Διαφήμιση

Προκήρυξη 9ου Summer Of Tennis 2017

E-mail Εκτύπωση

1 9o summer tennis open 2017
Ανακοινώθηκε η προκήρυξη του 9ου Summer Of Tennis Ανδρών - Γυναικών , το οποίο θα πραγματοποιηθεί στο Αθλητικό Κέντρο Αγίου Νικολάου, από την Παρασκευή 4 Αυγούστου έως και την Κυριακή 13 Αυγούστου. Δείτε αναλυτικά την προκήρυξη της διοργάνωσης.Ημερομηνίες αγώνων.

Διπλά

Ανδρών – Γυναικών – Μικτά (ανάλογα με τις συμμετοχές)

Σε περίπτωση που δεν δηλωθούν τουλάχιστον 6 συμμετοχές, δεν διεξάγεται η συγκεκριμένη κατηγορία, αλλά οι συμμετέχοντες μπορούν να λάβουν μέρος στην αμέσως ανώτερη κατηγορία (εάν το επιθυμούν).

Το τουρνουά θα διεξαχθεί με το σύστημα αγώνων νοκ άουτ (κυρίως ταμπλό). Οι χαμένοι του 1ου γύρου θα αγωνισθούν σε ταμπλό consolation.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στα 2 νικηφόρα σετ των 6 game (6-6, tiebreak των 7 πόντων) & Champions-Tiebreak (10p) το 3ο σετ. Μόνο οι τελικοί όλων των κατηγοριών παίζουν κανονικό τρίτο σετ αν χρειαστεί. Η κατηγορία Division 3 Γυναικών παίζει ένα νικηφόρο σετ στα 6 game (με tiebreak στο 6-6). Στα διπλά, ισχύει το No-Ad (receiverschoice).

Υποχρεώσεις αθλητών

Οι αγωνιζόμενοι οφείλουν να προσέρχονται 10 λεπτά πριν τον αγώνα τους στην γραμματεία. Αθλητής/-τρια που δεν θα παρουσιαστεί εντός 10 λεπτών από την προγραμματισμένη ώρα της συνάντησης θα χάνει τον αγώνα.

Πληροφορίες δήλωσης συμμετοχής

Δηλώσεις συμμετοχής έως και την Τετάρτη 2/8/2017 και ώρα 17:00(μετά την προκαθορισμένη ώρα δεν θα γίνει δεκτή καμιά άλλη συμμετοχή)

Δηλώσεις συμμετοχής ηλεκτρονικά, σε ειδική φόρμα στην ιστοσελίδα του Συλλόγου, http://messinitennis.gr/index.php/tennis-tournament-messini-greece ή στον κ. Τάκη Καλογερόπουλο τηλ. 6987 059559 ή στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Στη δήλωση συμμετοχής οι αθλητές/-τριες πρέπει οπωσδήποτε να αναγράφουν

• Κινητό τηλέφωνο επικοινωνίας
  • Email
  • Κατηγορίες/επίπεδο στις οποίες επιθυμούν να συμμετέχουν
  • Ημέρα και ώρες (πρωί-απόγευμα) που δεν μπορούν να αγωνισθούν.

· Οι συμμετέχοντες στο τουρνουά δηλώνουν υπεύθυνα ότι αγωνίζονται με απόλυτη προσωπική τους ευθύνη όσον αφορά την κατάσταση της υγείας τους και ότι έχουν προηγουμένως προβεί στις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις.

· Στη στήλη με τα κωλύματα, οι συμμετέχοντες να αναγραφούν τον συμπαίκτη που επιθυμούν να αγωνιστούν μαζί στα διπλά.

Παράβολο συμμετοχής: 15 Ευρώ για μια κατηγορία,+ 10€ για επιπλέον (διπλά-μικτά).

Ενημέρωση αγωνιζόμενων

Οι αγωνιζόμενοι οφείλουν να ενημερώνονται με δική τους ευθύνη για την ημέρα και ώρα τέλεσης του αγώνα τους.

Οι αγωνιζόμενοι θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερώνονται για το πρόγραμμα καθώς και τα αποτελέσματα :

-τηλεφωνικά, στις γραμμές 6932 582181 κ. Λυμπερόπουλο Γιάννη – 6983 506141 κ. Δρακόπουλο

Κλήρωση αγώνων

Η κλήρωση των αγώνων θα γίνει δημόσια την Τετάρτη 2 Αυγούστου (18:00) στα γήπεδα του Ομίλου Αντισφαίρισης Μεσσήνης και θα μπορέσει να την παρακολουθήσει οποίος επιθυμεί.

4ο 2011

Αλεβιζόπουλος Κων/νος - Αλεβιζόπουλος Φιλ. (ΟΑ Γλυφάδας)
Βάσια Μπίζου - Φωτεινάκη Σύλβια,
Διεξαγωγή: 22/7-7/8

5ο 2012

Άγγελος Abou Arraj Vs Λάγαρης Παναγιώτης(6-2, 6-4)
Γυναικών: Έλενα Καλογεροπούλου
Διεξαγωγή: 22/7-12/8

6ο 2014

Γαλάνης Νίκος - Καρελάς Παναγιώτης 6-0/7-6
Μπίζου Βάσια - Χασομέρη Βαρβάρα 6-3, 7-6.
Διπλά Ανδρών Μπαζιωτόπουλος - Παπαντωνίου Vs Κωνστάνταρο-Arlotta).
Μικτά Διπλά: Κωνστάνταρος/Μπίζου.
Διεξαγωγή: : 2-10/8/2014

7ο 2015

Ανδρών Division1, νικητής ο τεχνικός διευθυντής του ΟΑ Καλαμάτας Χρήστος Χριστόπουλος που νίκησε στον τελικό τον Αθηναίο Δημήτρη Κάκαρη 6-1/6-0. Την 3η θέση κατέλαβε ο Άρις Παπαγιαννόπουλος κερδίζοντας στον μικρό τελικό τον Κουλουμπό Χαράλαμπο της αγωνιστικής ομάδας του ΟΑ Καλαμάτας 6-1/6-1.

Ανδρών Division2, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιάννης Τσακόπουλος (ΣΑ Μεσσήνης) κερδίζοντας στον τελικό τον Αργύρη Μπάλα από τη Σπερχογεία με 2-1σετ (3-6/7-5/10-7). Την 3η θέση κατέκτησε ο Δημήτρης Σπανός νικώντας στον μικρό τελικό τον Δημήτρη Δημητρόπουλο από τη Μεσσήνη με 6-2/6-4.

Στις γυναίκες νικήτρια η Αγγελική Κουλουμπού του ΟΑ Καλαμάτας η οποία κέρδισε στο μεγάλο τελικό την επίσης Καλαματιανή Χριστίνα Εξηνταβελώνη με 6-4/7-6. Την 3η κατέλαβε η Άννα Προδρόμου από τη Μεγαλόπολη, κερδίζοντας την Αθηναία Ευαγγελία Γεωργαρά με 6-1/6-0.

Διπλά Ανδρών για 2η συνεχή φορά Μπαζιωτόπουλος - Παπαντωνίου (Μιχαλόπουλο - Παπαγιαννόπουλο 6-4/6-2).
Διεξαγωγή: : 2-20/8/2014

8ο 2016

Διεξαγωγή 20-30/8

Στην μεγάλη κατηγορία των Ανδρών Division1, μεγάλος νικητής ο Arlotta Fabrizio, ο οποίος κέρδισε στο μεγάλο τελικό το Στάθη Χρήσιμο αρκετά δύσκολα με 6-4/6-3. Στα ημιτελικά οι φιναλίστ είχαν αποκλείσει τους Θύμιο Σπανό (6-1/6-0) και Αργύρη Μπάλα (6-2/6-0) αντίστοιχα. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Θύμιος Σπανός.

Στην κατηγορία των Ανδρών 2η κατηγορία, στο μεγάλο τελικό που κρίθηκε στο tiebreak στο 2ο σετ (7-2) μεγάλος νικητής ο Δρακόπουλος Βασίλης του ΣΑ Μεσσήνης που κέρδισε τον Σπύρο Λιναρδάκη του ΟΑ Καλαμάτας με 2-0 σετ (6-3/7-6). Στους ημιτελικούς είχαν προκριθεί κερδίζοντας τον Τάσο Παντελίδη (6-1/7-5) & Παναγιώτη Καλογερόπουλο (6-1/6-3) αντίστοιχα. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Τάσος Παντελίδης.