tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Οι αγώνες της ημέρας (30/07)

E-mail Εκτύπωση

Μαρία Σάκκαρη
Την πρεμιέρα της στο δυνατό τουρνουά του Σαν Χοσέ θα πραγματοποιήσει σήμερα η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα αγωνιστεί σε "ευρωπαϊκή" ώρα. Δείτε αναλυτικά όλους τους αγώνες της σημερινής ημέρας και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις.

Στην Ουάσινγκτον και στο Σαν Χοσέ στρέφεται το ελληνικό ενδιαφέρον του τένις γι' αυτή την εβδομάδα. Στο Σαν Χοσέ της Καλιφόρνιας βρίσκεται η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα πραγματοποιήσει σήμερα την πρεμιέρα της στο Silicon Valley Classic, αντιμετωπίζοντας την Christina McHale στις 20:00 (ώρα Ελλάδας).

Στον προτελευταίο αγώνα της ημέρας από το Σαν Χοσέ, που θα αρχίσει στις 05:00 τα ξημερώματα της Τρίτης, η Victoria Azarenka θα αντιμετωπίσει την Kateryna Bondarenko. Στο Citi Open της Ουάσινγκτον, τους πρώτους τους αγώνες για την αμερικανική hard court season θα δώσουν σήμερα οι Andy Murray και Stan Wawrinka.

Τέλος, στο Los Cabos του Μεξικού, περίπου στις 06:00 το πρωί της Τρίτης θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του ο Θανάσης Κοκκινάκης, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Taylor Fritz σε έναν δύσκολο αγώνα.


Οι αγώνες της ημέρας (30/07):


Silicon Valley Classic, Σαν Χοσέ, ΗΠΑ (WTA Premier)

Stadium:
20:00 Maria Sakkari v. Christina McHale
22:00 Sofia Kenin v. Veronica Cepede Royg
00:00 Ajla Tomljanovic v. Georgina Garcia Perez
02:00 Danielle Collins v. Danielle Lao
05:00 Victoria Azarenka v. Kateryna Bondarenko SuperTennis HD
07:00 Ashley Kratzer v. Alison Riske


Citi Open, Ουάσινγκτον, ΗΠΑ (ATP 500, WTA International)

Stadium:
21:30 Jamie Loeb v. Andrea Petkovic
23:30 Lukas Lacko v. Denis Kudla SuperTennis HD
02:00 Andy Murray v. Mackenzie McDonald COSMOTE SPORT 6 HD
04:00 Stan Wawrinka v. Donald Young COSMOTE SPORT 6 HD

Grandstand:
21:00 Svetlana Kuznetsova v. Kristie Ahn
23:00 Tim Smyczek v. Ricardas Berankis
01:00 Mikhail Youzhny v. Noah Rubin
03:00 Ana Bogdan v. Ekaterina Makarova
05:00 Caroline Dolehide v. Donna Vekic

Grandstand 2:
21:00 Katie Boulter v. Aleksandra Krunic
23:00 Ilya Ivashka v. Hubert Hurkacz
01:00 Mirza Basic v. Marius Copil
03:00 Tommy Paul v. Alex Bolt

Match Court 1:
21:00 Allie Kiick v. Xinyun Han
23:00 Evgeny Donskoy v. Malek Jaziri
01:00 Belinda Bencic v. Harriet Dart
03:00 Vasek Pospisil v. Alex De Minaur
05:00 Mayo Hibi v. Fanny Stollar


Los Cabos Open, Los Cabos, Μεξικό (ATP 250)

Estadio Pegaso:
04:00 Ernesto Escobedo v. Michael Mmoh
06:00 Taylor Fritz v. Thanasi Kokkinakis
08:00 Ivo Karlovic v. Elias Ymer

Grandstand Caliente:
04:00 Gastao Elias v. Yoshihito Nishioka
06:00 Thomas Fabbiano v. Takanyi Garanganga


Generali Open Kitzbuhel, Kitzbuhel, Αυστρία (ATP 250)

Center Court:
14:00 Jaume Munar v. Yannick Hanfmann SuperTennis HD
16:00 Guillermo Garcia-Lopez v. Dusan Lajovic SuperTennis HD
18:00 Jurij Rodionov v. Dennis Novak SuperTennis HD

Court Kuchenmeister:
12:00 Corentin Moutet v. Mikhail Kukushkin
14:00 Denis Istomin v. Federico Delbonis

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση