tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Australian Open: Το πρόγραμμα του Σαββάτου

E-mail Εκτύπωση

Nick Kyrgios
Ολοκληρώνεται το Σάββατο ο 3ος γύρος του Australian Open, με τις προσπάθειες των Rafael Nadal, Daniil Medvedev, Stan Wawrinka και Νικ Κύργιου μεταξύ άλλων. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Όπως και κάθε μέρα, η δράση στα γήπεδα του Melbourne Park θα ξεκινήσει δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα στη χώρα μας, με τις Karolina Pliskova και Anastasia Pavlyuchenkova να ανοίγουν το πρόγραμμα της Rod Laver Arena.

Θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Simona Halep με τη Yulia Putintseva, ενώ στη συνέχεια, ο Rafael Nadal θα διεκδικήσει την είσοδό του στον 4ο γύρο, με αντίπαλο τον συμπατριώτη του, Pablo Carreno Busta.

Στις 10:00 θα γίνει το μεγάλο παιχνίδι της ημέρας για το γυναικείο ταμπλό, ανάμεσα στην Elina Svitolina και στην Garbine Muguruza, ενώ θα ακολουθήσει η αναμέτρηση του Daniil Medvedev με τον Alexei Popyrin, που θα κλείσει το πρόγραμμα του κεντρικού γηπέδου της διοργάνωσης.

Στη Margaret Court Arena ξεχωρίζει ο αγώνας του Dominic Thiem με τον Taylor Fritz, καθώς και αυτός του Alexander Zverev με τον Fernando Verdasco. Στη Melbourne Arena ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Karen Khachanov, ενώ στο Court 3 ο Stan Wawrinka τον John Isner.

Οι αγώνες του Australian Open μεταδίδονται τηλεοπτικά από τις συχνότητες του Eurosport

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (25/01):

Rod Laver Arena:
02:00 Anastasia Pavlyuchenkova [30] v Karolina Pliskova [2]
03:30 Yulia Putintseva v Simona Halep [4]
05:30 Rafael Nadal [1] v Pablo Carreno Busta [27]
10:00 Elina Svitolina [5] v Garbine Muguruza
12:00 Daniil Medvedev [4] v Alexei Popyrin

Margaret Court Arena:
02:00 Camila Giorgi v Angelique Kerber [17]
03:30 Belinda Bencic [6] v Anett Kontaveit [28]
05:30 Taylor Fritz [29] v Dominic Thiem [5]
10:00 Fernando Verdasco v Alexander Zverev [7]
12:30 Zarina Diyas v Kiki Bertens [9]

Melbourne Arena:
04:00 Gael Monfils [10] v Ernests Gulbis
06:30 Elise Mertens [16] v Catherine Bellis
09:50 Nick Kyrgios [23] v Karen Khachanov [16]

1573 Arena:
03:30 Donna Vekic [19] v Iga Swiatek
05:30 David Goffin [11] v Andrey Rublev [17]

Court 3:
08:30 John Isner [19] v Stan Wawrinka [15]

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση