tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Miami Open: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Η Μαρία Σάκκαρη θα παίξει στο κεντρικό court του Hard Rock με την Petra Kvitova, ενώ ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα πάρει τα πρώτα του λεπτά στις νέες εγκαταστάσεις του Miami Open, μέσα από αγώνα των διπλών. 

To Miami Open μεταδίδεται από την COSMOTE TV

Μετά την τεράστια ανατροπή επί της Olga Danilovic και την πρόκρισή της στον 2ο γύρο του Miami Open, μια πολύ μεγάλη πρόκληση περιμένει τη Μαρία Σάκκαρη, που απόψε, στις 22:00 ώρα Ελλάδας, θα αναμετρηθεί με την Petra Kvitova, No. 2 στην παγκόσμια κατάταξη και Νο. 3 στο ταμπλό. Για πρώτη φορά θα αντιμετωπίσει την Τσέχα, 2 φορές πρωταθλήτρια του Wimbledon, η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια.

Σε έναν από τους αγώνες που θα ξεκινήσουν πρώτοι σήμερα, στις 17:00 ώρα Ελλάδας, ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ο Ολλανδός Wesley Koolhof, θα αντιμετωπίσουν τους Karen Khachanov και Daniil Medvedev, για τον 1ο γύρο του διπλού.

Από τους υπόλοιπους αγώνες της ημέρας, στις γυναίκες ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Victoria Azarenka με την Caroline Garcia, ενώ στους άνδρες αυτή του David Ferrer με τον Sam Querrey. Στα γήπεδα του Hard Rock θα μπουν για πρώτη φορά επίσης οι Venus Williams και Madison Keys.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (21/03):

Stadium:
18:00 Dalila Jakupovic v. Venus Williams
20:00 Christopher Eubanks v. Damir Dzumhur
22:00 Petra Kvitova v. Maria Sakkari
01:30 Samantha Stosur v. Madison Keys
03:00 Sam Querrey v. David Ferrer

Grandstand:
18:00 Tennys Sandgren v. Alexander Bublik
20:00 Yafan Wang v. Kristina Mladenovic
22:00 Feliciano Lopez v. Benoit Paire
00:00 Caroline Garcia v. Victoria Azarenka
02:00 Ernests Gulbis v. Miomir Kecmanovic

Court 1:
17:00 Cameron Norrie v. Jordan Thompson
19:00 Shuai Zhang v. Petra Martic 0-2
21:00 Maximilian Marterer v. Taylor Fritz
23:00 Joao Sousa v. Chun Hsin Tseng
01:00 Reilly Opelka v. Jan-Lennard Struff
03:00 Xiyu Wang v. Kiki Bertens

Butch Buchholz:
17:00 Leonardo Mayer v. Mikael Ymer
19:00 Thomas Fabbiano v. Ilya Ivashka 4-6, 3-0
20:00 Irina-Camelia Begu v. Bianca Andreescu 0-0
22:00 Ons Jabeur v. Alison Van Uytvanck 0-0
00:00 Johanna Konta v. Jessica Pegula
02:00 Sara Sorribes Tormo v. Donna Vekic

Court 6:
17:00 Robin Haase v. Lukas Lacko
19:00 Whitney Osuigwe v. Mari Osaka
21:00 Ajla Tomljanovic v. Anna-Lena Friedsam 4-6, 0-0
22:00 Radu Albot v. Matthew Ebden
00:00 Karolina Muchova v. Nao Hibino
02:00 Pierre-Hugues Herbert v. Filip Krajinovic
04:00 Pablo Andujar v. Ivo Karlovic

Court 8:
17:00 Kaia Kanepi v. Alison Riske
19:00 Dusan Lajovic v. Pablo Cuevas
21:00 Vera Lapko v. Alize Cornet 5-7, 7-6 (7), 1-0
22:00 Viktorija Golubic v. Aliaksandra Sasnovich
00:00 Daniel Evans v. Malek Jaziri
02:00 Ashleigh Barty v. Dayana Yastremska
04:00 Mackenzie McDonald v. Ugo Humbert

Court 9:
17:00 Sachia Vickery v. Yanina Wickmayer
19:00 Taylor Townsend v. Johanna Larsson
21:00 Rebecca Peterson v. Laura Siegemund
23:00 Monica Niculescu v. Tamara Zidansek
01:00 Magdalena Rybarikova v. Julia Goerges
03:00 Adrian Mannarino v. Aljaz Bedene

Court 2:
17:00 Xinyu Wang v. Misaki Doi
19:00 Martin Klizan v. Lorenzo Sonego
21:00 Felix Auger-Aliassime v. Casper Ruud
23:00 Jaume Munar v. Prajnesh Gunneswaran

Court 3:
19:00 Jeremy Chardy v. Nicolas Jarry
21:00 Andrey Rublev v. Taro Daniel

Court 5:
17:00 Khachanov/Medvedev v. Koolhof/Tsitsipas
18:30 Johnson/Thiem v. Granollers/Mektic
20:00 Marius Copil v. Albert Ramos-Vinolas
22:00 Bernard Tomic v. Thiago Monteiro

Court 7:
17:00 Mertens/Sabalenka v. Collins/Ostapenko
18:30 Cori Gauff v. Catherine McNally
20:30 Viktoria Kuzmova v. Daria Gavrilova
22:30 Anna Karolina Schmiedlova v. Tatjana Maria 0-0

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση