tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Australian Open: Το πρόγραμμα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Ο εξ αναβολής αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη, αλλά και οι πρώτες αναμετρήσεις των Rafael Nadal, Daniil Medvedev, Dominic Thiem, Νικ Κύργιου και Alexander Zverev, βρίσκονται στο αυριανό πρόγραμμα του Australian Open. Δείτε το αναλυτικά.

Στις 10:30 το πρωί στη Μελβούρνη (01:30 - βράδυ Δευτέρας, ώρα Ελλάδας), η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει τη Margarita Gasparyan στο παιχνίδι που θα ανοίξει την "αυλαία" της 2ης ημέρας του Australian Open στο Court 7 του Melbourne Park. Ήταν μια από τις πολλές αναμετρήσεις στην οποία δεν επέτρεψε η βροχή να γίνει τη Δευτέρα, όπως αρχικά είχε προγραμματιστεί.

Λίγο αργότερα, στην Rod Laver Arena, το πρόγραμμα της ημέρας θα αρχίσει στις 02:00, με την αναμέτρηση της Karolina Pliskova με την Kristina Mladenovic, ενώ θα ακολουθήσει το πολύ μεγάλο ματς της Maria Sharapova με την Donna Vekic.

Περίπου στις 06:00 το πρωί, ο Rafael Nadal θα πραγματοποίησει την πρεμιέρα του στο τουρνουά, απέναντι στον Βολιβιανό Hugo Dellien, τον οποίο θα αντιμετωπίσει για πρώτη φορά στην καριέρα του.

Στις 10:00 το πρωί, θα γίνει ο αγώνας που ξεχωρίζει από το ανδρικό πρόγραμμα για την Τρίτη, μεταξύ του Daniil Medvedev και του Frances Tiafoe. Το πρόγραμμα της Rod Laver Arena θα ολοκληρώσει αργότερα η συνάντηση της Angelique Kerber με την Elisabetta Cocciaretto.

Στη Margaret Court Arena ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Alexander Zverev με τον Marco Cecchinato, που θα αρχίσει περίπου στις 12:00 το μεσημέρι. Θα προηγηθεί, στις 10:00 το πρωί, το παιχνίδι της Simona Halep με την πολύ επικίνδυνη Jennifer Brady, που πριν λίγες ημέρες κέρδισε το Νο.1 του κόσμου, Ashleigh Barty, στο Μπρίσμπεϊν. Στο ίδιο γήπεδο θα αγωνιστούν οι Belinda Bencic και Dominic Thiem.

Στη Melbourne Arena, o Stan Wawrinka θα αντιμετωπίσει τον Damir Dzumhur, ενώ ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Lorenzo Sonego. Τέλος, μεταξύ των πάρα πολλών παικτών που θα βγουν στα γήπεδα της Μελβούρνης την Τρίτη, θα βρίσκονται και οι Fabio Fognini, Gael Monfils, Felix Auger-Aliassime, Elina Svitolina, Johanna Konta, Garbine Muguruza και Kiki Bertens. 

Οι αγώνες του Australian Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport

Το πρόγραμμα της Τρίτης (21/01):

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00GR):
1) Kristina Mladenovic v Karolina Pliskova [2]
2) Donna Vekic [19] v Maria Sharapova
3) Rafael Nadal [1] v Hugo Dellien
(όχι πριν τις 10:00GR):
4) Daniil Medvedev [4] v Frances Tiafoe
5) Elisabetta Cocciaretto v Angelique Kerber [17]

Margaret Court Arena (02:00):
1) Belinda Bencic [6] v Anna Karolina Schmiedlova
2) Adrian Mannarino v Dominic Thiem [5]
3) Ajla Tomljanovic v Anastasija Sevastova [31]
(όχι πριν τις 10:00)
4) Jennifer Brady v Simona Halep [4]
5) Marco Cecchinato v Alexander Zverev [7]

Melbourne Arena (02:00):
1) Polona Hercog v Rebecca Peterson
2) Madison Keys [10] v Daria Kasatkina
3) Damir Dzumhur v Stan Wawrinka
4) Alexei Popyrin v Jo-Wilfried Tsonga
(όχι πριν τις 10:00):
5) Nick Kyrgios [23] v Lorenzo Sonego

1573 Arena (01:30):
1) Johanna Konta [12] v Ons Jabeur
2) Reilly Opelka v Fabio Fognini [12] 6-3, 7-6, 1-0
3) Ernests Gulbis v Felix Auger-Aliassime [20]
4) Elina Svitolina [5] v Katie Boulter
5) Gael Monfils [10] v Yen-Hsun Lu
6) Carla Suarez Navarro v Aryna Sabalenka [11]

Court 3 (01:30):
1) John Millman v Ugo Humbert
2) Jordan Thompson v Alexander Bublik
3) Garbine Muguruza v Shelby Rogers
4) Irina-Camelia Begu v Kiki Bertens [9]
5) David Goffin [11] v Jeremy Chardy
6) Elise Mertens [16] v Danka Kovinic

Court 5 (01:30):
1) Tatsuma Ito v Prajnesh Gunneswaran
2) Magda Linette v Arantxa Rus
3) Liudmila Samsonova v Jelena Ostapenko
4) Lauren Davis v Leylah Fernandez
5) Christopher Eubanks v Peter Gojowczyk
6) Alejandro Tabilo v Daniel Elahi Galan

Court 7 (01:30):
1) Margarita Gasparyan v Maria Sakkari [22]
2) Jannik Sinner v Max Purcell 7-6, 6-2, 4-4
3) Marc Polmans v Mikhail Kukushkin
4) Alex Bolt v Albert Ramos-Vinolas
5) Marketa Vondrousova [15] v Svetlana Kuznetsova
6) Sara Sorribes Tormo v Veronika Kudermetova
7) Kateryna Kozlova v Priscilla Hon

Court 8 (01:30):
1) Diego Schwartzman [14] v Lloyd Harris
2) Alison Riske [18] v Yafan Wang 7-6
3) James Duckworth v Aljaz Bedene
4) Kateryna Bondarenko v Arina Rodionova
5) John Isner [19] v Thiago Monteiro
6) Astra Sharma v Anett Kontaveit [28]
7) Anastasia Pavlyuchenkova [30] v Nina Stojanovic

Court 10 (01:30):
1) Nao Hibino v Shuai Peng
2) Qiang Wang [27] v Pauline Parmentier
3) Pablo Andujar v Michael Mmoh
4) Miomir Kecmanovic v Andreas Seppi
5) Hugo Gaston v Jaume Munar
6) Kristyna Pliskova v Heather Watson

Court 11 (01:30):
1) Alejandro Davidovich Fokina v Norbert Gombos
2) Cristian Garin v Stefano Travaglia 6-4, 6-3, 1-1
3) Yasutaka Uchiyama v Mikael Ymer
4) Antonia Lottner v Camila Giorgi
5) Yuichi Sugita v Elliot Benchetrit
6) Harriet Dart v Misaki Doi

Court 12 (01:30):
1) Madison Brengle v Caroline Garcia
2) Leonardo Mayer v Tommy Paul
3) Nikoloz Basilashvili [26] v Soonwoo Kwon
4) Alize Cornet v Monica Niculescu
5) Federico Delbonis v Joao Sousa
6) Taylor Townsend v Jessica Pegula

Court 13 (01:30):
1) Kaja Juvan v Dayana Yastremska [23]
2) Feliciano Lopez v Roberto Bautista Agut [9] 2-6, 2-1
3) Bernarda Pera v Elena Rybakina [29]
4) Jozef Kovalik v Pablo Carreno Busta [27]
5) Kirsten Flipkens v Karolina Muchova [20]
6) Taylor Fritz [29] v Tallon Griekspoor
7) Casper Ruud v Egor Gerasimov

Court 14 (01:30):
1) Hubert Hurkacz [31] v Dennis Novak
2) Tennys Sandgren v Marco Trungelliti 1-0
3) Fernando Verdasco v Evgeny Donskoy
4) Catherine Bellis v Tatjana Maria
5) Jasmine Paolini v Anna Blinkova
6) Dominik Koepfer v Pedro Martinez

Court 15 (01:30):
1) Fiona Ferro v Alison Van Uytvanck
2) Kyle Edmund v Dusan Lajovic [24] 5-2
3) Aliaksandra Sasnovich v Greet Minnen
4) Yulia Putintseva v Su-wei Hsieh
5) Pierre-Hugues Herbert v Cameron Norrie
6) Pablo Cuevas v Gilles Simon

Court 19 (01:30):
1) Marin Cilic v Corentin Moutet
2) Lorenzo Giustino v Milos Raonic [32] 2-6, 1-6, 2-5
3) Mario Vilella Martinez v Karen Khachanov [16]
4) Amanda Anisimova [21] v Zarina Diyas
5) Christopher O'Connell v Andrey Rublev [17]
6) Iga Swiatek v Timea Babos

Court 22 (01:30):
1) Benoit Paire [21] v Cedrik-Marcel Stebe
2) Quentin Halys v Filip Krajinovic 6-6
3) Laura Siegemund v Coco Vandeweghe
4) Danielle Collins [26] v Vitalia Diatchenko
5) Ivo Karlovic v Vasek Pospisil
6) Ilya Ivashka v Kevin Anderson 

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση