tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
 

Οι αγώνες της ημέρας (31/12)

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Η Serena Williams και ο Frances Tiafoe θα βρεθούν στο δρόμο της Μαρίας Σάκκαρη και του Στέφανου Τσιτσιπά την Παραμονή Πρωτοχρονιάς στο Περθ! Δείτε αναλυτικά όλους τους αγώνες της τελευταίας ημέρας του χρόνου, καθώς και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις.

Το tie ανάμεσα στην Ελλάδα και στις Ηνωμένες Πολιτείες, θα είναι το μοναδικό που θα γίνει σήμερα για το Hopman Cup, με τη νίκη να αποτελεί μονόδρομο για την ελληνική ομάδα, ώστε να παραμείνει "ζωντανή" στη διεκδίκηση της πρόκρισης στον τελικό.

Σε κάθε περίπτωση όμως, είναι μια ακόμα ευκαιρία για τους δυο πρωταθλητές μας, τον Στέφανο και τη Μαρία, να δώσουν πολύ δυνατά ματς σε συνθήκες αυστραλιανού καλοκαιριού, λίγο πριν το Australian Open.

Η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει για πρώτη φορά στην καριέρα της τη Serena Williams, ενώ ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα παίξει με τον πολύ ταλαντούχο Frances Tiafoe. Για 2η φορά θα συναντήσει το νεαρό Αμερικανό ο "Στεφ", που τον είχε κερδίσει στα προκριματικά του Τόκιο τον Οκτώβριο του 2017, με 6-4, 6-2. Αμφότεροι Στέφανος και Μαρία θα παίξουν και μεικτό, με την κάτοχο 23 Grand Slam τίτλων και τον Tiafoe.

Στα υπόλοιπα τουρνουά της εβδομάδας, η 31η Δεκεμβρίου θα είναι η πρώτη επίσημη μέρα αγώνων, καθώς θα γίνουν τα πρώτα παιχνίδια για τα κυρίως ταμπλό. Ξεχωρίζει η παρουσία των Grigor Dimitrov, Milos Raonic και Karolina Pliskova το Μπρίσμπεϊν, ο αγώνας του Tomas Berdych με τον Philipp Kohlschreiber στη Ντόχα, καθώς και οι πρεμιέρες των Maria Sharapova και Aryna Sabalenka στη Σεντζέν. Επίσης, θα παίξουν διπλά οι Novak Djokovic και Stan Wawrinka.


Οι αγώνες της ημέρας: Δευτέρα 31 Δεκεμβρίου 2018:


Hopman Cup (ITF Exhibition) - Περθ, Αυστραλία

Perth Arena:
04:00 ΗΠΑ - ΕΛΛΑΔΑ Eurosport Player
1) Serena Williams v. Maria Sakkari*
2) Frances Tiafoe v. Stefanos Tsitsipas*
3) Williams/Tiafoe v. Sakkari/Tsitsipas

*Τα μονά μπορεί να γίνουν σε διαφορετική σειρά.


Brisbane International (ATP 250/WTA Premier) - Μπρίσμπεϊν, Αυστραλία

Pat Rafter Arena:
03:00 Yulia Putintseva v. Karolina Pliskova
05:00 Grigor Dimitrov v. Yoshihito Nishioka Eurosport 1 HD
07:00 Elise Mertens v. Kiki Bertens SuperTennis HD
11:00 John Millman v. Tennys Sandgren Eurosport 1 HD
12:30 Marie Bouzkova v. Samantha Stosur SuperTennis HD

Show Court 1:
03:00 Daria Kasatkina v. Kimberly Birrell
05:00 Aljaz Bedeen v. Milos Raonic 
09:00 Harriet Dart v. Priscilla Hon SuperTennis HD
11:00 Anett Kontaveit v. Carla Suarez Navarro SuperTennis HD
13:00 Yasutaka Uchiyama v. Ugo Humbert

Show Court 2:
03:00 Mihaela Buzarnescu v. Lesia Tsurenko
05:00 Kristina Mladenovic v. Destanee Aiava
08:00 Donna Vekic v. Magdalena Rybarikova
10:00 Leonardo Mayer v. Miomir Kecmanovic


Qatar Open (ATP 250) - Ντόχα, Κατάρ

Center Court:
14:30 Fernando Verdasco v. Paolo Lorenzi SuperTennis HD
16:30 Philipp Kohlschreiber v. Tomas Berdych SuperTennis HD
18:30 Andrey Rublev v. Andreas Seppi SuperTennis HD

Court 1:
14:30 Matteo Berrettini v. Roberto Bautista Agut
16:30 Marko Djokovic/Novak Djokovic v. Cem Ilkel/Mubarak Zayid
18:00 Albert Ramos-Vinolas v. Nikoloz Basilashvili

Court 2:
14:30 Robin Haase v. Nicolas Jarry
16:30 David Goffin/Pierre Hugues-Herbert v. Stan Wawrinka/Karen Khachanov
18:00 Maximilian Marterer v. Peter Gojowczyk


Tata Open Maharashtra (ATP 250) - Pune, Ινδία

Centre Court:
13:30 Michael Mmoh v. Prajnesh Gunneswaran
15:30 Ernests Gulbis v. Pedro Sousa

Court 1:
11:30 Roberto Carballes Baena v. Steve Darcis
13:00 Pablo Andujar v. Evgeny Donskoy

Court 2:
13:00 Radu Albot v. Jaume Munar


Shenzhen Open (WTA International) - Σεντζέν, Κίνα

Centre Court:
05:00 Alison Riske v. Qiang Wang
07:00 Ivana Jorovic v. Caroline Garcia
09:00 Timea Bacsinszky v. Maria Sharapova
11:00 Aryna Sabalenka v. Tatjana Maria

Court 1:
05:00 Ons Jabeur v. Shuai Zhang
07:00 Xinyu Wang v. Fang Ying Xun

Court 2:
05:00 Irina-Camelia Begu v. Veronika Kudermetova
07:00 Ekaterina Alexandrova v. Dalila Jakupovic


ASB Classic (WTA International) - Ώκλαντ, Νέα Ζηλανδία

Centre Court:
04:00 Monica Puig v. Bethanie Mattek-Sands
06:00 Eugenie Bouchard v. Madison Brengle

Grandstand:
00:00 Iga Swiatek v. Jana Cepelova
02:00 Beatriz Haddad Maia v. Bibiane Schoofs
04:00 Lauren Davis v. Lara Arruabarrena
06:00 Sara Sorribes Tormo v. Stefanie Voegele

Court 2:
00:00 Laura Siegemund v. Bianca Andreescu
02:00 Silvia Soler-Espinosa v. Danielle Lao
04:00 Viktoria Kuzmova v. Tamara Zidansek

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos


Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση