tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Οι αγώνες της ημέρας (03/01)

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς - Μαρία Σάκκαρη
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη θα διεκδικήσουν την πρόκριση στον τελικό του Hopman Cup ενάντια στον Roger Federer και τη Belinda Bencic, ενώ η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου θα μπει στη μάχη του 2ου γύρου του τουρνουά των 25.000 δολαρίων του Χονγκ Κονγκ. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τις μεταδόσεις της αυριανής ημέρας.

Στο Περθ είναι στραμμένα όλα τα βλέμματα για την Πέμπτη, όπου θα γίνει η τελευταία αγωνιστική του ομίλου της ελληνικής ομάδας για το Hopman Cup. Η Μεγάλη Βρετανία θα αντιμετωπίσει τις Ηνωμένες Πολιτείες και στο σημαντικότερο tie της ημέρας, η Ελλάδα θα παίξει με την Ελβετία.

Η ομάδα μας, αποτελούμενη από τους Στέφανο Τσιτσιπά και Μαρία Σάκκαρη, τρέφει ελπίδες πρόκρισης, αλλά θα πρέπει να κερδίσει και τους τρεις αγώνες με την Ελβετία των Roger Federer και Belinda Bencic.

Στη Ντόχα οι Novak Djokovic και Stan Wawrinka θα διεκδικήσουν από ένα εισιτήριο για την ημιτελική φάση, όπου είναι πιθανοί αντίπαλοι, ενώ στο Μπρίσμπεϊν, ξεχωρίζει ο προημιτελικός ανάμεσα στον Grigor Dimitrov και στον Kei Nishikori. Στη Σεντζέν η Maria Sharapova θα αναμετρηθεί με την Aryna Sabalenka και στο Ώκλαντ στη μάχη των προημιτελικών θα μπουν Venus Williams και Caroline Wozniacki.

Τέλος, ελληνικό ενδιαφέρον και στο Χονγκ Κονγκ, όπου περίπου στις 06:00 το πρωί, η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου θα διεκδικήσει ένα εισιτήριο για την προημιτελική φάση του τοπικού τουρνουά των 25.000 δολαρίων της ITF, απέναντι στη Hiroko Kuwata από την Ιαπωνία.


Οι αγώνες της ημέρας - Πέμπτη 3 Ιανουαρίου 2019:


Hopman Cup (ITF Exhibition) - Περθ, Αυστραλία

Perth Arena:

04:00 Μεγάλη Βρετανία - ΗΠΑ
1) Katie Boulter v. Serena Williams*
2) Cameron Norrie v. Frances Tiafoe*
3) Boulter/Norrie v. Williams/Tiafoe

11:30 Ελλάδα - Ελβετία
1) Maria Sakkari v. Belinda Bencic*
2) Stefanos Tsitsipas v. Roger Federer* Eurosport 2
3) Sakkari/Tsitsipas v. Bencic/Federer Eurosport 2

*Οι αγώνες των μονών μπορεί να μη γίνουν μ' αυτή τη σειρά.


Brisbane International (ATP 250/WTA Premier) - Μπρίσμπεϊν, Αυστραλία

Pat Rafter Arena:
03:00 Taro Daniel v. Jo-Wilfried Tsonga
05:00 Jeremy Chardy v. Yasutaka Uchiyama Eurosport 1 HD
07:00 Anastasija Sevastova v. Naomi Osaka
11:00 Grigor Dimitrov v. Kei Nishikori Eurosport 2
12:30 Lesia Tsurenko v. Anett Kontaveit SuperTennis HD


Qatar Open (ATP 250) - Ντόχα, Κατάρ

Center Court:
14:30 Stan Wawrinka v. Roberto Bautista Agut SuperTennis HD
16:30 Novak Djokovic v. Nikoloz Basilashvili SuperTennis HD
18:30 Tomas Berdych v. Pierre-Hugues Herbert SuperTennis HD
20:30 Dusan Lajovic v. Marco Cecchinato SuperTennis HD


Tata Open Maharashtra (ATP 250) - Pune, Ινδία

Centre Court:
11:30 Ivo Karlovic v. Ernests Gulbis SuperTennis HD
13:30 Steve Darcis v. Malek Jaziri
15:30 Kevin Anderson v. Jaume Munar
17:00 Gilles Simon v. Benoit Paire


Shenzhen Open (WTA International) - Σεντζέν, Κίνα

Centre Court:
05:00 Veronika Kudermetova v. Vera Zvonareva SuperTennis HD
07:00 Aryna Sabalenka v. Maria Sharapova SuperTennis HD
09:00 Sorana Cirstea v. Alison Riske
11:00 Monica Niculescu v. Yafan Wang SuperTennis HD


ASB Classic (WTA International) - Ώκλαντ, Νέα Ζηλανδία

Centre Court:
01:00 Viktoria Kuzmova v. Sofia Kenin SuperTennis HD
03:00 Barbora Strycova v. Amanda Anisimova SuperTennis HD
08:00 Lauren Davis v. Venus Williams SuperTennis HD
10:00 Caroline Wozniacki v. Bianca Andreescu


Kidsland Men’s and Women’s 25K (ITF 25s+) - Χονγκ Κονγκ

Court 13:
06:00 Valentini Grammatikopoulou v. Hiroko Kuwata

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση