tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

ATP Cup: Τα ζευγάρια των προημιτελικών

E-mail Εκτύπωση

Denis Shapovalov
H Κροατία έχασε μέσα από τα χέρια της το εισιτήριο της πρόκρισης και έτσι ο Καναδάς έγινε η τελευταία ομάδα που μπήκε στα προημιτελικά! Δείτε αναλυτικά τα ζευγάρια της προημιτελικής φάσης του ATP Cup, όπως προέκυψαν.

Σε μια αρκετά μεγάλη έκπληξη, η Κροατία αποχαιρέτησε το ATP Cup, καθώς έμεινε έξω την τελευταία μέρα της φάσης των ομίλων. Οι Κροάτες ήταν πολύ κοντά στην πρόκριση και χρειαζόντουσαν να κερδίσουν το tie με την Αργεντινή για να πάρουν την 1η θέση στον 5ο όμιλο ή  έστω μια νίκη, για να πάρουν την πρόκριση ως καλύτερη δεύτερη. Ανταυτού, έχασε όλα τα παιχνίδια από την Αργεντινή σήμερα και έμεινε εκτός διοργάνωσης!

Νωρίτερα, μια μεγάλη νίκη πέτυχε η Πολωνία, που κέρδισε την Αυστρία με 2-1. Οι Πολωνοί σφράγισαν τη μεγάλη τους νίκη, όταν ο Hubert Hurkacz επικράτησε του Dominic Thiem με 3-6, 6-4, 7-6 (5).

Η Ισπανία και η Σερβία κυριάρχησαν στους ομίλους τους και έκαναν σήμερα το 3 στα 3, ενώ την πρόκριση πήρε και το Βέλγιο, που αναδείχθηκε στην ειδική βαθμολογία κορυφαία 2η ομάδα στη φάση των ομίλων.


Τα αποτελέσματα της ημέρας:

ΣΕΡΒΙΑ - ΧΙΛΗ 2-1
Dusan Lajovic v Nicolas Jarry 6-2, 7-6 (3)
Novak Djokovic v Cristian Garin 6-3, 6-3
Cacic/Troicki v Jarry/Tabilo 3-6, 6-7 (2)

ΓΑΛΛΙΑ - ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ 1-2
Gilles Simon v Lloyd Harris 2-6, 6-2, 6-2
Benoit Paire v Kevin Anderson 6-2, 6-7 (1), 6-7 (5)
Mahut/Roger-Vasselin v Klaasen/Roelofse 3-6, 4-6

ΙΣΠΑΝΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ 3-0
Roberto Bautista Agut v Go Soeda 6-2, 6-4
Rafael Nadal v Yoshihito Nishioka 7-6 (4), 6-4
Carreno Busta/Nadal v McLachlan/Soeda 7-6 (5), 4-6, 10-6

ΓΕΩΡΓΙΑ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ 2-1
Aleksandre Metreveli v Franco Roncadelli 6-2, 6-1
Nikoloz Basilashvili v Pablo Cuevas 6-4, 1-6, 6-4
Bakshi/Metreveli v Behar/P. Cuevas 2-6, 2-6

ΑΥΣΤΡΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ 1-2
Dennis Novak v Cacper Zuk 7-5, 6-7 (3), 3-6
Dominic Thiem v Hubert Hurkacz 6-3, 4-6, 6-7 (5)
Marach/J. Melzer v Hurkacz/Kubot 6-7 (3), 6-3, 11-9

ΚΡΟΑΤΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 0-3 
Marin Cilic v Guido Pella 6-7 (1), 3-6
Borna Coric v Diego Schwartzman 2-6, 2-6
Dodig/Mektic v Gonzalez/Molteni 6-3, 3-6, 2-10


Οι τελικές βαθμολογίες:

Group A (Μπρίσμπεϊν):
1) ΣΕΡΒΙΑ 3-0 (7-2)
2) ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ 2-1 (5-4)
3) ΓΑΛΛΙΑ 1-2 (4-5)
4) ΧΙΛΗ 0-3 (2-7)

Group B (Περθ):
1) ΙΣΠΑΝΙΑ 3-0 (9-0)
2) ΙΑΠΩΝΙΑ 2-1 (5-4)
3) ΓΕΩΡΓΙΑ 1-2 (3-6)
4) ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ 0-3 (1-8)

Group C (Σίδνεϊ):
1) ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ 2-1 (6-3)
2) ΒΕΛΓΙΟ 2-1 (6-3)
3) ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 2-1 (5-4)
4) ΜΟΛΔΑΒΙΑ 0-3 (1-8)

Group D (Περθ):
1) ΡΩΣΙΑ 3-0 (8-1)
2) ΙΤΑΛΙΑ 2-1 (5-4)
3) ΝΟΡΒΗΓΙΑ 1-2 (3-6)
4) ΗΠΑ 0-3 (2-7)

Group E (Σίδνεϊ):
1) ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 2-1 (5-4)
2) ΚΡΟΑΤΙΑ 2-1 (5-4)
3) ΠΟΛΩΝΙΑ 1-2 (4-5)
4) ΑΥΣΤΡΙΑ 1-2 (4-5)

Group F (Μπρίσμπεϊν):
1) ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 3-0 (9-0)
2) ΚΑΝΑΔΑΣ 2-1 (5-4)
3) ΓΕΡΜΑΝΙΑ 1-2 (3-6)
4) ΕΛΛΑΔΑ 0-3 (1-8)


Τα ζευγάρια των προημιτελικών (Σίδνεϊ):

ΣΕΡΒΙΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΡΩΣΙΑ
ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
ΒΕΛΓΙΟ - ΙΣΠΑΝΙΑ

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση