tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Ξεκινά το Status Athens Open

E-mail Εκτύπωση

Έφτασε η ώρα για το πρώτο σερβίς και στο φετινό STATUS ATHENS OPEN, το διεθνές επαγγελματικό τουρνουά τένις αντρών 125.000$ του ATP Challenger, το οποίο, από το 2008, κάθε χρόνο τέτοια εποχή, δίνει στο αθηναϊκό κοινό την ευκαιρία να δει αγωνιζόμενους, αφενός σπουδαίους παίκτες από όλο τον κόσμο, αφετέρου τους καλύτερους Έλληνες.

Με τη συμμετοχή 19 Ελλήνων ξεκινούν το Σάββατο 9 Απριλίου τα προκριματικά, από τα οποία θα προκύψουν οι 4 παίκτες, που θα συμπεριληφθούν στο κυρίως ταμπλό του τουρνουά, οι αγώνες του οποίου θα αρχίσουν την Δευτέρα.



Μετά την κλήρωση, που πραγματοποίησε ο επιδιαιτητής του τουρνουά Κάρλ Μπόλντουϊν, προέκυψαν 6 «εμφύλιοι» στον α΄ γύρο: Μουράτογλου- Βέρμπης, Παπαχριστόπουλος- Σιδεράκος, Μπισμπίκος-Μαυρονικόλας, Λουκαρέας-Τριάντης, Σταυρόπουλος-Κόκκοτας, Σερκεδάκης-Μανόλης.

Οι υπόλοιποι Έλληνες κληρώθηκαν στον α΄ γύρο με: Στεργίου- Σμιρνόφ (Ουκρανία, Νο 1), Ψαρρός- Καρανούσιτς (Κροατία, Νο 5), Καλοβελώνης-Ελγκίν (Ρωσία, Νο 2), Μίκος-Καρλής (Αυστραλία), Γεμουχίδης, Νο 7- Ααρον (ΗΠΑ), Γιωτόπουλος- Λεντόφσκιχ (Ρωσία, Νο 4), Ταράσης- Κρατσιούν (Ρουμανία, Νο 6).

Το πρόγραμμα του Σαββάτου θα αρχίσει στις 12.00 και οι αγώνες θα γίνουν σε τρία γήπεδα. Το STATUS ATHENS OPEN 2011 θα διεξαχθεί από τις 9 έως τις 17 Aπριλίου 2010, στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού Κέντρου Αντισφαίρισης στο Μαρούσι. Καθ όλη την διάρκειά του η είσοδος θα είναι ΕΛΕΥΘΕΡΗ για το κοινό.

Ολόκληρο το πρόγραμμα του Σαββάτου:

CENTRE COURT start 12:00 noon
Qualifying - M Elgin (RUS) vs [WC] M Kalovelonis (GRE)
Qualifying - M Ledovskikh (RUS) vs G Giotopoulos (GRE)

Not Before 2:00 PM
Qualifying - M Psarros (GRE) vs R Karanusic (CRO)
Qualifying - T Aaron (USA) vs P Gemouchidis (GRE)

Not Before 5:00 PM
Qualifying - A Kumantsov (RUS) vs B Battistone (USA)
Qualifying - A Smirnov (UKR) vs A Stergiou (GRE)

COURT 5 start 12:00 noon
Qualifying - G Tarassis (GRE) vs T Craciun (ROU)
Qualifying - A Manolis (GRE) vs [WC] N Serkedakis (GRE)

Not Before 2:00 PM
Qualifying - T Huey (PHI) vs G Bastl (SUI)
Qualifying - F Triantis (GRE) vs D Loucareas (GRE)

Not Before 5:00 PM
Qualifying - P Bismpikos (GRE) vs L Mavronikolas (GRE)

COURT 4 start 12:00 noon
Qualifying - D Martin (USA) vs D Sitak (RUS)
Qualifying - N Kokkotas (GRE) vs V Stavropoulos (GRE)

Not Before 2:00 PM
Qualifying - [WC] F Papachristopoulos (GRE) vs [WC] A Siderakos (GRE)
Qualifying - [WC] K Mikos (GRE) vs C Karlis (AUS)

Not Before 5:00 PM
Qualifying - [WC] A Mouratoglou (GRE) vs A Verbis (GRE)

 
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση