tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

ATP Cup: Το πρόγραμμα της Δευτέρας

E-mail Εκτύπωση

Rafael Nadal
Rafael Nadal και Novak Djokovic θα επιστρέψουν στα γήπεδα της Αυστραλίας τη Δευτέρα, για τη 2η αγωνιστική του ATP Cup. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της Δευτέρας. 

Στο Μπρίσμπεϊν, για τον 1o όμιλο, η Σερβία θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία, σε ένα πολύ δυνατό tie. Ο Novak Djokovic θα αναμετρηθεί με τον Gael Monfils στο κορυφαίο μονό της συνάντησης, περίπου στις 11:30 ώρα Ελλάδας, ενώ θα προηγηθεί η αναμέτρηση του Dusan Lajovic με τον Benoit Paire.

Στο Περθ, η Ισπανία θα επιχειρήσει να εδραιωθεί στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου, αντιμετωπίζοντας την όχι τόσο ισχυρή Ουρουγουάη. Ο Rafael Nadal θα αντιμετωπίσει τον Pablo Cuevas περίπου στις 13:30 ώρα Ελλάδας, ενώ το tie θα ανοίξει ο αγώνας του Roberto Bautista Agut με τον Franco Roncadelli, έναν παίκτη που πολύ δύσκολα θα μπορέσει να τον απειλήσει.

Τέλος, στο Σίδνεϊ η δυνατή Κροατία των Marin Cilic και Borna Coric θα αναμετρηθεί με την Πολωνία του Hubert Hurkacz, ενώ η Αυστρία θα αντιμετωπίσει την Αργεντινή, με τον αγώνα του Dominic Thiem με τον Diego Schwartzman να ξεχωρίζει.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (06/01):

Μπρίσμπεϊν - Group A:

02:00 ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ - ΧΙΛΗ Nova Sports 1 HD
02:00 Lloyd Harris v Nicolas Jarry
04:00 Kevin Anderson v Cristian Garin
06:00 Klaasen/Roelofse v Garin/Jarry

09:30 ΣΕΡΒΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ Nova Sports 1 HD
09:30 Dusan Lajovic v Benoit Paire
11:30 Novak Djokovic v Gael Monfils
13:30 Djokovic/Troicki v Mahut/Roger-Vasselin

Περθ - Group B:

04:00 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΓΕΩΡΓΙΑ Nova Sports 3 HD
04:00 Go Soeda v Alexander Metreveli
06:00 Yoshihito Nishioka v Nikoloz Basilashvili
08:00 McLachlan/Mathui v Bakshi/Tsivadze

11:30 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ Nova Sports 3 HD
11:30 Roberto Bautista Agut v Franco Roncadelli
13:30 Rafael Nadal v Pablo Cuevas
15:30 Carreno Busta/Nadal v Behar/Cuevas

Σίδνεϊ - Group E:

01:00 KΡΟΑΤΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ Nova Sports 2 HD
01:00 Marin Cilic v Kacper Zuk
03:00 Borna Coric v Hubert Hurkacz
05:00 Dodig/Mektic v Hurkacz/Kubot

08:30 ΑΥΣΤΡΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ Nova Sports 2 HD
08:30 Denis Novak v Guido Pella
10:30 Dominic Thiem v Diego Schwartzman
12:30 Marach/Melzer v Gonzalez/Molteni

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση


Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση