tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

US Open: Το πρόγραμμα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης ημέρας του US Open, που περιλαμβάνει τον αγώνα του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Andrey Rublev, αλλά και την πρεμιέρα του Rafael Nadal.

Σε καλή ώρα για τα δεδομένα της Ελλάδας θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στο US Open o Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον φορμαρισμένο και πολύ ικανό Andrey Rublev, στις 18:00, στην αναμέτρηση που θα ανοίξει το πρόγραμμα του Louis Armstrong Stadium.

Στο Arthur Ashe Stadium θα αγωνιστεί ο Rafael Nadal, που θα πραγματοποιήσει επίσης την πρεμιέρα του την Τρίτη, ενάντια στον John Millman, στις 02:00 (ξημερώματα Τετάρτης). Θυμίζουμε πως ο Αυστραλός πέρσι είχε αποκλείσει από το Grand Slam της Νέας Υόρκης τον Roger Federer, στον 4ο γύρο.

H κορυφαία της παγκόσμιας κατάταξης των γυναικών και περσινή πρωταθλήτρια, Naomi Osaka, θα αντιμετωπίσει στις 19:00 την Anna Blinkova. Στη συνέχεια ο Dominic Thiem θα παίξει με τον Thomas Fabbiano, ενώ στο τελευταίο παιχνίδι του Arthur Ashe, η Sloane Stephens θα αναμετρηθεί με την Anna Kalinskaya.

Στο Louis Armstrong, μετά τον αγώνα του Τσιτσιπά θα γίνει το παιχνίδι της Simona Halep με τη Nicole Gibbs. Στις 22:00 η 15χρονη Coco Gauff, μεγάλη αποκάλυψη του 2019, θα αντιμετωπίσει την επίσης πολύ νέα - μόλις 18 - Anastasia Potapova.

Στις 02:00 θα γίνει το ντέρμπι της Λευκορωσίδας, ανάμεσα στη Victoria Azarenka και στην Aryna Sabalenka, ενώ στις 04:00 ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Steve Johnson. Τέλος, στο Grandstand στον τελευταίο αγώνα ο Denis Shapovalov θα αναμετρηθεί με τον Felix Auger-Aliassime και στο Court 6 ο Θανάσης Κοκκινάκης θα παίξει με τον Ilya Ivashka.

Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (27/08):

Arthur Ashe Stadium (έναρξη αγώνων 19:00):
1) Naomi Osaka [1] v. Anna Blinkova
2) Thomas Fabbiano v. Dominic Thiem [4]
(όχι πριν τις 02:00):
3) John Millman v. Rafael Nadal [2]
4) Sloane Stephens [11] v. Anna Kalinskaya

Louis Armstrong Stadium (έναρξη αγώνων 18:00):
1) Stefanos Tsitsipas [8] v. Andrey Rublev
2) Simona Halep [4] v. Nicole Gibbs
(όχι πριν τις 22:00):
3) Anastasia Potapova v. Coco Gauff
(όχι πριν τις 02:00):
4) Aryna Sabalenka [9] v. Victoria Azarenka
5) Steve Johnson v. Nick Kyrgios [28]

Grandstand (18:00):
1) Alison Riske v. Garbine Muguruza [24]
2) John Isner [14] v. Guillermo Garcia-Lopez
3) Caroline Wozniacki [19] v. Yafan Wang
4) Denis Shapovalov v. Felix Auger-Aliassime [18]

Court 17 (18:00):
1) Denisa Allertova v. Petra Kvitova [6]
2) Paola Badosa v. Kiki Bertens [7]
3) Alexander Zverev [6] v. Radu Albot
(όχι πριν τις 00:00):
4) Ivo Karlovic v. Frances Tiafoe

Court 5 (18:00):
1) Mandy Minella v. Belinda Bencic [13]
2) Martin Klizan v. Marin Cilic [22]
3) Jo-Wilfried Tsonga v. Tennys Sandgren
4) Kristie Ahn v. Svetlana Kuznetsova

Court 10 (18:00):
1) Julia Goerges [26] v. Natalia Vikhlyantseva
2) Katie Volynets v. Bianca Andreescu [15]
3) Hyeon Chung v. Ernesto Escobedo
4) Gael Monfils [13] v. Albert Ramos-Vinolas

Court 13 (18:00):
1) Andrea Petkovic v. Mihaela Buzarnescu
2) Kyle Edmund [30] v. Pablo Andujar
3) Lloyd Harris v. Evgeny Gerasimov
4) Yulia Putintseva v. Madison Brengle

Court 4 (18:00):
1) Mikhail Kukushkin v. Roberto Bautista Agut [10]
2) Filip Krajinovic v. Cedrik-Marcel Stebe
3) Timea Babos v. Carla Suarez Navarro [26]
4) Kristyna Pliskova v. Diane Parry

Court 6 (18:00):
1) Aleksandra Krunic v. Jelena Ostapenko
2) Joao Sousa v. Jordan Thompson
3) Anett Kontaveit [21] v. Sara Sorribes Tormo
4) Thanasi Kokkinakis v. Ilya Ivashka

Court 7 (18:00):
1) Alize Cornet v. Jessica Pegula
2) Fernando Verdasco [32] v. Tobias Kamke
3) Taylor Townsend v. Kateryna Kozlova
4) Brayden Schnur v. Benoit Paire [29]

Court 8 (18:00):
1) Alexei Popyrin v. Federido Delbonis
2) Lesia Tsurenko v. Mona Barthel
3) Ugo Humbert v. Marius Copil

Court 9 (18:00):
1) Lorenzo Sonego v. Marcel Granollers
2) Kaia Kanepi v. Tatjana Maria
3) Elise Mertens [26] v. Jill Teichmann
4) Antoine Hoang v. Leonardo Mayer

Court 11 (18:00):
1) Matteo Berrettini v. Richard Gasquet
2) Danielle Collins v. Polona Hercog
3) Diego Schwartzman [20] v. Robin Haase
4) Sorana Cirstea v. Katerina Siniakova

Court 12 (18:00):
1) Bjorn Fratangelo v. Gilles Simon
2) Vasek Pospisil v. Karen Khachanov [9]
3) Richel Hogenkamp v. Donna Vekic [23]
4) Aliona Bolsova v. Barbora Strycova [31]

Court 14 (18:00):
1) Alexander Bublik v. Santiago Giraldo
2) Pauline Parmentier v. Anastasia Pavlyuchenkova
3) Ajla Tomljanovic v. Marie Bouzkova
4) Henri Laaksonen v. Marco Cecchinato

Court 15 (18:00):
1) Francesca Di Lorenzo v. Veronika Kudermetova
2) Astra Sharma v. Magda Linette
3) Jan-Lennard Struff v. Casper Ruud
4) Jozef Kovalik v. Aljaz Bedene

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση