tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Indian Wells: Το πρόγραμμα της Παρασκευής

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Δείτε το πρόγραμμα της σημερινής ημέρας του BNP Paribas Open στο Indian Wells.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα πραγματοποιήσει το Σάββατο την πρεμιέρα του στο μονό του Indian Wells, απόψε όμως θα έχει μια πρώτη επαφή στα γήπεδα του Indian Wells Tennis Garden, καθώς θα παίξει στα διπλά. Μαζί με τον Ολλανδό Wesley Koolhof, θα αντιμετωπίσουν ένα από τα καλύτερα ζευγάρια στον κόσμο, τους Lukasz Kubot και Marcelo Melo.

Στα μονά των ανδρών, ξεχωρίζει η πρεμιέρα του Stan Wawrinka απέναντι στον Dan Evans, το αμερικανικό ντέρμπι ανάμεσα στον Taylor Fritz και στον Steve Johnson, καθώς και η αναμέτρηση του Frances Tiafoe με τον Nicolas Jarry, που θα ολοκληρώσει την ημέρα στο κεντρικό γήπεδο.

Στις γυναίκες, ξεχωρίζει αναμφίβολα το μεγάλο ματς της Serena Williams με τη Victoria Azarenka, που θα αρχίσει στις 04:00 τα ξημερώματα. Νωρίτερα, η Garbine Muguruza θα αναμετρηθεί με τη Lauren Davis, ενώ η Simona Halep θα αντιμετωπίσει την Barbora Strycova.

Το πρόγραμμα της Παρασκευής:

Stadium 1:
21:00 Garbine Muguruza v. Lauren Davis
23:00 Stefanie Voegele v. Sloane Stephens
01:00 Taylor Fritz v. Steve Johnson
04:00 Victoria Azarenka v. Serena Williams
06:00 Nicolas Jarry v. Frances Tiafoe

Stadium 2:
21:00 Tomas Berdych v. Feliciano Lopez
23:00 Daniel Evans v. Stan Wawrinka
01:00 Barbora Strycova v. Simona Halep
04:00 Mackenzie McDonald v. Joao Sousa
06:00 Elina Svitolina v. Sofia Kenin

Stadium 3:
21:00 Caroline Garcia v. Jennifer Brady
23:00 Shuai Zhang v. Jelena Ostapenko
01:00 Chardy/Raonic v. Djokovic/Fognini
02:30 Tatsuma Ito v. Jared Donaldson
04:00 Johnson/Thiem v. Fritz/Kyrgios

Stadium 4:
21:00 Donald Young v. Hubert Hurkacz
23:00 Taro Daniel v. Dusan Lajovic
01:00 Herbert/Mahut v. Isner/Querrey
02:30 Elise Mertens v. Amanda Anisimova
04:30 Kiki Bertens v. Magda Linette

Stadium 5:
21:00 Peter Gojowczyk v. Andreas Seppi
23:00 Jaume Munar v. Alexei Popyrin
01:00 Tatjana Maria v. Ashleigh Barty
03:00 Dominica Cibulkova v. Bianca Andreescu
05:00 Roberto Carballes Baena v. Ryan Harrison

Stadium 6:
21:00 Daria Kasatkina v. Marketa Vondrousova
23:00 Ernests Gulbis v. Alex Bolt

Stadium 7:
21:00 Marius Copil v. Radu Albot
23:00 Johanna Konta v. Su-wei Hsieh
01:00 Daria Gavrilova v. Mihaela Buzarnescu
03:00 Mikhail Kukushkin v. Filip Krajinovic

Stadium 8:
02:00 Aliaksandra Sasnovich v. Kateryna Kozlova

Stadium 9:
21:00 Kubot/Melo v. Koolhof/Tsitsipas
22:30 Robin Haase v. Denis Istomin
00:00 Bernarda Pera v. Qiang Wang
02:00 Tennys Sandgren v. Adrian Mannarino

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση