tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Indian Wells: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

E-mail Εκτύπωση

Στέφανος Τσιτσιπάς
Οι πολυαναμενόμενες επιστροφές των Serena Williams και Victoria Azarenka, αλλά και η πρώτη αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά στο Indian Wells Tennis Garden, ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα της 2ης ημέρας του BNP Paribas Open. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Η δράση στα γήπεδα του Indian Wells Tennis Garden θα αρχίσει στις 21:00 το βράδυ και οι αγώνες θα μεταδοθούν από το COSMOTE SPORT 6 HD.

Στο κεντρικό court, την αυλαία της 2ης ημέρας θα ανοίξουν δυο νέοι παίκτες από τις Ηνωμένες Πολιτείες, οι Taylor Fritz και Reilly Opelka. Στη συνέχεια, η επίσης ανερχόμενη Αμερικανίδα Catherine Bellis θα αντιμετωπίσει την Sara Sorribes Tormo από την Ισπανία, ενώ θα ακολουθήσει το παιχνίδι του Steve Johnson με τον Daniil Medvedev.

Περίπου στις 03:00 τα ξημερώματα της Παρασκευής, ο Ryan Harisson θα αντιμετωπίσει τον Federico Delbonis. Στις 05:00 η Serena Williams θα παίξει με την Zarina Diyas και στον τελευταίο αγώνα της ημέρας, η Victoria Azarenka θα αντιμετωπίσει την Heather Watson, στον πρώτο της αγώνα από το καλοκαίρι του 2017.

Στο Stadium 2, ο Denis Shapovalov θα αναμετρηθεί με τον Ricardas Berankis, ενώ στο Stadium 3, περίπου στις 23:00 το βράδυ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει το Μολδαβό Radu Albot, στην πρώτη του συμμετοχή στο σπουδαίο τουρνουά της Καλιφόρνια.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (08/03):

Stadium 1:
21:00 Taylor Fritz v Reilly Opelka
23:00 Sara Sorribes Tormo v Catherine Bellis
01:00 Steve Johnson v Daniil Medvedev
03:00 Ryan Harrison v Federico Delbonis
05:00 Serena Williams v Zarina Diyas
07:00 Victoria Azarenka v Heather Watson

Stadium 2:
21:00 Danielle Collins v Taylor Townsend
23:00 Borna Coric v Donald Young
01:00 Sofya Zhuk v Alize Cornet
03:00 Denis Shapovalov v Ricardas Berankis
05:00 Jared Donaldson v Evan King
06:30 Karen Khachanov v Evgeny Donskoy

Stadium 3:
21:00 Horacio Zeballos v Yuichi Sugita
23:00 Radu Albot v Stefanos Tsitsipas
01:00 Fernando Verdasco v Guido Pella
03:00 Carina Witthoeft v Su-wei Hsieh
05:00 Nicolas Kicker v Jiri Vesely

Stadium 4:
21:00 Yanina Wickmayer v Kayla Day
23:00 Vera Zvonareva v Natalia Vikhlyantseva
01:00 Christina McHale v Katerina Siniakova
03:00 Benoit Paire v Mitchell Krueger

Stadium 5:
21:00 Monica Puig v Beatriz Haddad Maia
23:00 Ivo Karlovic v Maximilian Marterer
02:00 Marius Copil v Peter Polansky

Stadium 6:
21:00 Julien Benneteau v Jeremy Chardy
00:00 Lukas Lacko v Dusan Lajovic
02:00 Jennifer Brady v Mihaela Buzarnescu

Stadium 7:
22:30 Ekaterina Makarova v Kirsten Flipkens
02:00 Lara Arruabareena v Lesia Tsurenko

Stadium 8:
22:00 Aliaksandra Sasnovich v Magda Linette

Stadium 9:
21:00 Monica Niculescu v Sorana Cirstea
23:00 Veronica Cepede Royg v Mona Barthel

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση