tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
rg live
 

Οι αγώνες της ημέρας (02/01)

E-mail Εκτύπωση

Novak Djokovic
Γεμάτη τένις θα είναι και η αυριανή ημέρα. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλα τα τουρνουά, καθώς και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις. 

Στο Μπρίσμπεϊν, ο Andy Murray θα δώσει το πρώτο του δυνατό τεστ για το 2019, απέναντι στον Daniil Medvedev. Επίσης ο Grigor Dimitrov θα αναμετρηθεί με τον John Millman, ενώ ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Jeremy Chardy.

Μεγάλο ενδιαφέρον και στη Ντόχα, όπου θα μπουν στη μάχη του 2ου γύρου οι Novak Djokovic και Stan Wawrinka. O Nole θα αναμετρηθεί με τον Marton Fucsovics και ο Wawrinka με τον Nicolas Jarry.

Τέλος, την Τετάρτη θα υπάρχει και ελληνικό ενδιαφέρον, καθώς η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα της στο τουρνουά των 25.000 δολαρίων του Χονγκ Κονγκ, ενάντια στη Ho Ching Wu. Θα είναι ο 4ος αγώνας στο κεντρικό γήπεδο της διοργάνωσης και θα αρχίσει περίπου στις 09:00 το πρωί ώρα Ελλάδας.


Οι αγώνες της ημέρας - Τετάρτη 2 Ιανουαρίου 2019:


Hopman Cup (ITF Exhibition) - Περθ, Αυστραλία

Perth Arena:

04:00 Γαλλία - Γερμανία
1) Alize Cornet v. Angelique Kerber*
2) Lucas Pouille v. Alexander Zverev*
3) Cornet/Pouille v. Kerber/Zverev

11:30 Αυστραλία - Ισπανία Eurosport 2
1) Ashleigh Barty v. Garbine Muguruza*
2) Matthew Ebden v. David Ferrer*
3) Barty/Ebden v. Muguruza/Ferrer

*Οι αγώνες των μονών μπορεί να γίνουν σε διαφορετική σειρά.


Brisbane International (ATP 250/WTA Premier) - Μπρίσμπεϊν, Αυστραλία

Pat Rafter Arena:
03:00 Grigor Dimitrov v. John Millman Eurosport 1 HD
05:00 Anett Kontaveit v. Petra Kvitova SuperTennis HD
07:00 Nick Kyrgios v. Jeremy Chardy Eurosport 1 HD
11:00 Daniil Medvedev v. Andy Murray
13:00 Elina Svitolina v. Aliaksandra Sasnovich SuperTennis HD

Show Court 1:
03:00 Anastasija Sevastova v. Harriet Dart SuperTennis HD
05:00 Denis Kudla v. Kei Nishikori Eurosport 1 HD
07:00 Donna Vekic v. Kiki Bertens
09:00 Johanna Konta v. Ajla Tomljanovic SuperTennis HD
11:00 Jordan Thompson v. Alex De Minaur

Show Court 2:
03:00 Yasutaka Uchiyama v. Kyle Edmund
06:00 Miomir Kecmanovic v. Milos Raonic
08:00 Marie Bouzkova v. Karolina Pliskova


Qatar Open (ATP 250) - Ντόχα, Κατάρ

Center Court:
14:30 Stan Wawrinka v.Nicolas Jarry SuperTennis HD
16:30 Novak Djokovic v. Marton Fucsovics SuperTennis HD
18:00 Maximilian Marterer v. Pierre-Hugues Herbert 
20:00 Fernando Verdasco v. Tomas Berdych SuperTennis HD

Court 1:
14:30 Guillermo Garcia-Lopez v. Roberto Bautista Agut
16:30 Guido Pella v. Marco Cecchinato
18:30 Andrey Rublev v. Nikoloz Basilashvili

Court 2:
14:30 Ricardas Berankis v. Dusan Lajovic


Tata Open Maharashtra (ATP 250) - Pune, Ινδία

Centre Court:
11:30 Ernests Gulbis v. Hyeon Chung
13:30 Kevin Anderson v. Laslo Djere
15:00 Gilles Simon v. Ilya Ivashka
16:30 Ramkumar Ramanathan v. Malek Jaziri

Court 1:
11:30 Evgeny Donskoy v. Ivo Karlovic
13:30 Jiri Vesely v. Benoit Paire
15:30 Steve Darcis v. Michael Mmoh

Court 2:
13:30 Simone Bolelli v. Jaume Munar


Shenzhen Open (WTA International) - Σεντζέν, Κίνα

Centre Court:
05:00 Yafan Wang v. Ons Jabeur
07:00 Xinyu Wang v. Maria Sharapova SuperTennis HD
09:00 Aryna Sabalenka v. Ekaterina Alexandrova SuperTennis HD
11:00 Monica Niculescu v. Kristyna Pliskova


ASB Classic (WTA International) - Ώκλαντ, Νέα Ζηλανδία

Centre Court:
01:00 Sara Sorribes Tormo v. Kirsten Flipkens
03:00 Caroline Wozniacki v. Laura Siegemund
05:00 Su-wei Hsieh v. Monica Puig
08:00 Bibiane Schoofs v. Eugenie Bouchard
10:00 Mona Barthel v. Julia Goerges


Kidsland Men’s and Women’s 25K (ITF 25s+) - Χονγκ Κονγκ

Centre Court: 
09:00 Valentini Grammatikopoulou v. Ho Ching Wu

Αναλυτικά το πρόγραμμα (το Χονγκ Κονγκ είναι 6 ώρες μπροστά από την Ελλάδα)

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση