tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

RG: Το πρόγραμμα της Τετάρτης

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Ξεκινάει σήμερα ο 2ος γύρος του Roland Garros, με τις αναμετρήσεις των Στέφανου Τσιτσιπά, Roger Federer και Rafael Nadal.

apostoli

Ο Τσιτσιπάς θα ανοίξει το πρόγραμμα του νέου σταδίου του Roland Garros, Court Simonne Mathieu, στις 12:00 το μεσημέρι ώρα Ελλάδας, όταν και θα αντιμετωπίσει τον Hugo Dellien. Ο αγώνας του Στέφανου θα μεταδοθεί από το ERT SPORTS HD.

Στις 14:00 περίπου, στον δεύτερο προγραμματισμένο αγώνα του Suzanne Lenglen, o κάτοχος 11 Roland Garros τίτλων, Rafael Nadal, θα αναμετρηθεί με τον Yannick Maden.

Αργότερα, περίπου στις 17:00 το απόγευμα, θα μπει στη μάχη του 2ου γύρου ο Roger Federer, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον lucky loser, Oscar Otte, στο Philippe Chatrier.

Στο Philippe Chatrier θα γίνει επίσης ο αγώνας του Kei Nishikori με τον Jo-Wilfried Tsonga, ενώ θα είναι και το γήπεδο που θα φιλοξενήσει τις αναμετρήσεις των Sloane Stephens και Kiki Bertens. Στο Simonne Mathieu ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει το παιχνίδι του Grigor Dimitrov με τον Marin Cilic, ενώ στο Court 1 ξεχωρίζει το ματς του Stan Wawrinka με τον Cristian Garin.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (29/05):

Philippe Chatrier (έναρξη αγώνων 12:00):
1) Sloane Stephens [7] v Sara Sorribes Tormo
2) Kei Nishikori [7] v Jo-Wilfried Tsonga
3) Oscar Otte v Roger Federer [3]
4) Viktoria Kuzmova v Kiki Bertens [4]

Suzanne Lenglen (12:00):
1) Garbine Muguruza [19] v Johanna Larsson
2) Yannick Maden v Rafael Nadal [2]
3) Petra Martic [31] v Kristina Mladenovic
4) Benoit Paire v Pierre-Hugues Herbert
5) Kateryna Kozlova v Elina Svitolina [9]

Simonne Mathieu (12:00):
1) Stefanos Tsitsipas [6] v Hugo Dellien
2) Kristina Kucova v Karolina Pliskova [2]
3) Grigor Dimitrov v Marin Cilic [11]
4) Belinda Bencic [15] v Laura Siegemund

Court 1 (13:30):
1) Juan Ignacio Londero v Richard Gasquet
2) Stan Wawrinka [24] v Cristian Garin
3) Johanna Konta [26] v Lauren Davis

Court 14 (12:00):
1) Elise Mertens [20] v Diane Parry
2) David Goffin [27] v Miomir Kecmanovic
3) Nicolas Mahut v Philipp Kohlschreiber

Court 7 (12:00):
1) Corentin Moutet v Guido Pella [19]
2) Mandy Minella v Anastasija Sevastova [12]
3) Anastasia Potapova v Marketa Vondrousova
4) Alex De Minaur [21] v Pablo Carreno Busta

Court 6 (12:00):
1) Shuai Zhang v Kaia Kanepi
2) Roberto Carballes Baena v Filip Krajinovic
3) Leonardo Mayer v Diego Schwartzman [17]
4) Rebecca Peterson v Donna Vekic [23]

Court 12 (12:00):

1) Jennifer Brady v Polona Hercog
2) Alexei Popyrin v Laslo Djere [31]

Court 13 (12:00):
1) Veronika Kudermetova v Zarina Diyas
2) Shelby Rogers v Carla Suarez Navarro [28]
3) Matteo Berrettini [29] v Casper Ruud

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση

roland garros 2016

ROLAND GARROS | GRAND SLAM
PARIS
, 16 MAY - 5 JUNE 2016
MEN'S SINGLES | MEN'S DOUBLES | WOMEN'S SINGLES | WOMEN'S DOUBLES | OOP | LIVE SCORES

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση