tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

21 Ελληνόπουλα στα ταμπλό του Μαραθώνα

E-mail Εκτύπωση


Δύο Έλληνες αθλητές δύο Ελληνίδες αθλήτριες κατάφεραν να προκριθούν στο κυρίως ταμπλό του 1st Marathon Futures. Συγκεκριμένα Ο Κωνσταντίνος Μίκος και ο Αθανάσιος Βέρμπης στους Άνδρες και η Ειρήνη Παπαγεωργίου και Κωνσταντίνα Λαλαούνη στις Γυναίκες. Όλα τα αποτελέσματα παρακάτω και η κλήρωση του κυρίως ταμπλό των Γυναικών στo οποίο παίρνουν μέρος 11 Ελληνίδες αθλήτριες και του κυρίως ταμπλό των Ανδρών στο οποίο συμμετέχουν 10 Έλληνες.

Αποτελέσματα Ελλήνων 3ου προκριματικού γύρου Ανδρών

Marc Abdelnour (SYR) [1] - Φίλιππος Παπαχριστόπουλος (GRE) 6-4 3-6 6-0
Κωνσταντίνος Μίκος (GRE) [3] - Jordan Ubiergo (FRA) 6-0 6-3
Αθανάσιος Βέρμπης  (GRE) - Enzo Wallart (FRA) 6-1 6-2
Φώτος Φωτιάδης (CYP) - Zeke Hindle (USA) 6-2 6-4
Sean Carson (AUS) - Μιχάλης Περβολαράκης (CYP) 6-4 7-6(6)
Ευθύμιος Ευθυμιάδης (AUS) - Αλέξανδρος Σιδεράκος (GRE) 6-2 6-4

Αποτελέσματα Ελληνίδων 2ου προκριματικού γύρου Γυναικών

Ειρήνη Παπαγεωργίου (GRE) - Αγγελική Κόκκτα (GRE) 3-6 6-4 6-3
Nerma Caluk (BIH) - Βασιλική Καλογεροπούλου (GRE) 6-0 6-0
Gabriela Van De Graaf (NED) - Ελένη Χριστοφή (GRE) 6-2 6-2
Κωνσταντίνα Λαλαούνη (GRE) - Μυρτώ Βουγα (GRE) 5-7 6-3 6-3

1ος Γύρος Ανδρών - Κυρίως ταμπλό

Χάρης Καπόγιαννης (GRE) (WC) vs Andrew WHITTINGTON (AUS) [5]
Michal KONECNY (CZE) [4] vs Λευτέρης Θεοδώρου (GRE) (WC)
Τάσος Παυλής (GRE) vs Κωνσταντίνος Μίκος (GRE) (Q)
Αλέξανδρος Γιακούποβιτς (GRE) [7] vs David THURNER (GER)
Francesco VILARDO (ITA) vs Αθανάσιος Βέρμπης (GRE) (Q)
Μάρκος Καλοβελώνης (GRE) (SE) vs Θοδωρής Αγγελίνος (GRE) [3]
Filip PELIWO (CAN) [6] vs Αλέξανδρος-Γεώργιος Βακουφτσής (GRE) (WC)
Αλέξανδρος Σιδεράκος (GRE) (LL) vs Joshua MILTON (GBR) [2]

1ος Γύρος Γυναικών - Κυρίως ταμπλό

Ximena Hermoso (MEX) [1] vs Ασπασία Αυγέρη (GRE) (WC)
Σταματία Φαφαλιού (GRE) vs Gabriela Van De Graaf (NED) (Q)
Αναστασία Ρεντούλη (GRE) (WC) vs Marina Kachar (SRB) [8]
Aminat Kushkhova (RUS) [4] vs Ιωάννα Μαρκεσίνη (GRE) (WC)
Silvia Njiric (CRO) vs Κωνσταντίνα Λαλαούνη (GRE) (Q)
Αφροδίτη Λατινοπούλου (GRE) vs Shweta Rana (IND) [7]
Aleksandra Karamanoleva (BUL) (Q) vs Ειρήνη Παπαγεωργίου (GRE) (Q)
Αγγελική Καϊρη (GRE) vs Emiliya Gadzhieva (RUS)
Δέσποινα Βογάσαρη (GRE) [6] vs Αγνή Στεφάνου (GRE)
Adel Musina (RUS) vs Μάρθα Ματούλα (GRE) (WC)


1st Marathon Futures 2013
Week 1 | 6-12 May 2013
MEN: OOP (07/05) | SQD | SMD | DMD
WOMEN: OOP (07/05) | SQD | SMD | DMD
IMAGES
Τελευταία ενημέρωση: 6 Μαΐου, 17:59
 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση