tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

ATP Cup: Η κλήρωση και το πρόγραμμα

E-mail Εκτύπωση

atp cup
Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση και το πρόγραμμα των αγώνων για τη φάση των ομίλων του ATP Cup, που θα διεξαχθεί για πρώτη φορά στις αρχές του 2020, με τη συμμετοχή 27 παικτών από το Top 30. Δείτε ποιες ομάδες θα αντιμετωπίσει η Ελλάδα του Στέφανου Τσιτσιπά.

Η Ελλάδα βρίσκεται στο Group F, μαζί με τη Γερμανία, τον Καναδά και την Αυστραλία. Οι αγώνες του ομίλου μας θα πραγματοποιηθούν στην Pat Rafter Arena του Μπρίσμπεϊν.

Το τουρνουά θα ξεκινήσει στις 3 Ιανουαρίου, με την Ελλάδα να αντιμετωπίζει τον Καναδά στο πρώτο tie της ημέρας αυτής, που θα ξεκινήσει στις 10 το πρωί τοπική (03:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας).

Στις 5 Ιανουαρίου είναι η 2η αγωνιστική του ομίλου μας, στην οποία θα αντιμετωπίσουμε τη Γερμανία, στις 17:30 τοπική (10:30 στην Ελλάδα), ενώ στις 7 Ιανουαρίου θα αντιμετωπίσουμε ξανά στις 17:30 την οικοδέσποινα Αυστραλία.

Στη φάση των νοκ άουτ θα προκριθούν οι 6 ομάδες που θα βγουν πρώτες στους ομίλους τους, καθώς και οι 2 καλύτερες δεύτερες. Οι προημιτελικοί θα διεξαχθούν στις 9 και 10 Ιανουαρίου, οι ημιτελικοί στις 11 Ιανουαρίου και ο μεγάλος τελικός στις 12 Ιανουαρίου. Όλοι οι αγώνες νοκ άουτ θα πραγματοποιηθούν στο Σίδνεϊ.

Αναλυτικά η κλήρωση των ομίλων:

Μπρίσμπεϊν Περθ Σίδνεϊ
Group A Group F Group B Group D Group C Group Ε
ΣΕΡΒΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ  ΡΩΣΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΥΣΤΡΙΑ
ΓΑΛΛΙΑ  ΕΛΛΑΔΑ ΙΑΠΩΝΙΑ ΙΤΑΛΙΑ  ΒΕΛΓΙΟ ΚΡΟΑΤΙΑ
Ν. ΑΦΡΙΚΗ  ΚΑΝΑΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΑ  ΗΠΑ Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
(*) ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (*) (*)  (*) (*)

(*) - Θα μπουν ακόμα 5 ομάδες στο τουρνουά. 

Το πρόγραμμα των αγώνων της φάσης των ομίλων:

Παρασκευή 3 Ιανουαρίου:

Σίδνεϊ - Ken Rosewall Arena
10:00 ΒΕΛΓΙΟ - (*)
17:30 ΕΛΒΕΤΙΑ - ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ

Περθ - RAC Arena
10:00 ΗΠΑ - (*)
17:30 ΡΩΣΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ

Μπρίσμπεϊν - Pat Rafter Arena
10:00 ΕΛΛΑΔΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ
17:30 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

Σάββατο 4 Ιανουαρίου:

Σίδνεϊ - Ken Rosewall Arena
10:00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - (*)
17:30 ΑΥΣΤΡΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ

Περθ - RAC Arena
10:00 ΙΑΠΩΝΙΑ - (*)
17:30 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΓΕΩΡΓΙΑ

Μπρίσμπεϊν - Pat Rafter Arena
10:00 ΓΑΛΛΙΑ - (*)
17:30 ΣΕΡΒΙΑ - ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

Κυριακή 5 Ιανουαρίου:

Σίδνεϊ - Ken Rosewall Arena
10:00 ΒΕΛΓΙΟ - ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ
17:30 ΕΛΒΕΤΙΑ - (*)

Περθ - RAC Arena
10:00 ΙΤΑΛΙΑ - (*)
17:30 ΡΩΣΙΑ - ΗΠΑ

Μπρίσμπεϊν - Pat Rafter Arena
10:00 ΚΑΝΑΔΑΣ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
17:30 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 6 Ιανουαρίου:

Σίδνεϊ - Ken Rosewall Arena
10:00 ΚΡΟΑΤΙΑ - (*)
17:30 ΑΥΣΤΡΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Περθ - RAC Arena
10:00 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΓΕΩΡΓΙΑ
17:30 ΙΣΠΑΝΙΑ - (*)

Μπρίσμπεϊν - Pat Rafter Arena
10:00 ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ - (*)
17:30 ΣΕΡΒΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ

Τρίτη 7 Ιανουαρίου:

Σίδνεϊ - Ken Rosewall Arena
10:00 ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ - (*)
17:30 ΕΛΒΕΤΙΑ - ΒΕΛΓΙΟ

Περθ - RAC Arena
10:00 ΡΩΣΙΑ - (*)
17:30 ΙΤΑΛΙΑ - ΗΠΑ

Μπρίσμπεϊν - Pat Rafter Arena
10:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ
17:30 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

Τετάρτη 8 Ιανουαρίου:

Σίδνεϊ - Ken Rosewall Arena
10:00 ΑΥΣΤΡΙΑ - (*)
17:30 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Περθ - RAC Arena
10:00 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ
17:30 ΓΕΩΡΓΙΑ - (*)

Μπρίσμπεϊν - Pat Rafter Arena
10:00 ΣΕΡΒΙΑ - (*)
17:30 ΓΑΛΛΙΑ - ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

Το πρόγραμμα των αγώνων στις νοκ-άουτ φάσεις (Σίδνεϊ):

Πέμπτη 9 Ιανουαρίου:
10:00 Προημιτελικός 1 (Νικητής Group C - Νικητής Group F)
17:30 Προημιτελικός 2 (Νικητής Group D - Νικητής Group E)

Παρασκευή 10 Ιανουαρίου:
10:00 Προημιτελικός 3 (Νικητής Group A - 2ος καλύτερος 2ος)
17:30 Προημιτελικός 4 (Νικητής Group B - 1ος καλύτερος 2ος)

Σάββατο 11 Ιανουαρίου:
10:00 Ημιτελικός 1 (Νικητές Προημιτελικός 2 - Προημιτελικός 3)
17:30 Ημιτελικός 2 (Νικητές Προημιτελικός 1 - Προημιτελικός 4)

Κυριακή 12 Ιανουαρίου:
17:30 Τελικός (Νικητές Ημιτελικός 1 - Ημιτελικός 2)

*Όλες οι ώρες είναι τοπικές

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση