tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Διασυλλογικά πρωταθλήματα | Α΄φάση

E-mail Εκτύπωση

ΕΦΟΑ - Ελληνική Φίλαθλος Ομοσπονδία Αντισφαίρισης

Ξεκίνησαν χθες οι αγώνες των των Διασυλλογικών πρωταθλημάτων Ανδρών και Γυναικών για Α' εθνική κατηγορία και Β΄ Εθνικές κατηγορίες Βορρά - Νότου. Ακολουθούν τα pools και το πρόγραμμα αγώνων,

http://www.tennisnews.gr/components/com_attachments/media/icons/pdf.gif  Πρόγραμμα αγώνων Β' Ανδρών - Γυναικών Νότος: 06.12 | 07.12 | 08.12
Διασυλλογικό  Group A' Εθνικής
Διασυλλογικό  Pool Ανδρών Α' Εθνικής
Διασυλλογικό  Pool Γυναικών Α΄Εθνικής
Διασυλλογικό  Pool Ανδρών Νότος
Διασυλλογικό  Pool Γυναικών Νότος
http://www.tennisnews.gr/components/com_attachments/media/icons/pdf.gif  Pool Ανδρών Βορράς
http://www.tennisnews.gr/components/com_attachments/media/icons/pdf.gif  Pool Γυναικών Βορράς

Ακολουθούν οι προκηρύξεις των Διασυλλογικών πρωταθλημάτων Ανδρών και Γυναικών για Α' εθνική κατηγορία και Β΄ Εθνικές κατηγορίες Βορρά - Νότου.

Α΄Eθνική κατηγορία Ανδρών - Γυναικών | A' φάση
Στην Α" Φάση συμμετέχουν τα Σωματεία α) που παρέμειναν στην κατηγορία από το πρωτάθλημα του 2012 και β) οι 2 ομάδες από το Βορρά και οι 2 ομάδες από το Νότο που κατέκτησαν τις 2 πρώτες θέσεις στο πρωτάθλημα της Β" κατηγορίας 2012 αντίστοιχα. Τα σωματεία που ανήκουν στην Α Εθνική Κατηγορία για το 2013 είναι τα ακόλουθα:

Α' Ανδρών    Α' Γυναικών
1  Ο.Α. ΑΘΗΝΩΝ  Α.Ο.Α. ΦΙΛΟΘΕΗΣ
2  Α.Ο.Α. ΦΙΛΟΘΕΗΣ  Ο.Α. ΑΘΗΝΩΝ
3  Ο.Α. ΤΟΥΜΠΑ  Α.Ο.Α. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
4  Ο.Α. ΓΛΥΦΑΔΑΣ  Ο.Α. ΝΙΚΑΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ
5  Ο.Α. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ
6  Ο.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  Α.Ο.Α. ΠΑΤΡΩΝ
7  Ο.Α. ΚΕΡΚΥΡΑΣ  Ο.Α.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
8  ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α. & Α.  Α.Ο.Α. ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
9  Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ  Α.Κ.Α. ΜΑΡΑΘΩΝΑ
10  Α.Ο.Α. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  Ο.Α. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
11  Α.Ο.Α. ΠΑΤΡΩΝ  Ο.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
12  Σ.Α. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  Α.Ο.Α. ΠΑΠΑΓΟΥ
13  Α.Ο.Α. ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ  Ο.Α. ΓΟΥΔΙΟΥ
14  Ο.Α. ΣΟΥΔΑΣ  Ο.Α. ΣΟΥΔΑΣ
15  Ε.Σ.Ο.Π. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ  Ο.Α. ΤΟΥΜΠΑΣ
16  ΣΕΡΡΑΙΚΟΣ Ο.Α.  Α.Ο.Α. ΙΦΙΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
  • Το κάθε Σωματείο συμμετέχει με μία ομάδα.
  • Η κάθε ομάδα συμμετέχει, με 2 παίκτες-τριες (υποχρεωτικά) και 2 αναπληρωματικούς-ές(προαιρετικά), καθώς και με έναν προπονητή-τρια (υποχρεωτικά). Στην περίπτωση που κάποια ομάδα αδυνατεί να έχει προπονητή-τρια, μπορεί να συμμετάσχει και αντί για προπονητή να οριστεί από το Σωματείο ένας αρχηγός, ο οποίος-α μπορεί να είναι και κάποιος-α από τους-τις παίκτες-τριες της ομάδας.
  • Δικαίωμα συμμετοχής έχουν παίκτες,-τριες γεννημένοι από το 1999 και πριν.
  • Ομάδα που δεν Θα δηλώσει συμμετοχή ή που Θα δηλώσει συμμετοχή αλλά δεν Θα συμμετάσχει στο Πρωτάθλημα του 2013, Θα υποβιβάζεται αυτόματα στην Β΄ Κατηγορία για το 2014.

Β΄Eθνική κατηγορία Ανδρών - Γυναικών Νότος | A' φάση

B' Ανδρών - Νότος
  Β' Γυναικών - Νότος
1  Ο.Α.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΜΙΚΡΟΙ ΑΣΣΟΙ  Ο.Α.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΜΙΚΡΟΙ ΑΣΣΟΙ
2  Α.Ο.Α.ΠΑΠΑΓΟΥ  Ο.Α.ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
3  Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ  Α.Ε.Κ.ΤΡΙΠΟΛΗΣ
4  Ο.Α.ΓΟΥΔΙ  Ο.Α.ΚΟΡΙΝΘΟΥ
5  Α.Ε.Κ.ΤΡΙΠΟΛΗΣ  Α.Σ.ΠΕΡΑ
6  Ο.Α.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  Α.Ο.Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
7  Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ  Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ
8  Α.Ο.Π.ΦΑΛΗΡΟΥ  Ο.Α.ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ Ο ΣΥΘΑΣ
9  Ο.Α.ΚΟΡΙΝΘΟΥ  ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.& Α.
10  Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ  Ο.Α.ΖΩΓΡΑΦΟΥ
11  Ο.Α.ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
12  Α.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
13  Ο.Α.ΧΑΛΚΙΔΑΣ
14  Ο.Α.ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
15  Σ.Φ.Α.ΜΕΣΙΣΣΙΩΝ Ο ΦΟΙΒΟΣ
  • Το κάθε Σωματείο συμμετέχει με μία ομάδα.
  • Η κάθε ομάδα συμμετέχει, με 2 παίκτες-τριες (υποχρεωτικά) και 2 αναπληρωματικούς-ές(προαιρετικά), καθώς και με έναν προπονητή-τρια (υποχρεωτικά). Στην περίπτωση που κάποια ομάδα αδυνατεί να έχει προπονητή-τρια, μπορεί να συμμετάσχει και αντί για προπονητή να οριστεί από το Σωματείο ένας αρχηγός, ο οποίος-α μπορεί να είναι και κάποιος-α από τους-τις παίκτες-τριες της ομάδας.
  • Δικαίωμα συμμετοχής έχουν παίκτες,-τριες γεννημένοι από το 1999 και πριν.
  • Ομάδα που δεν Θα δηλώσει συμμετοχή ή που Θα δηλώσει συμμετοχή αλλά δεν Θα συμμετάσχει στο Πρωτάθλημα του 2013, Θα υποβιβάζεται αυτόματα στην Γ΄ Κατηγορία για το 2014.

Β΄Eθνική κατηγορία Ανδρών - Γυναικών Βορράς | A' φάση

Β' Ανδρών - Βορράς
  Β' Γυναικών - Βορράς
1  ΦΘΙΩΤΙΚΟΣ Ο.Α.  Ο.Α.ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2  Α.Σ.ΟΡΦΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ  Σ.Α.ΣΕΡΡΩΝ
3  Ο.Α.ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ  Ο.Α.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
4  Φ.Ο.Α.ΝΕΑΠΟΛΗΣ  Ε.Σ.Ο.Π.ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ
5  Ο.Α.ΞΑΝΘΗΣ  Ο.Α.ΑΡΙΔΑΙΑΣ
6  Σ.Α.ΣΕΡΡΩΝ  Ο.Α.ΞΑΝΘΗΣ
7  Ο.Α. ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ  Ε.Α.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
8  Ο.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ  Ο.Α.ΒΕΡΟΙΑΣ
9  Ο.Α.ΕΔΕΣΣΑΣ  Α.Γ.Ο.ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ
10  Ο.Α.ΑΡΙΔΑΙΑΣ  Ο.Α.ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
11  Ο.Α.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
12  Α.Ο.Α.ΚΑΒΑΛΑΣ
13  Α.Ο.Α.ΙΦΙΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
14  Ο.Α.ΚΕΛΕΤΡΟΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
15  Α.Γ.Ο.ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ
16  Ο.Α.ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
  • Το κάθε Σωματείο συμμετέχει με μία ομάδα.
  • Η κάθε ομάδα συμμετέχει, με 2 παίκτες-τριες (υποχρεωτικά) και 2 αναπληρωματικούς-ές(προαιρετικά), καθώς και με έναν προπονητή-τρια (υποχρεωτικά). Στην περίπτωση που κάποια ομάδα αδυνατεί να έχει προπονητή-τρια, μπορεί να συμμετάσχει και αντί για προπονητή να οριστεί από το Σωματείο ένας αρχηγός, ο οποίος-α μπορεί να είναι και κάποιος-α από τους-τις παίκτες-τριες της ομάδας.
  • Δικαίωμα συμμετοχής έχουν παίκτες,-τριες γεννημένοι από το 1999 και πριν.
  • Ομάδα που δεν Θα δηλώσει συμμετοχή ή που Θα δηλώσει συμμετοχή αλλά δεν Θα συμμετάσχει στο Πρωτάθλημα του 2013, Θα υποβιβάζεται αυτόματα στην Γ΄ Κατηγορία για το 2014.
 

Σχετικά Άρθρα


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση