty McNally.

Στο Louis Armstrong Stadium ξεχωρίζει ο αγώνας της Elina Svitolina με τη Venus Williams στο γυναικείο τουρνουά, αλλά και το παιχνίδι του Grigor Dimitrov με τον Borna Coric από το ταμπλό των ανδρών. Τέλος, στο Grandstand θα αγωνιστούν οι Daniil Medvedev και Stan Wawrinka.

Οι αναμετρήσεις του US Open μεταδίδονται τηλεοπτικά από τις συχνότητες του Eurosport. 

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (28/08):

Arthur Ashe Stadium (έναρξη αγώνων 19:00):
1) Mariam Bolkvadze v. Karolina Pliskova [3]
2) Roger Federer [3] v. Damir Dzumhur
(όχι πριν τις 02:00):
3) Novak Djokovic [1] v. Juan Ignacio Londero
4) Serena Williams [8] v. Caty McNally

Louis Armstrong Stadium (έναρξη αγώνων 18:00):
1) Bradley Klahn v. Kei Nishikori [7]
2) Elina Svitolina [5] v. Venus Williams
3) Lin Zhu v. Madison Keys [10]
(όχι πριν τις 02:00):
4) Lauren Davis v. Ashleigh Barty [2]
5) Borna Coric [12] v. Grigor Dimitrov

Grandstand (18:00):
1) Johanna Konta [16] v. Margarita Gasparyan
2) Hugo Dellien v. Daniil Medvedev [5]
3) Stan Wawrinka [23] v. Jeremy Chardy
4) Sofia Kenin [20] v. Laura Siegemund

Court 17 (18:00):
1) Alison Van Uytvanck v. Qiang Wang [18]
2) Petra Martic [22] v. Ana Bogdan
3) Denis Kudla v. Dusan Lajovic [27]
(όχι πριν τις 00:00):
4) Reilly Opelka v. Dominik Koepfer

Court 5 (18:00):
1) Cristian Garin [31] v. Alex De Minaur
2) Ekaterina Alexandrova v. Shuai Zhang [33]
3) Maria Sakkari [30] v. Shuai Peng
4) Jenson Brooksby v. Nikoloz Basilashvili [17]

Court 10 (18:00):
1) Kristina Mladenovic v. Fiona Ferro
2) Feliciano Lopez v. Yoshihito Nishioka
3) Rebecca Peterson v. Dayana Yastremska [32]
4) Pablo Carreno Busta v. Ricardas Berankis

Court 13 (18:00):
1) Ons Jabeur v. Aliaksandra Sasnovich
2) Daniel Evans v. Lucas Pouille [25]
3) Iga Swiatek v. Anastasija Sevastova [12]
4) Gregoirre Barrere v. David Goffin [15]

Court 4:
21:00 Karolina Muchova v. Su-wei Hsieh [29]

Court 11:
21:00 Pablo Cuevas v. Kamil Majchrzak

Court 12:
21:00 Miomir Kecmanovic v. Paolo Lorenzi

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση