tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Άνετη η Γραμματικοπούλου

E-mail Εκτύπωση

Άνετη η Γραμματικοπούλου

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου προκρίθηκε στον 2o γύρο του κυρίως ταμπλό των γυναικών που διεξάγεται στις σύγχρονες εγκαταστάσεις του Lyttos Beatch Hotel στη Χερσόνησσο Ηρακλείου Κρήτης Στο πλαίσιο του 3rd Hellenic Zeus ITF Pro Circuit τη Δευτέρα (14/10).
H Eλληνίδα αθλήτρια είχε ένα εύκολο μεσημέρι με αντίπαλο την Βρετανίδα Dominique Covington και επικράτησε άνετα 2-0 σετ (6-2, 6-1).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των γυναικων: Μονό (14/10)

Mandy Wagemaker (Ned) Vs Polina Novocelina (Rus) 6-4, 6-3
Elisabeth Kobak (USA) Vs Charlotte Van Der Meij (NED) 6-1, 1-6, 1-6
Laetitia Sarrazin (FRA) Vs Jelena Stojanovic (AUS) 5-7, 6-1, 6-0
Rosalie Van Der Hoek (NED) Vs Kyria Dunford (GBR) 6-2, 6-2
Martina Caciotti (ITA) Vs Sabina Shaydullina (RUS) 1-6, 0-6
Beatrice Torelli (ITA) Vs Ulyana Ayzatulina (RUS) 6-2 / 6-2
Dominique Covington (GBR) Vs Valentini Grammatikopoulou (GRE) 2-6, 1-6
Lauren Mcminn (GBR) Vs Lisa Sabino (SUI) 1-6, 2-6

Αρνητικός ήταν ο απολογισμός στους άνδρες αφού κανένας απο τους τέσσερις αθλητές μας δεν κατάφερε να προκριθεί στο κυρίως ταμπλό των Ανδρών που θα ξεκινήσουν την Τρίτη (15/10).
Πιο συγκεριμένα ο Αντώνης Σταμένος γνώρισε την ήττα 2-0 σέτ (6-2, 6-0) απο τον Τσέχο Bisko Michail, ενω ο Παναγιώτης Καζανίδης  αποκλείστηκε με 2-0 σέτ (7-5 / 6-0) απο τον Ελβετό Jessy Kalambay.
Οι Ελληνοκυπριακές μάχες βρήκαν νικητές τους Κύπριους αθλητές Κυράτζη Σέργη και Χατζηγεωργίου Χρήστο έναντι των Ελλήνων Κάλντγουελ Αλέξανδρο-Βασίλειο και Βέρμπη Αθανάσιο με 2-0 σέτ (6-3, 6-1) και (6-4, 6-3) αντίστοιχα, στα πλαίσια του 2ου γύρου των προκριματικών του 3rd Hellenic ITF Pro Circuit.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους άνδρες: (14/10)

Michail Bisco (CZE) Vs Antonios Stamenos (GRE) 6-2 / 6-0
Boris Nicola Bakalov (BUL) Vs Gil Uwe Grund (GER) 6-1 / 6-1
Loic Perret (SUI) Vs Arseniy Morozov (RUS) 6-2 / 6-1
Jessy Kalambay (SUI) Vs Panagiotis Kazanidis (GRE) 7-5 / 6-0
Sergis Kyratzis (CYP) Vs Alexandros-Vasileios Kalntgouel (GRE) 6-3 / 6-1
Joe Cooper (GBR) Vs Kevin Kylar (CAN) 1-6 /2-6
Christos Hadjigeorgiou (CYP) Vs Athanasios Verbis (GRE) 6-4 / 6-3
Igor Solomatin (UKR) Vs Adrian Bodmer (SUI) 0-6 / 0-6

Το αυριανό πρόγραμμα των ανδρών (15/10)

Στο πρόγραμμα της Τρίτης ξεχωρίζει ο αγώνας του Γιάννη Μπροκάκη απέναντι στον Στέλιο Περδικογιάννη στις 13:30.
Νωρίτερα θα υπάρξουν οι αναμετρήσεις του Σέργη Κυράτζη με τον Τσέχο Martin Fafl και του Χρήστου Χατζηγεωργίου εναντίον του Καναδού Kevin Kylar. Και τα τρία παιχνίδια θα είναι στα πλαίσια του 1ου γύρου στο κυρίως ταμπλό που ξεκινά αύριο (15/10).

Ελληνικές συμμετοχές θα έχουμε και στο διπλό των ανδρών, με τους Παναγιώτη Καζανίδη και Αθανάσιο Βέρμπη να ρίχνονται στη μάχη εναντίον των Ιταλών Alessandro Bega και Giacomo Oradini στις 13:30, ενώ στις 15:00 θα έχουμε τον ελληνικό εμφύλιο ανάμεσα στο δίδυμο του Χάρη Καπογιάννη με τον Νίκο Κόκοτα και σ'αυτό του Αλέξανδρου-Βασίλειου Κάλντγουελ με τον Αντώνη Σταμένο.

Οι Κύπριοι Χρήστος Χατζηγεωργίου Και Σέργης Κυράτζης θα βρούν στο δρόμο τους, τους Βούλγαρους Boris Nicola Bakalov και Valentin Dimov (No.4 του του κυρίως ταμπλό).

Αναλυτικά το αυριανό προγραμμα στους άνδρες Μονό (14/10)

Artur De Greef (BEL) Vs Loic Perret (SUI)
Michail Bisko (CZE) Vs Francesvo Vilardo (ITA)
Martin Fafl (CZE) Vs Sergis Kyratzis (CYP)
Christos Hadjigeorgiou (CYP) Vs Kevin Kylar (CAN)
Martin Vaisse (FRA) Vs Tom Kocevar-Desman (SLO)
Valentin Dimov (BUL) Vs Tobias Simon (GER)
Ioannis Brokakis (GRE) Vs Stilianos Perdikogiannis (GRE)
Nils Brinkman (GER) Vs Adam Pavlasek (CZE)

To αυριανό πρόγραμμα των γυναικών (15/10)

Στις γυναίκες ολοκληρώνεται ο 1ος γύρος του κυρίως ταμπλό στο μονό, με το ελληνικό ενδιαφέρον να είναι στραμμένο στους αγώνες της Αγγελικής Καΐρη απέναντι στην Τσέχα Dominika Paterova και της Αγνής Στεφάνου Νο.6 του ταμπλό εναντίον της Γιαπωνέζας Nozomi Fujioka.
Ελληνικό ενδιαφέρον θα υπάρξει και στο διπλό γυναικών αφου η Αγγελική Καΐρη με την Jelena stojanovic από την Αυστραλία θα αντιμετωπίσουν την Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου και την Ρωσσίδα Ulyana Ayzatulina, No.4 του ταμπλό.

Αναλυτικά το αυριανό πρόγραμμα των γυναικών: Μονό (15/10)

Angeliki Kairi (GRE) Vs Dominika Paterova (CZE)
Lena-Parie Hoffman (GER) Vs Kasandra Kozub (POL)
Alexandra Nancarrow (AUS) Vs Theresa Kleinsteuber (GER)
Nozomi Fujioka (JPN) Vs Agni Stefanou (GRE)
Tanaporn Thongsing (THA) Vs Weronika Jasmina Forys (POL)
Laura Schaeder (GER) Vs Veronika Kolarova (CZE)
Maria Marfutina (RUS) Vs Eugeniya Pashkova (RUS)
Natalia Zorgovska (SVK) Vs Giulia Guidetti (ITA)

Mεγάλος χορηγός τίτλου της σημαντικής αυτής διοργάνωσης που θα διεξαχθεί υπό την αιγίδα της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης (ΕΦΟΑ) είναι η εταιρία Hellenic Zeus Travel Services. Άλλοι σημαντικοί χορηγοί της σειράς των 10 τουρνουά είναι οι εταιρίες: HEAD, TOYOTA – Παπακαλιάτης Α.Ε., ACE Tennis Academy, Cleanup laundries, ART, LadyBug και Success.

Χορηγοί επικοινωνίας: tennisnews.gr, newsit, Κρήτη Σπορ Fm 87,6, prismanews.gr, Prismasport, CRETELIFE.gr, ΚΡΗΤΗ TV, Νέα Κρήτη, tv CRETA, gazzetta.gr, CRETE2DAY, Flashnews.gr, CRETALIVE, CretePlus.gr, Κύδων Τηλεόραση, η εφημερίδα Πατρίς και η Νέα Τηλεόραση Κρήτης.

Μπορείτε να ενημερώνεστε καθημερινά για την αγωνιστική δράση της ημέρας, live παρακολούθηση αγώνων καθώς και πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την επίσημη ιστοσελίδα της διοργάνωσης http://www.helleniczeustennis.com και από την σελίδα του tennisnews.gr.

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση