tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Roland Garros: Το πρόγραμμα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς και Novak Djokovic θα πραγματοποιήσουν την Τρίτη τις πρώτες εμφανίσεις τους στο Roland Garros. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης ημέρας του παρισινού Slam.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος ταξίδεψε μόλις χθες για το Παρίσι από το Αμβούργο, όπου έπαιξε πολύ καλό τένις και έφτασε στον τελικό του Hamburg Open, θα παίξει αύριο στον 3ο αγώνα του Suzanne Lenglen, περίπου στις 16:00 με 17:00 το απόγευμα ώρα Ελλάδας, απέναντι στον Ισπανό Jaume Munar.

Ο 3ος αγώνας του Philippe Chatrier θα είναι η πρεμιέρα του Novak Djokovic, που περίπου ίδια ώρα με τον Τσιτσιπά θα διεκδικεί το δικό του εισιτήριο για τον 2ο γύρο, απέναντι στον Mikael Ymer.

Στο Chatrier το πρόγραμμα θα ανοίξουν δυο αναμετρήσεις για το γυναικείο ταμπλό. Στις 12:00 η Karolina Pliskova θα αντιμετωπίσει τη Mayar Sherif και θα ακολουθήσει ο αγώνας της Kristina Mladenovic με τη Laura Siegemund. Αργότερα θα αγωνιστεί ο Djokovic και το πρόγραμμα θα κλείσει ο αγώνας του Denis Shapovalov με τον Gilles Simon.

Στο Lenglen, εκτός από τον Τσιτσιπά θα αγωνιστεί και ο Matteo Berrettini, ενάντια στον Vasek Pospisil, ενώ θα γίνουν και δυο αγώνες για το γυναικείο ταμπλό, οι πρεμιέρες των Sofia Kenin και Aryna Sabalenka.

Στο Simonne Mathieu ξεχωρίζει ο αγώνας του Andrey Rublev, που όπως και ο Τσιτσιπάς έφτασε χθες το βράδυ στο Παρίσι, με τον Sam Querrey, ενώ στο Court 14 θα αγωνιστεί ο Grigor Dimitrov, απέναντι στον Gregoire Barrere.

Ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά θα μεταδοθεί ζωντανά από το ΕΡΤ Sports HD

Οι αγώνες του Roland Garros μεταδίδονται στο ΕΡΤ Sports HD, στην πλατφόρμα ERTFLIX (τα τρια μεγάλα γήπεδα), στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player (σύνδεση με όλα τα γήπεδα).

Το πρόγραμμα της Τρίτης (29/09):

Philippe Chatrier (έναρξη αγώνων 12:00):
1) Mayar Sherif v Karolina Pliskova [2]
2) Laura Siegemund v Kristina Mladenovic
3) Novak Djokovic [1] v Mikael Ymer
4) Denis Shapovalov [9] v Gilles Simon

Suzanne Lenglen (έναρξη αγώνων 12:00):
1) Vasek Pospisil v Matteo Berrettini [7]
2) Ludmilla Samsonova v Sofia Kenin [4]
3) Jaume Munar v Stefanos Tsitsipas [5]
4) Aryna Sabalenka [8] v Jessica Pegula

Simonne Mathieu (12:00):
1) Jennifer Brady [21] v Clara Tauson [Q]
2) Sam Querrey v Andrey Rublev [13]
3) Roberto Bautista Agut [10] v Richard Gasquet
4) Pauline Parmentier v Veronika Kudermetova

Court 14 (12:00):
1) Ugo Humbert v Marc Polmans [LL]
2) Fiona Ferro v Heather Watson
3) Sloane Stephens [29] v Vitalia Diatchenko
4) Gregoire Barrere v Grigor Dimitrov [18]

Court 7 (12:00):
1) Timea Babos v Ana Bogdan
2) Elena Rybakina [14] v Sorana Cirstea
3) Quentin Halys v Marcos Giron
4) Daria Kasatkina v Harmony Tan

Ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση

roland garros 2016

ROLAND GARROS | GRAND SLAM
PARIS
, 16 MAY - 5 JUNE 2016
MEN'S SINGLES | MEN'S DOUBLES | WOMEN'S SINGLES | WOMEN'S DOUBLES | OOP | LIVE SCORES

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση