tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Mαδρίτη: Το πρόγραμμα της Κυριακής

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Λιγότερες από 24 ώρες μετά τον θρίαμβό της στο Ραμπάτ, η Μαρία Σάκκαρη θα αγωνιστεί σχεδόν 1.000 χιλιόμετρα βορειότερα, στη Μαδρίτη, για την πολύ δύσκολη πρεμιέρα της στο Mutua Madrid Open. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας.

Η Μαρία, η οποία κέρδισε τον πρώτο τίτλο της καριέρας της στο Μαρόκο χθες, θα παίξει σήμερα περίπου στις 18:00 ώρα Ελλάδας, απέναντι στην Carla Suarez Navarro, για τον 1ο γύρο του Mutua Madrid Open.

Ο αγώνας αυτός θα γίνει στο Arantxa Sanchez, όπου νωρίτερα ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Jan-Lennard Struff, ενώ η Karolina Pliskova θα δοκιμαστεί ενάντια στη 18χρονη Dayana Yastremska.

Στο Manolo Santana, στις 12:00 το μεσημέρι η κορυφαία της παγκόσμιας κατάταξης, Naomi Osaka, θα αναμετρηθεί με την Dominika Cibulkova. Θα ακολουθήσει ο αγώνας της Garbine Muguruza με την Petra Martic, ενώ αργότερα η Simona Halep θα παίξει με τη Margarita Gasparyan.

Η Angelique Kerber θα αναμετρηθεί στη συνέχεια με τη Lesia Tsurenko, ενώ στις 20:00 θα αρχίσει το μεγάλο καναδικό ντέρμπι, ανάμεσα στον Felix-Auger Aliassime και στον Denis Shapovalov - αγώνας από τον οποίο θα προκύψει ο πρώτος αντίπαλος του Rafael Nadal.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (05/05):

Manolo Santana:
12:00 Naomi Osaka v. Dominika Cibulkova SuperTennis HD
14:00 Petra Martic v. Garbine Muguruza SuperTennis HD
16:00 Simona Halep v. Margarita Gasparyan SuperTennis HD
18:00 Lesia Tsurenko v. Angelique Kerber
20:00 Felix Auger-Aliassime v. Denis Shapovalov

Arantxa Sanchez:
12:00 Hubert Hurkacz v. Roberto Carballes Baena
14:00 Nick Kyrgios v. Jan-Lennard Struff
16:00 Dayana Yastremska v. Karolina Pliskova
18:00 Maria Sakkari v. Carla Suarez Navarro
20:00 Alize Cornet v. Caroline Wozniacki SuperTennis HD

Stadium 3:
12:00 Taylor Fritz v. Marius Copil
14:00 Pauline Parmentier v. Elina Svitolina
16:00 Sloane Stephens v. Polona Hercog

Court 4:
12:00 Viktoria Kuzmova v. Julia Goerges
14:00 Madison Keys v. Sorana Cirstea
16:00 Casper Ruud v. Albert Ramos-Vinolas
18:00 Pierre-Hugues Herbert v. Robin Haase
20:00 Alison Riske v. Johanna Konta

Court 5:
12:00 Qiang Wang v. Donna Vekic
14:00 Lara Arruabarrena v. Sara Sorribes Tormo
16:00 Mihaela Buzarnescu v. Ajla Tomljanovic

Court 6:
12:00 Alison Van Uytvanck v. Belinda Bencic
14:00 Barbora Strycova v. Kristina Mladenovic
16:00 Juan Ignacio Londero v. Reilly Opelka
18:00 Adrian Mannarino v. Martin Klizan
20:00 Kateryna Kozlova v. Shuai Zhang

Court 7:
12:00 Yafan Wang v. Saisai Zheng
14:00 Elise Mertens v. Anna Karolina Schmiedlova
16:00 Guido Andreozzi v. Hugo Dellien
18:00 Vera Zvonareva v. Danielle Collins
20:00 Kristyna Pliskova v. Marta Kostyuk

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση