tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Roland Garros: Το πρόγραμμα της Δευτέρας

E-mail Εκτύπωση

Rafael Nadal
Ο Rafael Nadal θα επιστρέψει στο αγαπημένο του Philippe Chatrier το απόγευμα της Δευτέρας, ενώ στη μάχη του 1ου γύρου θα μπουν ακόμα οι Dominic Thiem, Daniil Medvedev και Serena Williams. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Στον τελευταίο αγώνα του Philippe Chatrier τοποθετήθηκε ο Rafael Nadal, ο οποίος θα ξεκινήσει την πορεία του προς τον 13ο τίτλο του στο Roland Garros απέναντι στον Egor Gerasimov, απόγευμα προς βράδυ ώρα Ελλάδας.

Στις 12:00 το μεσημέρι ξεκινούν οι αγώνες σε όλα τα γήπεδα, με το πρόγραμμα του Philippe Chatrier να ανοίγει η αναμέτρηση της Petra Kvitova με την Oceane Dodin.

Θα ακολουθήσει η πρεμιέρα του φιναλίστ τα δυο τελευταία χρόνια στο Παρίσι, Dominic Thiem, απέναντι στον Marin Cilic, ενώ αργότερα η κάτοχος 23 Grand Slam τίτλων Serena Williams θα παίξει με την Kristie Ahn.

Στο Suzanne Lenglen θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους οι Kiki Bertens, Elina Svitolina, Gael Monfils και Daniil Medvedev, ενώ στο Simonne Mathieu θα παίξουν μεταξύ άλλων η Garbine Muguruza, ο Karen Khachanov και ο Fabio Fognini.

Οι αγώνες του Roland Garros μεταδίδονται στο ΕΡΤ Sports HD, στην πλατφόρμα ERTFLIX (τα τρια μεγάλα γήπεδα), στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player (σύνδεση με όλα τα γήπεδα).

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (28/09):

Philippe Chatrier (έναρξη αγώνων 12:00):
1) Petra Kvitova [7] v Oceane Dodin
2) Marin Cilic v Dominic Thiem [3]
3) Kristie Ahn v Serena Williams [6]
4) Egor Gerasimov v Rafael Nadal [2]

Suzanne Lenglen (12:00):
1) Katarina Zavatska v Kiki Bertens [5]
2) Elina Svitolina [3] v Varvara Gracheva
3) Gael Monfils [8] v Alexander Bublik
4) Daniil Medvedev [4] v Marton Fucsovics

Simonne Mathieu (12:00):
1) Fabio Fognini [14] v Mikhail Kukushkin
2) Tamara Zidansek v Garbine Muguruza [11]
3) Kamil Majchrzak v Karen Khachanov [15]
4) Chloe Paquet v Alize Cornet

Court 14 (12:00):
1) Michael Mmoh [Q] v Pierre-Hugues Herbert
2) Corentin Moutet v Lorenzo Giustino [Q] 6-0, 6-7 (7), 3-4
3) Angelique Kerber [18] v Kaja Juvan
4) John Millman v Pablo Carreno Busta [17]
5) Arantxa Rus v Clara Burel

Court 7 (12:00):
1) Hugo Gaston v Maxime Janvier
2) Iga Swiatek v Marketa Vondrousova [15]
3) Saisai Zhang v Madison Keys [12]
4) Adrian Mannarino v Albert Ramos-Vinolas

Court 3 (12:00):
1) Aliona Bolsova v Jasmine Paolini
2) Emilio Gomez [Q] v Lorenzo Sonego
3) Viktoria Kuzmova v Kristyna Pliskova

Court 4 (12:00):
1) Tsvetana Pironkova v Andrea Petkovic
2) Tommy Paul v James Duckworth
3) Guido Pella v Salvatore Caruso
4) Leylah Fernandez v Magda Linette [31]

Court 5 (12:00):
1) Pedro Martinez [Q] v Aleksandar Vikic [Q]
2) Barbara Haas [Q] v Su-wei Hsieh
3) Aljaz Bedene v Arthur Rinderknech

Court 9 (12:00):
1) Yoshihito Nishioka v Felix Auger-Aliassime [19]
2) Renata Zarazua [Q] v Elsa Jacquemot
3) Filip Krajinovic [26] v Nikola Milojevic [Q]
4) Diane Parry v Polona Hercog

Court 10 (12:00):
1) Monica Puig v Sara Errani [Q]
2) Christina McHale v Karolina Muchova [22]
3) Jiri Vesely v Liam Broady [Q]
4) Daniel Elahi Galan [LL] v Cameron Norrie

Court 11 (12:00):
1) Katerina Siniakova v Lauren Davis
2) Steve Diez [Q] v Mackenzie McDonald
3) Stefanie Voegele v Patricia Maria Tig
4) Daniel Altmaier [Q] v Feliciano Lopez

Court 12 (12:00):
1) Reilly Opelka v Jack Sock [Q]
2) Tamara Korpatsch v Amanda Anisimova [25]
3) Jan-Lennard Struff [30] v Frances Tiafoe

Court 13 (12:00):
1) Cici Bellis v Bernarda Pera
2) Svetlana Kuznetsova [28] v Anastasia Pavlyuchenkova
3) Casper Ruud [28] v Yuichi Sugita
4) Tennys Sandgren v Hubert Hurkacz [29]

Φωτογραφία: Nicolas Gouhier / FFT

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση

roland garros 2016

ROLAND GARROS | GRAND SLAM
PARIS
, 16 MAY - 5 JUNE 2016
MEN'S SINGLES | MEN'S DOUBLES | WOMEN'S SINGLES | WOMEN'S DOUBLES | OOP | LIVE SCORES

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση