tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

US Open: Το πρόγραμμα της Δευτέρας

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη θα μπουν στη μάχη του US Open την Δευτέρα, ενώ την 1η μέρα του τουρνουά θα αγωνιστούν επίσης οι Rafael Nadal, Serena Williams, Simona Halep Juan Martin Del Potro, αλλά και ο Grigor Dimitrov, που θα αντιμετωπίσει τον Stan Wawrinka. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας.

O Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος βρίσκεται στο Νο. 15 του ταμπλό, θα αντιμετωπίσει στον 1ο γύρο τον προερχόμενο από τα προκριματικά, Tommy Robredo. Θα είναι ο τελευταίος προγραμματισμένος αγώνας στο Court 11 και θα αρχίσει περίπου μια ώρα μετά τα μεσάνυκτα.

Στον τελευταίο αγώνα του Court 5 θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα της η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα αντιμετωπίσει την 27χρονη Asia Muhammad από τις Ηνωμένες Πολιτείες, που μπήκε στο ταμπλό με wild card.

Από το πρόγραμμα της 1ης ημέρας του US Open, ξεχωρίζει το ντέρμπι του Stan Wawrinka με τον Grigor Dimitrov, που θα ανοίξει την "αυλαία" στο Arthur Ashe Stadium. Στο ίδιο γήπεδο η Svetlana Kuznetsova θα αντιμετωπίσει την Venus Williams, ενώ αργότερα θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους οι Serena Williams και Rafael Nadal.

Στο Louis Armstrong θα αγωνιστούν οι Simona Halep, Andy Murray, Victoria Azarenka, Juan Martin Del Potro και η περσινή πρωταθλήτρια, Sloane Stephens. Στο Grandstand, ξεχωρίζει το "Next Gen" ντέρμπι ανάμεσα στους δυο ανερχόμενους Καναδούς, τον 19χρονο Denis Shapovalov και τον 18χρονο Felix Auger-Aliassime, που θα αρχίσει μετά τα μεσάνυκτα.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (27/08):

Arthur Ashe Stadium:
19:00 Stan Wawrinka v. Grigor Dimitrov (8)
22:00 Svetlana Kuznetsova v. Venus Williams (16)
(Not before 02:00)
02:00 Serena Williams (17) v. Magda Linette
04:00 Rafael Nadal (1) v. David Ferrer

Louis Armstrong Stadium:
18:00 Simona Halep (1) v. Kaia Kanepi
20:00 Andy Murray v. James Duckworth
22:30 Sloane Stephens (3) v. Evgeniya Rodina
(not before 02:00)
02:00 Victoria Azarenka v. Viktoriya Kuzmova
04:00 Juan Martin Del Potro (3) v. Donald Young

Grandstand:
18:00 Sachia Vickery v. Elina Svitolina (7)
20:00 John Isner (11) v. Bradley Klahn
22:00 Zarina Diyas v. Karolina Pliskova (8)
00:00 Denis Shapovalov (28) v. Felix Auger-Aliassime

Court 17:
18:00 Jack Sock (18) v. Guido Andreozzi
21:00 Garbine Muguruza (12) v. Shuai Zhang
23:00 Donna Vekic v. Anastasija Sevastova (19)
01:00 Ryan Harrison v. Kevin Anderson (5)

Court 5:
18:00 Milos Raonic (25) v. Carlos Berlocq
21:00 Ons Jabeur v. Ashleigh Barty (18)
23:00 Sam Querrey v. Andreas Seppi
02:00 Maria Sakkari (32) v. Asia Muhammad

Court 10:
18:00 Kurumi Nara v. Elise Mertens (15)
20:00 Mischa Zverev v. Taylor Fritz
23:00 Julia Goerges (9) v. Anna Kalinskaya
01:00 Dominic Thiem (9) v. Mirza Basic

Court 13:
18:00 Paolo Lorenzi v. Kyle Edmund (16)
21:00 Agnieszka Radwanska v. Tatjana Maria
23:00 Cameron Norrie v. Jordan Thompson
02:00 Caroline Dolehide v. Carina Witthoeft

Court 4:
18:00 Vera Lapko v. Kateryna Bondarenko
20:00 Heather Watson v. Ekaterina Makarova
22:00 Dusan Lajovic v. Damir Dzumhur (24)
01:00 Vasek Pospisil v. Lukas Lacko

Court 6:
18:00 Albert Ramos-Vinolas v. Karen Khachanov (27)
21:00 Rebecca Peterson v. Anastasia Pavlyuchenkova (27)
23:00 Kathinka von Deichmann v. Anhelina Kalinina
01:00 Denis Kudla v. Matteo Berrettini

Court 7:
18:00 Jennifer Brady v. Irina-Camelia Begu
20:00 Jason Kubler v. Roberto Bautista Agut (19)
23:00 Borna Coric (20) v. Florian Mayer
01:00 Luksika Kumkhum v. Sofia Kenin

Court 8:
18:00 Magdalena Rybarikova (31) v. Qiang Wang
20:00 Collin Altamirano v. Ugo Humbert
23:00 Roberto Carballes Baena v. Mitchell Krueger
02:00 Marie Bouzkova v. Ana Bogdan

Court 9:
18:00 Casper Ruud v. Guido Pella
21:00 Aljaz Bedene v. Nikoloz Basilashvili
00:00 Petra Martic v. Lucie Safarova
02:00 Sara Sorribes Tormo v. Daria Gavrilova (25)

Court 11:
18:00 Vania King v. Natalia Vikhlyantseva
20:00 Feliciano Lopez v. Fernando Verdasco (31)
23:00 Barbora Strycova (23) v. Danielle Lao
01:00 Tommy Robredo v. Stefanos Tsitsipas (15)

Court 12:
18:00 Lloyd Harris v. Gilles Simon
21:00 Camila Giorgi v. Whitney Osuigwe
23:00 Polona Hercog v. Claire Liu
01:00 Denis Istomin v. Steve Johnson

Court 14:
18:00 Jill Teichmann v. Dalila Jakupovic
20:00 Nicolas Jarry v. Peter Gojowczyk
23:00 Jeremy Chardy v. Andrey Rublev

Court 15:
18:00 Gilles Muller v. Lorenzo Sonego
21:00 Karolina Muchova v. Dayana Yastremska
23:00 Kateryna Kozlova v. Lara Arruabarrena
01:00 Daniil Medvedev v. Evgeny Donskoy

Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport

Οι ώρες των αγώνων αναγράφονται κατά προσέγγιση (με εξαίρεση τους πρώτους), οι αγώνες θα ξεκινούν περίπου 20 λεπτά μετά την ολοκλήρωση των προηγούμενων αγώνων

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση