tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Australian Open: Το πρόγραμμα της Τρίτης

E-mail Εκτύπωση

Novak Djokovic
Ανακοινώθηκε και το πρόγραμμα της 2ης ημέρας του Australian Open. Σ' αυτή θα αγωνιστούν οι Novak Djokovic, Alexander Zverev, Serena Williams, Simona Halep, Stan Wawrinka, Θανάσης Κοκκινάκης και πολλοί άλλοι.

To Australian Open καλύπτεται από τις συχνότητες του Eurosport και το Eurosport Player.

Την Τρίτη θα ολοκληρωθεί ο 1ος γύρος των μονών στο πρώτο Grand Slam της χρονιάς. Οι αγώνες σε όλα τα γήπεδα θα αρχίσουν 2 ώρες μετά τα μεσάνυκτα στην Ελλάδα, με την αναμέτρηση που θα "ανοίξει" το πρόγραμμα της Rod Laver Arena, να είναι αυτή ανάμεσα στη Madison Keys και στην Destanee Aiava.

Θα ακολουθήσει το παιχνίδι της Serena Williams με τη Tatjana Maria και ο αγώνας του Alexander Zverev με τον Aljaz Bedene, που θα κλείσει τη Day Session στο κεντρικό court.

Στις 10:00 το πρωί, ο κορυφαίος του κόσμου, Novak Djokovic, θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του κόντρα στον προερχόμενο από τα προκριματικά και Νο. 231 της παγκόσμιας κατάταξης, Mitchell Krueger. Το πρόγραμμα θα κλείσουν Naomi Osaka και Magda Linette.

Στη Margaret Court Arena ξεχωρίζουν τα δυο παιχνίδια της Night Session, της Simona Halep με την Kaia Kanepi και του Dominic Thiem με τον Benoit Paire. Στο ίδιο γήπεδο θα παίξει ο Kei Nishikori, ενώ θα γίνει και ο πολύ ενδιαφέρον αγώνας της Venus Williams με τη Mihaela Buzarnescu.

Στη Melbourne Arena θα αγωνιστούν οι Karolina Pliskova, Victoria Azarenka και Borna Coric, ενώ στις 10:00 το πρωί, το πρόγραμμα του γηπέδου θα κλείσει ένα παιχνίδι που αναμένεται ντέρμπι, μεταξύ των Νικ Κύργιου και Milos Ranic.

Στην 1573 Arena θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του ο Denis Shapovalov, στο Court 3 o Θανάσης Κοκκινάκης θα αναμετρηθεί με τον Taro Daniel περίπου στις 06:00 το πρωί, ενώ θα ακολουθήσει άλλο ένα μεγάλο παιχνίδι, ανάμεσα στον Stan Wawrinka και στον Ernests Gulbis.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (15/01):

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Destanee Aiava v. Madison Keys (17)
2) Tatjana Maria v. Serena Williams (16)
3) Alexander Zverev (4) v. Aljaz Bedene
(όχι πριν τις 10:00)
4) Novak Djokovic (1) v. Mitchell Krueger (Q)
5) Naomi Osaka (4) v. Magda Linette

Margaret Court Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Kamil Majchrzak (Q) v. Kei Nishikori (8)
2) Tamara Zidansek v. Daria Gavrilova
3) Venus Williams v. Mihaela Buzarnescu (25)
(όχι πριν τις 10:00)
4) Simona Halep (1) v. Kaia Kanepi
5) Benoit Paire v. Dominic Thiem (7)

Melbourne Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Karolina Muchova (Q) v. Karolina Pliskova (7)
2) Borna Coric (11) v. Steve Darcis
3) Laura Siegemund v. Victoria Azarenka
4) Samantha Stosur v. Dayana Yastremska
(όχι πριν τις 10:00)
5) Nick Kyrgios v. Milos Raonic (16)

1573 Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Fabio Fognini (12) v. Jaume Munar
2) Eugenie Bouchard v. Shuai Peng
3) Pablo Andujar v. Denis Shapovalov (25)
4) Viktorija Golubic (Q) v. Elina Svitolina (6)

Court 3 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Johanna Konta v. Ajla Tomljanovic
2) Saisai Zheng v. Garbine Muguruza (18)
3) Taro Daniel v. Thanasi Kokkinakis (Q)
4) Stan Wawrinka v. Ernests Gulbis

Court 5 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Ilya Ivashka v. Malek Jaziri
2) Natalia Vikhlyantseva (Q) v. Varvara Lepchenko (Q)
3) Filip Krajinovic v. Marco Cecchinato (17)

Court 7 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Elise Mertens (12) v. Anna Karolina Schmiedlova
2) Alex Bolt v. Jack Sock
3) Camila Giorgi (27) v. Dalila Jakupovic
4) Jo-Wilfried Tsonga v. Martin Klizan

Court 8 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Qiang Wang (21) v. Fiona Ferro
2) Hyeon Chung (24) v. Bradley Klahn
3) Philipp Kohlschreiber (32) v. Zhe Li
4) Dominika Cibulkova (26) v. Shuai Zhang

Court 10 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Pauline Parmentier v. Anastasia Potapova
2) Luca Vanni (Q) v. Pablo Carreno Busta (23)
3) Jeremy Chardy v. Ugo Humbert

Court 12 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Zarina Diyas v. Aleksandra Krunic
2) Laslo Djere v. Evgeny Donskoy
3) Marcel Garnollers v. Marius Copil
4) Sofia Kenin v. Veronika Kudermetova (Q)

Court 13 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Albert Ramos-Vinolas v. Marton Fucsovics
2) Daria Kasatkina (10) v. Timea Bacsinszky
3) Stefanie Voegele v. Su-wei Hsieh (28)
4) Alexei Popyrin v. Mischa Zverev

Court 14 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Lloyd Harris (Q) v. Daniil Medvedev (15)
2) Bjorn Fratangelo (Q) v. Gilles Simon (29)
3) Carla Suarez Navarro (23) v. Clara Burel
4) Kristyna Pliskova v. Anna Blinkova

Court 15 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Nicolas Jarry v. Leonardo Mayer
2) Bianca Andreescu (Q) v. Whitney Osuigwe
3) Lin Zhu (Q) v. Margarita Gasparyan
4) Maximilian Marterer v. Gleb Sakharov (Q)

Court 19 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Ivo Karlovic v. Hubert Hurkacz
2) Madison Brengle v. Misaki Doi (Q)
3) Lucas Pouille (28) v. Mikhail Kukushkin
4) Iga Swiatek (Q) v. Ana Bogdan

Court 20 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Sam Querrey v. Pierre-Hugues Herbert
2) Mona Barthel v. Anastasija Sevastova (13)
3) David Goffin (21) v. Christian Garin
4) Viktoria Kuzmova v. Kateryna Kozlova

Court 22 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Jiri Vesely v. Ryan Harrison
2) Guido Pella v. Joao Sousa
3) Alize Cornet v. Lara Arruabarrena

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση