tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Οι αγώνες της ημέρας (17/10)

E-mail Εκτύπωση

Stefanos Tsitsipas - Valenitni Grammatikopoulou
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στην Στοκχόλμη, ενώ η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου, μετά και την απρόσμενη είσοδό της στον 2ο γύρο του Kremlin Cup, θα δώσει έναν από τους μεγαλύτερους αγώνες της μέχρι τώρα καριέρας της. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας.

Περίπου στις 16:00 το απόγευμα, ο Στέφανος Τσιτσιπάς αναμένεται να πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στο Intrum Stockholm Open, όπου θα ξεκινήσει την indoor season, το τελευταίο κομμάτι της χρονιάς.

Η αποστολή του δεν θα είναι καθόλου εύκολη, καθώς θα αντιμετωπίσει τον πολύ σταθερό John Millman, που παίζει το καλύτερό του τένις αυτή την περίοδο και πριν από μερικές εβδομάδες είχε κερδίσει τον Roger Federer στο US Open, για να προκριθεί στον πρώτο του προημιτελικό σε Grand Slam.

Λίγο νωρίτερα, περίπου στις 15:00 το μεσημέρι, η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου θα δώσει τον σημαντικότερο αγώνα της στο tour, απέναντι στην Anastasia Pavlyuchenkova. Η 21χρονη Ελληνίδα μπήκε στο κυρίως ταμπλό ως lucky loser και μάλιστα πέρασε με bye στον 2ο γύρο, καθώς αντικατέστησε την κορυφαία της παγκόσμιας κατάταξης, Simona Halep.

Θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στην 16άδα μιας Premier διοργάνωσης και σε περίπτωση που κάνει την υπέρβαση, θα ανταμειφθεί με 100 βαθμούς WTA, που θα τη φέρουν για πρώτη φορά μέσα στις πρώτες 150 της παγκόσμιας κατάταξης.

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις που θα γίνουν σήμερα, ξεχωρίζει ο αγώνας της Garbine Muguruza με τη 18χρονη Dayana Yastremska, που προέρχεται από 6 διαδοχικές νίκες. Στην Αμβέρσα, την πρεμιέρα του θα πραγματοποιήσει ο Milos Raonic, απέναντι στον συμπατριώτη του, Vasek Pospisil.


Οι αγώνες της ημέρας: Τετάρτη 17 Οκτωβρίου


Kremlin Cup - Μόσχα, Ρωσία (ATP 250/WTA Premier)

Centre Court:
11:00 Ons Jabeur v. Sloane Stephens SuperTennis HD
13:00 Vera Zvonareva v. Karolina Pliskova SuperTennis HD
15:00 Valentini Grammatikopoulou v.Anastasia Pavlyuchenkova
17:00 Lukas Rosol v. Karen Khachanov
18:30 Alize Cornet v.Daria Kasatkina SuperTennis HD
20:00 Marco Cecchinato v. Adrian Mannarino

Court 1:
11:00 Pierre-Hugues Herbert v. Alexander Bublik
13:00 Ricardas Berankis v. Aljaz Bedene
15:00 Kiki Bertens v. Aliaksandra Sasnovich
17:00 Daria Gavrilova v. Johanna Konta SuperTennis HD

Court 2:
11:00 Anett Kontaveit v. Kristina Mladenovic
13:00 Anastasija Sevastova v. Yulia Putintseva
15:00 Benoit Paire v. Egor Gerasimov


Stockholm Open - Στοκχόλμη, Σουηδία (ATP 250)

Centre Court:
14:30 Peter Polansky v. Denis Shapovalov SuperTennis HD
16:00 John Millman v. Stefanos Tsitsipas SuperTennis HD
19:30 Jack Sock v. Elias Ymer
21:00 Hyeon Chung v. Denis Kudla SuperTennis HD

Court 1:
13:00 Oscar Otte v. Jurgen Zopp


European Open - Αμβέρσα, Βέλγιο (ATP 250)

Center Court:
13:00 Gilles Simon v. Mackenzie McDonald
15:00 Jan-Lennard Struff v. Feliciano Lopez
19:30 Richard Gasquet v. Jiri Vesely
21:00 Vasek Pospisil v. Milos Raonic

Court 1:
13:00 Yuki Bhambri v. Salvatore Caruso
18:00 Marcel Granollers v. Cameron Norrie


Luxembourg Open - Λουξεμβούργο, Λουξεμβούργο (WTA International)

Stadium:
11:00 Pauline Parmentier v. Vera Lapko
14:00 Belinda Bencic v. Kirsten Flipkens
16:00 Carla Suarez Navarro v. Eugenie Bouchard
19:00 Dayana Yastremska v. Garbine Muguruza
21:00 Andrea Petkovic v. Katerina Siniakova

Court 1:
12:00 Fiona Ferro v. Donna Vekic
14:00 Margarita Gasparyan v. Dalila Jakupovic

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση