tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Στέφθηκε με επιτυχία το Aridea Cup (pics)

E-mail Εκτύπωση

Aridea Cup 2013

Ολοκληρώθηκε το πρώτο Aridea Cup, που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία ο Όμιλος Αντισφαίρισης Αριδαίας.

Οι συμμετέχοντες έμειναν με τις καλύτερες εντυπώσεις τόσο από την διοργάνωση όσο και από την φιλοξενία και τις ομορφιές της περιοχής.

Στο πρωτάθλημα αυτό συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες από την Ελλάδα, την Κύπρο, το Ισραήλ, την Βουλγαρία, την Σερβία, την Ουγγαρία, την Ρουμανία, την Πολωνία, την Γερμανία, το Βέλγιο και την Ιταλία.

Η πολύ καλή διοργάνωση εξασφαλίζει ότι το πρωτάθλημα αυτό θα φιλοξενείται πλέον και θα διοργανώνεται κάθε χρόνο, τέτοια εποχή από τον Όμιλο Αντισφαίρισης Αριδαίας.

Για τους αγώνες αυτούς εργάσθηκαν και μόχθησαν πολλοί άνθρωποι, με πρώτους τα μέλη του Ομίλου, που φρόντισαν να είναι όλα έτοιμα για τους αγώνες.

Η διαιτητική ομάδα με επικεφαλής τον επιδιαιτητή των αγώνων Αριστοτέλη Σαρατζίδη και βοηθούς τον Ευτύχη Τουτουκτσή, Γιώργο Πρίτσκα, Κώστα Δολαπτσή, Νίκο Στάχταρη, Γιώργο Μητρέντση, Λευτέρη Τσεχιλίδη, Σάκη Σαμαρίνο και Πρίτσκα Πέτρο.

Η ιατρική ομάδα με τους γιατρούς Αθανάσιο Μπόσνα και Χρήστο Σκριάπα και οι φυσιοθεραπευτές Άλκης Πανταζής, Δημήτρης Πίππας και Σαμαράς Ανέστης.

Τα Ball Kids με υπεύθυνο τον Πέτρο Πρίτσκα.

Ο φωτογράφος των αγώνων Γιώργος Μητρέντσης.

Οι υπεύθυνοι για τις συντηρήσεις Τάσος Παναγιωτελίδης και Παναγιώτης Λιούγγας.

Ο υπεύθυνοι για το κυλικείο και την καθαριότητα Παντελής Λαζαρίδης και Αντώνης Παπαδόπουλος.

Επαγγελματίες και επιχειρήσεις της περιοχής που ακόμη μια φορά στήριξαν την προσπάθεια του Ομίλου.

Τόσο στην τελετή έναρξης αλλά και όλες τις ημέρες των αγώνων πολλοί φίλαθλοι και υπεύθυνοι από την τοπική αυτοδιοίκηση τίμησαν τον όμιλο και τους αθλητές, απόλαυσαν ωραίους αγώνες και είδαν την ομορφιά της αντισφαίρισης.

Αποτελέσματα των τελικών:

Μονό αγοριών
Νικητής : Τσιρανίδης Ευστάθιος (Ελλάδα)
Finalist : Ioan Luca Vidan (Ρουμανία)

Διπλό αγοριών
Νικητές : Τσιρανίδης Ευστάθιος (Ελλάδα) - Τάσσος Ρούσος (Κύπρος)
Finalist : Ioan Luca Vidan (Ρουμανία) – Ιωάννης Κόρδος (Ελλάδα)

Μονό Κοριτσιών
Νικήτρια : Udvardy Panna (Ουγγαρία)
Finalist : Markuleskou Mihaela Lorena (Ρουμανία)

Διπλό Κοριτσιών
Νικήτριες : Udvardy Panna (Ουγγαρία) – Cula Andrea (Ρουμανία)
Finalist : Markuleskou Mihaela Lorena (Ρουμανία) – Jana Bojovic (Σερβία)

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση