tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
rg live
 

Οι αγώνες της ημέρας (29/12)

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Μπαίνοντας σιγά-σιγά κι επίσημα στο 2019, το πρόγραμμα για το Σάββατο είναι πλούσιο και σ' αυτό υπάρχει και διπλή ελληνική εκπροσώπηση!

Ο λόγος βεβαίως για τη Μαρία Σάκκαρη και τον Στέφανο Τσιτσιπά, που θα συμμετέχουν στους πρώτους αγώνες του φετινού Hopman Cup, ενάντια στη Μεγάλη Βρετανία! Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 04:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας.

Φυσικά το πρόγραμμα της ημέρας θα είναι πλούσιο, καθώς θα αρχίσουν τα προκριματικά όλων των τουρνουά της 1ης εβδομάδας του 2019. Και εκεί το ελληνικό ενδιαφέρον θα είναι μεγάλο, καθώς ο Μάρκος Παγδατής θα αναμετρηθεί με τον Lukas Rosol στη Ντόχα.

Δυο παιδιά με ελληνική καταγωγή από την Αυστραλία θα ξεκινήσουν επίσης αύριο  τις υποχρεώσεις τους για τη νέα σεζόν. Ο Θανάσης Κοκκινάκης θα αντιμετωπίσει τον Peter Polansky στο Μπρίσμπεϊν και η Jaimee Fourlis θα παίξει με τη Varvara Flink στο Ώκλαντ.

Το Σάββατο θα ολοκληρωθεί και το μεγαλύτερο τουρνουά επίδειξης της pre-season, το Mubadala World Tennis Championship, με τον τελικό, ανάμεσα στον Novak Djokovic και στον Kevin Anderson.


Οι αγώνες της ημέρας: Σάββατο 29 Δεκεμβρίου 2018


Hopman Cup - Περθ, Αυστραλία (ITF Exhibition)

Perth Arena:

04:00 ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ
1) Katie Boulter v. Maria Sakkari*
2) Cameron Norrie v. Stefanos Tsitsipas*
3) Boulter/Norrie v. Sakkari/Tsitsipas

11:30 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ Eurosport 2
1) Ashleigh Barty v. Alize Cornet*
2) Matthew Ebden v. Lucas Pouille*
3) Barty/Ebden v. Cornet/Pouille

*Οι αγώνες των μονών μπορεί να μη γίνουν σ' αυτή τη σειρά.


Mubadala World Tennis Championship - Άμπου Ντάμπι, Η.Α.Ε. (Exhibition)

Stadium Court:
15:00 Dominic Thiem v. Karen Khachanov* COSMOTE SPORT 6HD
17:00 Novak Djokovic v. Kevin Anderson COSMOTE SPORT 6HD

*O Rafael Nadal απέσυρε τη συμμετοχή του και στη θέση του θα αγωνιστεί ο Thiem.


Qatar Open - Ντόχα, Κατάρ (ATP 250)

Court 1:
10:00 Lukas Rosol v. Marcos Baghdatis

Αναλυτικά το πρόγραμμα


Maharashtra Open - Pune, Ινδία (ATP 250)

Αναλυτικά το πρόγραμμα


Brisbane International - Μπρίσμπεϊν, Αυστραλία (ATP 250/WTA Premier)

Court 14:
05:30 Thanasi Kokkinakis v. Peter Polansky

Αναλυτικά το πρόγραμμα


ASB Classic - Ώκλαντ, Νέα Ζηλανδία (WTA International)

Court 2:
00:30 Varvara Flink v. Jaimee Fourlis

Αναλυτικά το πρόγραμμα


Shenzhen Open - Σεντζέν, Κίνα (WTA International)

Αναλυτικά το πρόγραμμα

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση