tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Miami Open: Το πρόγραμμα της Παρασκευής

E-mail Εκτύπωση

Novak Djokovic
Ο Novak Djokovic, o Dominic Thiem, o Nικ Κύργιος και η Serena Williams, η Naomi Osaka και η Simona Halep, θα ξεκινήσουν μεταξύ άλλων τις υποχρεώσεις τους σήμερα στο Μαϊάμι. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας.

Το πρόγραμμα στο κεντρικό γήπεδο του Hard Rock Stadium θα ανοίξει η κορυφαία της παγκόσμιας κατάταξης, Naomi Osaka, η οποία θα αντιμετωπίσει τη Yanina Wickmayer. Στη συνέχεια, ο John Isner θα αντιμετωπίσει τον Lorenzo Sonego, ενώ στις 22:00 περίπου, η κάτοχος 23 Grand Slam τίτλων και πολυνίκης του θεσμού, Serena Williams, θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της, κόντρα στην Rebecca Peterson.

Δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα, ο Novak Djokovic θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του, ενάντια στον Bernard Tomic. Το πρόγραμμα της ημέρας θα ολοκληρωθεί με την αναμέτρηση της 16χρονης Whitney Osuigwe με την Danielle Collins.

Στο Grandstand θα αγωνιστούν οι Kei Nishikori, Νικ Κύργιος, Dominic Thiem, Venus Williams και Sloane Stephens, ενώ στο Court 1 ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Simona Halep με την Taylor Townsend.

Το πρόγραμμα της Παρασκευής (22/03):

Stadium:
18:00 Naomi Osaka v. Yanina Wickmayer
20:00 Lorenzo Sonego v. John Isner
22:00 Rebecca Peterson v. Serena Williams
02:00 Novak Djokovic v. Bernard Tomic
03:30 Whitney Osuigwe v. Danielle Collins

Grandstand:
18:00 Dusan Lajovic v. Kei Nishikori
20:00 Venus Williams v. Carla Suarez Navarro
22:00 Nick Kyrgios v. Alexander Bublik
00:00 Ons Jabeur v. Sloane Stephens
02:00 Dominic Thiem v. Hubert Hurkacz

Court 1:
17:00 Ilya Ivashka v. Kyle Edmnud
19:00 Milos Raonic v. Maximilian Marterer
21:00 Aliaksandra Sasnovich v. Caroline Wozniacki
23:00 Lucas Pouille v. Albert Ramos-Vinolas
01:00 Taylor Townsend v. Simona Halep 
03:00 Karolina Pliskova v. Petra Martic

Butch Buchholz:
17:00 Aryna Sabalenka v. Ajla Tomljanovic
19:00 Borna Coric v. Roberto Carballes Baena
21:00 Garbine Muguruza v. Monica Niculescu
23:00 Robin Haase v. Gael Monfils
01:00 Guido Andreozzi v. Fabio Fognini
03:00 Elina Svitolina v. Yafan Wang

Court 6:
17:00 Amanda Anisimova v. Anett Kontaveit
19:00 Nikoloz Basilashvili v. Mischa Zverev
21:00 Karolina Muchova v. Angelique Kerber
23:00 Roberto Bautista Agut v. Janko Tipsarevic
01:00 Alize Cornet v. Mihaela Buzarnescu

Court 8:
17:00 Elise Mertens v. Pauline Parmentie
19:00 Federico Delbonis v. John Millman
21:00 Felix Auger-Aliassime v. Marton Fucsovics
23:00 Belinda Bencic v. Yulia Putintseva
01:00 Lesia Tsurenko v. Misaki Doi

Court 9:
17:00 Jeremy Chardy v. Gilles Simon
19:00 Marketa Vondrousova v. Jelena Ostapenko
21:00 Daria Kasatkina v. Cori Gauff
23:00 Qiang Wang v. Johanna Konta

Court 2:
17:00 Alison Riske v. Su-wei Hsieh
19:00 Anastasia Pavlyuchenkova v. Viktoria Kuzmova
21:00 Sofia Kenin v. Bianca Andreescu
23:00 Katerina Siniakova v. Anastasija Sevastova
01:00 Camila Giorgi v. Tatjana Maria

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση