Οι νικητές του Junior Masters 2019

Εκτύπωση

junior masters
Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Masters Juniors 2019 στον Όμιλο Αντισφαίρισης Χαλκίδας. Πρόκειται για το 6ο Masters Juniors που η Ελληνική Φίλαθλος Ομοσπονδία Αντισφαίρισης αναθέτει στον ΟΑΧ τα τελευταία 7 χρόνια. Δείτε αναλυτικά τους νικητές, καθώς και τις τελικές κατατάξεις όλων των κατηγοριών. 

Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν οι 8 καλύτεροι αθλητές/τριες της Ελλάδας, με βάση τη βαθμολογία τους στις κατηγορίες, Αγόρια  &  Κορίτσια 12-14-16 και 18 ετών. Οι αγώνες ήταν σε υψηλό επίπεδο και ανέδειξαν την σημαντική δουλειά που γίνεται τα τελευταία χρόνια στο χώρο του τένις στην πατρίδα μας.

Οι τελικές κατατάξεις ανά κατηγορία ήταν:

ΑΓΟΡΙΑ 12 
1. ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ο.Α. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
2. ΚΑΚΟΥΡΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Ο.Α. ΑΤΛΑΣ
3. ΜΑΚΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΦΩΤΙΟΣ Α.Ο.Α. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4. ΣΑΚΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Ο.Α. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5. ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α.
6. ΣΚΑΛΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΦΩΤΗΣ Α.Ο.Α. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
7. ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γ.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12
1. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ  Ο.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2. ΠΑΤΣΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  Ο.Α. ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
3. ΠΡΩΙΜΑΚΗ ΜΥΡΤΩ  Ο.Α. ΣΟΥΔΑΣ
4. ΧΑΤΖΗΘΩΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ  Α.Ο.Α. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5. ΣΜΥΡΙΔΟΥ ΧΡΥΣΗ  Ο.Α. ΣΕΡΡΩΝ
6. ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ  Ο.Α. ΑΘΗΝΩΝ
7. ΜΠΑΤΖΗ ΜΕΡΟΠΗ ΜΑΡΙΑ Α.Σ. ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛ. ΠΕΥΚΩΝ
8. ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑ ΝΑΤΑΛΙΑ ΑΚΑΔ. ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΑΓΟΡΙΑ 14
1. ΧΟΛΜΠΑΝ ΒΛΑΝΤΙΜΙΡ Ο.Α. ΑΘΗΝΩΝ
2. ΣΠΥΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ  Ο.Α. ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ  Α.Ο.Α. ΦΙΛΟΘΕΗΣ 
4. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Ο.Α. ΦΟΙΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
5. ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  Ο.Α. ΑΘΗΝΩΝ 
6. ΔΟΥΣΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  Α.Ο.Α. ΗΛΙΟΥΠΟΗΣ 
7. ΜΕΓΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΑΙΟΛΟΣ ΑΛ. ΙΛΙΟΥ 
8. ΜΑΣΤΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  Α.Ο.Α. ΦΙΛΟΘΕΗΣ 
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 14
1. ΠΑΡΕΤΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ Ο.Α. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 
2. ΤΡΙΓΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  ΦΘΙΟΩΤΙΚΟΣ Ο.Α.  
3. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ  Ο.Α. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ 
4. ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ  Α.Ο.Α. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 
5. ΚΑΥΚΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ  Α.Ο.Α. ΠΑΠΑΓΟΥ 
6. ΤΣΙΡΩΝΗ ΜΑΡΙΑ  Ο.Α. 3 ΒΗΤΑ 
7. ΚΑΣΣΗ ΝΑΤΑΛΙΑ  Α.Ο.Α. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 
8. ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ Α.Ο.Α. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 
ΑΓΟΡΙΑ 16
1. ΜΗΤΣΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Α.Σ. ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 
2. ΖΕΡΒΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  Ο.Α. ΚΕΡΚΥΡΑΣ 
3. ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  Α.Ο.Α. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 
4. ΜΠΟΓΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. 
5. ΒΑΛΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  Α.Ο.Α. ΠΑΠΑΓΟΥ 
6. ΣΑΜΟΛΑΔΑΣ ΜΑΡΙΟΣ  Α.Ο.Α. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 
7. ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ  Α.Σ. ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ 
8. ΜΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  Ο.Α. ΦΟΙΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 16
1. ΡΟΥΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ Ο.Α. ΓΛΥΦΑΔΑΣ 
2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ  ΡΟΔΙΑΚΟΣ Ο.Α.
3. ΜΠΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ  Α.Ο.Α. ΥΕΛΟΥ 
4. ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ  Γ.Α.Σ.. ΚΑΡΑΤΕ ΕΡΜΗΣ
5. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΑ  Α.Ο.Α. ΥΕΛΟΥ 
6. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α.  
ΑΓΟΡΙΑ 18
1. ΖΑΧΙΩΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Γ.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 
2. ΜΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ  ΦΘΙΩΤΙΚΟΣ Ο.Α.  
3. ΚΩΣΤΑΡΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ  Α.Ο.Α. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 
4. ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  Ο.Α. ΑΘΗΝΩΝ 
5. ΝΙΚΟΛΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ο.Α. ΝΙΚΑΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 18
1. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ  Ο.Α. ΑΡΙΔΑΙΑΣ
2. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ  Ο.Α. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 
3. ΓΡΙΒΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ  ΑΙΟΛΟΣ ΑΛ. ΙΛΟΥ 
4. ΒΛΑΧΟΥ ΛΥΔΙΟΥ ΦΘΙΩΤΙΚΟΣ Ο.Α.
5. ΝΤΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Ο.Α. ΓΟΥΔΗ 

Φωτογραφίες από τις απονομές:

junior masters 1

junior masters 2

junior masters 3

junior masters 4

junior masters 5

junior masters 6

junior masters 7