tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Με επιτυχία ολοκηρώθηκε το 1ο Τουρνουά Αιγαίου Junior 2019 (Pics)

E-mail Εκτύπωση

15 16 9 megali
Με πολύ καλές καιρικές συνθήκες και απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η διοργάνωση του 1ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΙΓΑΙΟΥ JUNIOR 2019. Στο Τουρνουά που διοργάνωσε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Κω, στις Κατηγορίες U10 ORANGE – U10 GREEN – U13 GREEN – U12 – U14 –U16 & U18, αγωνίστηκαν 174 Αγόρια & κορίτσια. Εκτός από τους αγώνες του μονού σχεδόν όλοι οι αθλητές συμμετείχαν και στο τουρνουά διπλού.

Το μεσημέρι της Κυριακής έγινε η τελετή των απονομών.

Η περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου που συνδιοργάνωσε το τουρνουά εκπροσώπησε η Κυρία Νάκη Φρίντυ και παρευρέθηκε από τον Δ.Ο.Π.Α.Β του Δήμου Κω ο Κύριος Κεφάλας Βασίλης.

Το Δ.Σ. του Ο.Α ΚΩ ευχαριστεί θερμά όλους όσους συνέβαλαν στην άψογη διοργάνωση του Τουρνουά και ιδιαίτερα τον εντεταλμένο περιφερειακό σύμβουλο σε θέματα αθλητισμού κύριο Νίκο Νικολή, το Δήμο Κω, τους μόνιμους ιδιώτες Χορηγούς του Ομίλου, τους ανθρώπους που εργάστηκαν, τη γραμματεία των αγώνων και τους προπονητές .

Διακρίθηκαν οι Αθλητές:

ΑΓΟΡΙΑ  U18

  1. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΜΑΧΙΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (Ο.Α ΚΩ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U18

  1. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (RTA)
  2. ΣΚΟΥΡΜΑΛΑ ΒΑΣΙΑ (Ο.Α ΚΩ)
  3. ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (Ο.Α ΛΕΡΟΥ)

ΑΓΟΡΙΑ U16

  1. ΠΙΣΤΟΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΦΡΑΓΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
  3. ΠΑΤΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ (Ο.Α ΚΩ)
  4. ΧΑΛΙΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (Ρ.Α.Α)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U16

  1. ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΝΙΝΑ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΤΣΟΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (Ρ.Ο.Α)
  3. ΚΑΦΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΑ (Ο.Α ΚΩ)
  4. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ (Α.Ο.Α. ΛΕΡΟΥ)

ΑΓΟΡΙΑ U14

  1. ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (Ο.Α ΚΩ)
  2. ΜΠΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΤΖΑΝ (Ο.Α ΚΩ)
  3. ΠΟΥΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
  4. ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (Ρ.Ο.Α)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14

  1. ΣΠΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ο.Α ΚΩ)
  2. ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΙΩΑΝΝΑ (Ο.Α ΚΩ)
  3. ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΚΑΣΣΙΑΝΗ (Ρ.Ο.Α)
  4. ΛΥΚΟΠΑΝΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ (Ρ.Ο.Α)

ΑΓΟΡΙΑ U 12

  1. ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
  2. ΠΑΜΠΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (Ρ.Ο.Α)
  3. ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
  4. ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12

  1. ΠΟΥΛΑΚΗ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (Ο.Α ΚΩ)
  3. ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ ΑΝ (Ρ.Ο.Α)
  4. ΚΑΣΛΗΟΓΛΟΥ ΣΕΛΙΝ (Ρ.Ο.Α)

ΑΓΟΡΙΑ U10 (GREEN)

  1. ΛΥΚΟΥΡΕΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (Ο.Α. ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ)
  2. ΧΡΥΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
  3. ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
  4. ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΔΡΕΑΣ (Ο.Α ΚΩ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 (GREEN)

  1. ΠΕΡΓΑΝΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΡΕΤΟΥΣΑ (Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
  3. ΤΖΙΩΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ (Ο.Α ΚΩ)
  4. ΠΑΣΧΑΛΗ ΡΕΝΙΑ (Ο.Α ΚΩ)

ΑΓΟΡΙΑ U13 ( GREEN )

  1. ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (Ο.Α ΚΩ)
  2. ΜΥΤΙΛΙΝΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (Ο.Α ΚΩ)
  3. ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΗΛΙΑΣ (Ο.Α ΚΩ)
  4. ΓΑΛΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (Ο.Α ΚΩ)

ΚΟΡΙΤΣΙA U13 (GREEN)

  1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ (Ο.Α. ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ)
  2. ΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ (Ο.Α ΚΩ)
  3. ΚΑΡΒΕΛΑ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ (Ο.Α ΚΩ)
  4. ΦΡΑΖΗ ΕΡΑΤΩ (Ο.Α ΚΩ)

ΑΓΟΡΙΑ U 10 ORANGE (ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ)

ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ - ΚΩΣ

  • ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Ο.Α ΚΩ)
  • ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ (Ο.Α ΚΩ)
  • ΚΟΥΛΙΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (Ο.Α ΚΩ)
  • ΠΟΡΗΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ (Ο.Α ΚΩ)
  • ΣΒΥΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (Ο.Α ΚΩ)
  • ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (Ο.Α ΚΩ)
  • ΤΑΛΚΙΟΥΖ ΜΕΧΜΕΤ (Ο.Α ΚΩ)
  • ΤΑΣΣΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (Ο.Α ΚΩ)
  • ΦΙΟΡΑΒΑΝΤΗΣ (Ο.Α ΚΩ)

2η ΟΜΑΔΑ - ΡΟΔΟΣ

  • ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΟΜ (Ρ.Ο.Α)
  • ΚΑΒΟΥΚΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ(Ρ.Ο.Α)
  • ΜΑΥΡΟΝΙΚΟΛΑΣ ΕΚΤΩΡΑΣ(Ρ.Ο.Α)
  • ΜΙΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ(Ρ.Ο.Α)
  • ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ(Ρ.Ο.Α)
  • ΠΕΡΓΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ(Ρ.Ο.Α)
  • ΡΑΜΜΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ(Ρ.Ο.Α)
  • ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΤΑΜΑΤΗΣ(Ρ.Ο.Α)
  • ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (Ρ.Α.Α)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 ORANGE (ΟΜΑΔΙΚΟ)

ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ - ΡΟΔΟΣ

  • ΜΑΓΟΥ ΦΙΛΑΡΕΤΗ (Ρ.Ο.Α)
  • ΜΑΝΕΤΤΑ ΕΒΡ (Ρ.Ο.Α)
  • ΝΙΣΥΡΙΟΥ ΣΟΦΙΑ (Ρ.Ο.Α)
  • ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ (Ρ.Ο.Α)
  • ΧΑΡΙΣΗ  ΑΙΜΙΛΙΑ (Ρ.Ο.Α)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 ORANGE

2η ΟΜΑΔΑ – ΚΩΣ

  1. ΓΟΥΝΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (Ο.Α ΚΩ)
  2. ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΡΟΔΙΑ (Ο.Α ΚΩ)
  3. ΠΛΙΤΣΗ ΖΩΗ (Ο.Α ΚΩ)
  4. ΤΣΩΝΗ  ΔΗΜΗΤΡΑ (Ο.Α ΚΩ)
  5. ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΟΑΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U18

  1. ΠΑΡΙΣΗΣ (Ρ.Α.Α) / ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΠΑΤΡΗΣ (Ο.Α ΚΩ) / ΜΑΧΙΝΗΣ (Ο.Α ΚΩ)

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U18

  1. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΡ (Ρ.Α.Α) / ΤΣΩΛΗ ΦΑΙΗ
  2. ΡΟΑΠΑΤΡΗΣ (Ο.Α ΚΩ) / ΜΑΧΙΝΗΣ (Ο.Α ΚΩ)

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U14

  1. ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ (Ο.Α ΚΩ) / ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗΣ (Ο.Α ΚΩ)
  2. ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ (Ρ.Ο.Α) / ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ (Ρ.Ο.Α)

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14

  1. ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ (Ρ.Ο.Α) / ΛΥΚΟΠΑΝΤΗ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ  (Ο.Α ΚΩ) / ΤΡΟΥΜΟΥΣΗ ΚΑΤ (Ο.Α ΚΩ)

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U12

  1. ΚΑΒΟΥΡΑΣ (Ο.Α. ΛΕΡΟΥ) / ΠΑΤΑΚΙΟΥΤΗΣ (Ο.Α ΛΕΡΟΥ)
  2. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (Ο.Α ΚΩ) / ΜΠΑΙΜΑΚΟΣ (Ο.Α ΚΩ)

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12

  1. ΚΑΣΛΗΟΓΛΟΥ (Ρ.Ο.Α) /  ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΣΚΟΥΡΜΑΛΑ (Ρ.Ο.Α) / ΠΟΛΑΚΗ (Ρ.Ο.Α)

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U10

  1. ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΣ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜ) / ΡΟΔΙΤΗΣ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜ)
  2. ΓΕΡΑΚΙΟΣ (Ρ.Ο.Α) / ΧΡΥΣΟΣ ΠΑΝΑΓ (Ρ.Ο.Α)

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U13 ( GREEN )

  1. ΚΑΡΔΑΡΑΣ  (Ο.Α ΚΩ) / ΜΥΤΙΛΙΝΙΟΣ (Ο.Α ΚΩ)
  2. ΔΡΙΒΑΣ (Ο.Α ΚΩ) / ΖΑΧΑΡΙΟΥ (Ο.Α ΚΩ)

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U13 ( GREEN )

  1. ΠΕΡΓΑΝΤΗ (Ρ.Ο.Α) / ΠΙΣΤΟΛΑ (Ρ.Ο.Α)
  2. ΜΑΓΟΥ (Ρ.Ο.Α) / ΤΖΙΩΡΑ (Ρ.Ο.Α)

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση